Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Studenti OPF Karviná uspořádali sbírku pro ADRU, její sklad mezitím vykradli zloději

  • Karviná,

Vděčnost i smutek. Tyto emoce zažívají před Vánoci pracovníci karvinské pobočky humanitární organizace ADRA. Zatímco radost jim udělali studenti Obchodně podnikatelské fakulty se svou sbírkou pro Ukrajinu, zklamání pro ně připravili neznámí zloději, kteří jim ve stejnou dobu vykradli sklad.

Studenti Obchodně podnikatelské fakulty uspořádali pro humanitární organizaci ADRA sbírku v rámci studijního zadání v předmětu "Management sociálních služeb".

"Sbírali to učitelé, široká veřejnost, magistrát města Karviné, studenti. Sbírali jsme hygienické potřeby, potřeby do školy, hračky. Bylo příjemné vidět, jak ty lidi rádi pomáhají a nic za to nečekají," řekla Denisa Řehůlková, studentka OPF Karviná.

"Tato sbírka je určený pro ukrajinské děti a sociálně slabé lidi, kteří tam jsou vedoucí sociálních šatníků," prozradila Marcela Holková, vedoucí sociálních šatníků. 

Bohužel, v předvánočním čase, kdy lidé myslí více na druhé než kdy jindy, se dějí i smutné věci. Nevyhnuly se právě ani této humanitární organizaci. Neznámí zloději ve stejnou dobu poškodili a vykradli ADŘE sklad, ve kterém měla tato organizace připraveno nové nepoužité oblečení do svého sociálního šatníku.

"Sklad jsme našli v opravdu v zdemolovaném stavu, rozbité výplně, dostal se zadním okénkem. Dlažební kostka zůstala uvnitř skladu. Je nám to velice líto, protože jsou to oděvy, které jsou darované obchodním řetězcem a jsou směřovány do sociálního šatníku, aby pomohli sociálně slabým.Nelze vyčíslit, kolik se ztratilo, ale jsou to stotisícové hodnoty těchto oděvů," dodala Holková.

Případem se začala zabývat policie.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků