Chronických pacientů přibývá, v orlovské ambulanci pomáhají až 90 lidem týdně

  • 13:54,
  • Karviná ,

25. výročí své existence si v letošním roce připomněla ambulance léčby bolesti Nemocnice s poliklinikou v Karviné-Ráji, která funguje v Orlové. U této příležitosti se v Karviné setkali špičkoví lékaři z Prahy nebo Plzně, aby se společně ohlédli za historií a také představili novinky v léčbě chronických bolestí.

Ambulance léčby bolesti najdou pacienti v orlovské části Nemocnice s poliklinikou Karviná-Rá. Je určená především pacientům ve chvílích, kdy selžou veškeré další možnosti současné medicíny. V letošním roce si připomněla výročí 25. let svého fungování. Primář Zdeněk Bělík byl jedním z prvních lékařů v České republice, který se léčbou bolesti začal zabývat ihned poté, co legislativa tuto léčbu v naší zemi umožnila. Do Karviné si pozval špičkové specialisty napříkald z Fakultní nemocnice v Motole, Ostravy a  Plzně.

"My jsme začínali s léčbou nádorové bolesti a to se postupně rozšířilo i na léčbu pohybového aparátu, kterému se teď věnujeme především, jako je chronická bolest zad," řekl primář Zdeněk Bělík a ddal: "máme tam i radiofrekvenci. Těch pracovišť, které toto používají není moc a tak to chceme nějakým způsobem zbilancovat."

Ambulance je velmi vytížená. Týdně tady pomůžou až devadesáti pacientům. Na konferenci v Karviné se nejen bilancovalo a hodnotilo, ale přítomní se mohli seznámit s novinkami a dalšími postupy.

"Já budu mluvit o intenzitě bolesti, jak se měří, jak se postupuje," řekl Jiří Kozák, primář Centra pro léčbu a výzkum bolestivých stavů FN Motol.

Ambulancí léčby bolestí je v ČR málo, přibližně 70, center je 10. Roste totiž počet lidí, kteří chronickými bolestmi trpí. Málo je i lékařů kteří se touto problematikou zabývají. Orlovské pracoviště by rádo rozšířilo spektrum léčení i o velké klouby, jako jsou kyčle nebo kolena.
Farma Bezdínek s.r.o.
Karviná
od 18 000 Kč do 25 000 Kč

Detail

EUROLINE s. r. o.
Karviná
od 30 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků