Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Studenti středních škol z celého MSK soutěžili ve znalostech ekonomiky

  • Karviná,

Na půdě Obchodně podnikatelské fakulty se uskutečnilo krajské kolo mezinárodní olympiády v ekonomice určené pro studenty středních škol. Otázky do soutěže a koncepci celé olympiády tvořili ekonomové a odborníci z Institutu ekonomického vzdělávání a České národní banky.

V malém sále OPF se uskutečnilo krajské kolo olympiády v ekonomice. Určená byla pro studenty gymnázií, obchodních akademií i středních odborných  škol. Školních kol se mohli zúčastnit všichni od prvních ročníků až po čtvrté.

" V MSK  soutěžilo 1705 studentů ve školních kolech. což je fantastická účast. Tady sedí zhruba  80 z nich, kteří postoupili do krajského kola," vysvětlila Pavlína Olšáková, projektová manažerka ekonomické olympiády.

"Já bych chtěl studovat ekonomii, chystám se do Prahy tento rok, z toho důvodu jsem se přihlásil, očekávám nabytí nových zkušeností," vysvětlil svou účast v olympiádě Ondřej Mechúr, účastník z Gymnázia Karviná.

"Já se o ekonomii zajímám, rád bych se tím jednou živil, chtěl jsem to zkusit, jestli to dokážu i teď, mít ty základy," dodal další účastník, Jan Fridrich z 1st International school Ostrava.

Na studenty čekal náročný test. ten museli zvládnout do 45 minut.

" Je to průřez všeho, mikroekonomie, makroekonomie, mezinárodní ekonomie a také samozřejmě finanční gramotnost," vysvětlila projektová manažerka.

"My jsme rádi, že se OPF stala partnerem ekonomické olympiády, je to největší soutěž pro středoškolské studenty, které baví ekonomie, takže je to pro nás skvělá příležitost ukázat těmto mladým ekonomům jak to na OPF vypadá, co jim nabízíme a doufáme, že se někteří z nich stanou v budoucnu našimi studenty," dodal děkan fakulty daniel Stavárek.

Krajských kol se zúčastnila více jak tisícovka studentů, do finále, které se koná v ČNB postoupí padesát nejlepších. 

"Letos bude i mezinárodní finále, které se bude konat v Budapešti, přijedou tam studenti z Polska, Maďarska, Slovenska a ČR," uzavřela Olšáková.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy