Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Adrenalinové centrum v Karviné patřilo závodníkům na koloběžkách

  • Karviná,

V karvinské hale pro adrenalinové sporty se uskutečnily první závody na koloběžkách nazvané Wheel Scooter Jam. Amatérští jezdci předvedli na překážkách ty nejlepší kousky a triky, které se naučili a my jsme u toho nechyběli s kamerou.

Wheel Scooter Jam Karviná 2020 jsou jedny z prvních freestylových závodů v Moravskoslezském kraji, které se uskutečnily v karvinské hale pro adrenalinové sporty.

"Kluci předvádějí triky, co se naučili, za to jsou ohodnoceny bodově, pak je sečteme a ten nejlepší vyhrává. Oni si sami řeknou, co chtějí jet, je to na nich, jakou jízdu zvolí a triky můžou jakékoliv," vysvětlil spoluorganizátor závodů a bývalý profesionální sportovec Martin Nogol. 

Čím lépe zvládnuté triky, tím lepší body. Rozdávaly se ale i mínusy za pády nebo sklouznutí. Jediný limit byl čas, na jízdu měl každý závodník 45 sekund.

"Kluk může udělat jeden těžký trik, ale 4x spadne, tak dostane míň bodů než někdo, kdo bude mít čistou jízdu. je tam hodně faktorů, co to ovlivňuje, styl, variace triků, jezdí třeba více překážek než na jedné, kolik jich a udělá a jejich těžkost," dodal.

Závodníci byli rozděleni do kategorií do 15 a nad 15 let. Sešlo se jich více než třicet z celé České republiky a Polska. Ještě před samotným finále si třeba závodník Lukáš Onderka z Havířova zkoušel zopakovat jeden z obtížnějších triků. 

"Je to trik Double briflip, kdy koloběžku otočíte dvakrát přes hlavu, ale je to těžší v tom, že to je těžké na dopad a mě to moc nevychází teď. Potřebuji výšku hlavně a víc se rozjet, ale jelikož tady jezdí moc lidí, tak to moc nejde,"    řekl Lukáš Onderka,  účastník závodů z Havířova.

Velmi dobře zajel svou jízdu desetiletý Tadeáš Šimon. Na koloběžce jezdí teprve tři čtvrtě roku. 

"První trik jsem jel 360 double briflip, což je trik, že se otočíte o 360 stupňů a protočíte dvakrát, pak jsem jel buttercap, točíte kolem sebe koloběžkou a pak jsem jel salto. Ještě jsem pak jel bartwist, jak říkal Tomáš Lorenc, že to je na zlomení zápěstí," popsal jízdu Tadeáš Šimon, účastník závodů z Českého Meziříčí .

Spokojen se svou jízdou až na jeden nepovedený trik byl i Samuel Vacula z Brna . Jezdí dva a půl roku. Tady v hale jel triky na jistotu.

 "Tam, jak jsem jel na té rampě, to byl Tailwhip briflip, tady, jak jsem dělal to přes hlavu, tak to byl Flip from skut a tam, jak jsem se otočil a protočil řídítka, tomu se říká 360 Barspin," řekl Vacula.

 Pořadatelé chtějí podobné adrenalinové závody pořádat  v hale pravidelně, nejlépe každý měsíc. Adrenalinové centrum k tomu mají vybavené velmi dobře. 

"Změnilo se hlavně díky podpoře pana primátora, jsme si tady mohli dostavět další překážky, další sekce, přibyly tady další dvě měkké překážky, vypadá to fakt parádně," řekl správce adrenalinového centra v Karviné David Chrapek.

"Já jsem v minulém týdnu navštívil halu Wheel klubu a jsem mile překvapen, co kluci z Wheel klubu dokázali udělat, patří jim velké poděkování a věřím, že si tam mladí lidé najdou cestu k tomu svému oblíbenému sportu," řekl primátor Karviné Jan Wolf.

V hale přibyly  ochozy a pódia pro diváky, tak aby se bezpečně mohli závodů účastnit a nepletli se jezdcům do dráhy.


Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků