Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Karviná uleví živnostníkům, nájem v době nouze za nebytové městské prostory nemusí platit

  • Karviná,

Rada města Karviné schválila odpuštění nájmu v nebytových prostorech budov patřící městu. Chce tak ulevit živnostníkům a podnikatelům v době, kdy nemohou vykonávat svou činnost.

Podnikatelé, živnostníci nebo příspěvkové organizace, které mají zázemí v nebytových prostorách patřící městu Karviná, nebudou muset platit po dobu vyhlášení nouzového stavu nájem. 

"Jsme dnes schválili odpuštění nájmu po dobu trvání nouzového stavu podnikatelům v prostorách městských a příspěvkových organizací města. Máme v prostorách našich restaurace, služby, kadeřnice. Lidé ty provozy mají zavřené, nemohou je otevřít z toho vládního nařízení a nemohou tu svou činnost vykonávat," vysvětlil primátor Karviné Jan Wolf. 

Prozatím je schváleno odpuštění nájmu za březen a duben.

“Uvidíme, jak se to bude vše vyvíjet, jaká opatření připraví vláda, co budeme muset připravit my,” řekl primátor.

“Platby nájmu za březen a duben by měly odklad tři měsíce, v této době by mohly tyto subjekty požádat o prominutí nájmu za tyto dva měsíce. Odbor majetkový je bude kontaktovat. I ti, které nezkontaktujeme, ale by viděli, že splňují podmínky, které byly schváleny radou města, tak mohou požádat o to prominutí,”  dodala vedoucí Odboru majetkového MMK Helena Bogoczová.

Na webu města bude také zveřejněn formulář ke stažení pro vyplnění prohlášení. Podnikatelům je bude odbor majetkový posílat i emailem.


Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků