Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Nakažení senioři budou koncentrováni na tři místa v kraji. Nejtěžší případy budou v Bílovecké nemocnici

  • Karviná,

Moravskoslezský kraj splnil nařízení vlády a vybral tři zařízení, ve kterých se postarají o nakažené z domovů pro seniory i dalších sociálních zařízení. Nejtěžší případy budou v Bílovecké nemocnici. O bezpříznakové případy a důchodce v karanténě budou pečovat v lázních Klimkovice a Darkov.

Krizový štáb Moravskoslezského kraje vybral tři zařízení, která vyčlení kapacity pro ubytování nakažených seniorů. Jde o důchodce, kteří žijí v domovech pro seniory nebo využívají jiných pobytových sociálních služeb na území našeho kraje. O nejtěžší případy se postarají v nemocnici Bílovec, kde bude připraveno až 100 lůžek. "My jsme tady připraveni. Oddělení následné péče se nebude vyklízet, ale bude zde připraveno 80 lůžek. Všechna lůžka jsou napojena na kyslík a těch 20 lůžek poskytneme z oddělení interny," potvrzuje mluvčí bílovecké nemocnice Magda Otáhalová. 

Na lehčí případy a nebo seniory v karanténě se připraví lázně v Klimkovicích a Darkově.  V těchto dnech totiž dobíhají pobyty posledních lázeňských klientů a do dvou týdnu budou veškerá tato zařízení prázdná. "Dalším zařízením by byly Lázně Darkov, kde bychom měli bezpříznakové Covid pacienty a případně ty, kteří jsou v karanténě. V Klimkovicích máme možnost až 450ti lůžek. Není to jen o lůžkách, ale i o personálu, což si uvědomujeme," popisuje hejtman Ivo Vondrák.

V pátek byly v Moravskoslezském kraji nakažené nemocí Covid - 19 tři seniorky, které žijí v ostravském Domově pro seniory Iris. Všechny jsou ale prozatím ve fakultní nemocnici a podle našich informací je jejich stav dobrý. 

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy