Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Opravenou cestu na ulici S. Čecha v Karviné lidé zbytečně kritizují

  • Karviná,

"Komunikace na ulici Svatopluka Čecha v Karviné není dobře opravena,” tvrdí lidé na sociálních sítích. Podle nich je zvlněná a řidiči se při průjezdu cítí jako na housenkové dráze. Město proto vyzvalo odborníky, aby se ke stavu této silnice vyjádřili.

Ulice Svatopluka Čecha byla ve špatném technickém stavu a město se tuto více jak půl kilometrovou komunikaci rozhodlo loni v říjnu opravit. V prosinci byla oprava pozastavena do března kvůli pracím SMVaKu. Po dokončení opravy a zprůjezdnění vozovky se spustila na sociální síti debata o tom, že cesta není v pořádku, Město proto zažádalo odborníky o vyjádření.

"Jsme upravovali asi 628 metrů délkově, výškový rozdíl je 1,12 metrů, vyjde průměrný spád 0,19. Nemůžeme mít jednotný spád, proto je ulice rozdělena na ty jednotlivé úseky kvůli odvodnění a je použit spád minimální, tedy  0,3 procenta. Ten návrh byl přirozeně ovlivněný různými sjezdy, vstupy a dalšími faktory, které jsme museli dodržet, proto není ta cesta úplně rovná jako dálnice,” vysvětlil projektant Miloslav Vrána.

I podle technického dozoru je oprava cesty v pořádku.

“Oproti původní cestě, která tady byla, došlo k úpravě podélných spádů, tak aby byl zajištěn dostatečný odvod dešťových vod z komunikace a netvořily se kaluže,” řekl za technický dozor Radim Kytnar.

“Nedovedu si představit, že kdybychom nedodrželi odvodnění, tak tu budou louže a občané vyletí,” dodal Vrána..

Důležité je taky při průjezdu dodržovat doporučenou rychlost 30 km za hodinu.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy