Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Na Dole Darkov procházejí plošným testováním všichni zaměstnanci

  • Karviná,

Horníci i povrchoví zaměstnanci se museli v pondělí podrobit měření teploty a odběru vzorku pro testování, zda nejsou nakažení koronavirem. Důvodem je zvýšený počet nakažených horníků právě na této šachtě.

Zvýšený počet nemocných zaměstnanců černouhelného Dolu Darkov v Karviné přiměl hygieniky ke spuštění plošného testování. Od časného pondělního rána museli všichni zaměstnanci při vstupu do areálu šachty strpět měření teploty a především odběr biologického materiálu.

“V tuto chvíli máme 21 nakažených zaměstnanců. Jeden z nich už je vyléčený. V karanténě máme 61 pracovníků. Jsme velmi rádi, že v tuto chvíli nemá nikdo z našich zaměstnanců tak závažný průběh, aby musel být hospitalizován,” řekla mluvčí OKD Naďa Chattová.

Aktuální počty nemocných v kraji sleduje a průběžně zveřejňuje hejtman Ivo Vondrák. Ten také vysvětlil, kdo a za jakých podmínek nařizuje plošné testování.

“Moravskoslezský kraj nemá kompetence rozhodovat o tom, kde se bude testovat. To je plně v kompetenci krajské hygienické stanice. A ta také nemůže cestovat tam, kde není indikováno to, aby se testovalo. Neexistuje něco jako preventivní testování,” řekl hejtman MSK Ivo Vondrák (ANO).

Na základě výsledků testů a vývoje nemocnosti budou hygienici a vedení OKD řešit případná další opatření.
Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy