Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V karvinské výstavní síni Muzea Těšínska začala výstava o Těšínském Slezsku

  • Karviná,

Ve výstavní síni Muzea Těšínska v Karviné-Fryštátě začala vernisáží výstava o proměnách Těšínského Slezska v době modernizace. Exponáty si lidé mohou prohlédnout do 7. prosince.

Těšínské Slezsko a jeho proměny v době modernizace. To je název výstavy, která právě probíhá ve Výstavní síni Muzea Těšínska v Karviné-Fryštátě. Zachycuje několik hlavních témat v období od poloviny 18. století do poloviny 20. století

Lenka Nováková, spoluautorka výstavy: “Pokusili jsme se zachytit modernizaci ve všech oblastech života ať už hospodářského, společenského, náboženství, školství."Spoluautorka výstavy Lenka Nováková připravila exponáty týkající se společenské části života. Ta se projevila především vznikem spolků ve druhé polovině 19. století.

Lenka Nováková, spoluautorka výstavy: “Vznikalo nesmírné množství spolků od tělovýchovných, vzdělávacích, osvětových až po turistické a podobně."

Výstava také dokumentuje zásahy a lidský dopad na vzhled krajiny.

Nela Kotásková, spoluautorka výstavy: “Zacílili jsme na tři věci, vývoj lesů na Těšínsku, na vodu, řeky, jak je člověk upravoval a zemědělskou krajinu."Výstava byla dílem kolektivu autorů. Pohlednice, fotografie, mapy, dobové tiskoviny, dobový interiér a předměty každodenního života, si mohou návštěvníci prohlédnout do 7. prosince.

 

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy