Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Městský běh Karvinou se konal výjimečně v září, s účastí byli organizátoři spokojeni

  • Karviná,

V Karviné se uskutečnil tradiční běžecký závod nazvaný Městský běh Karvinou, který je součástí Moravskoslezského běžeckého poháru a česko-polského poháru Rybost. Určen byl nejen pro profesionální závodníky, ale i seniory nebo rekreační běžce.

Poblíž Masarykova náměstí byl v 17 hodin odstartován hlavní závod tradičního Městského běhu Karvinou. Závod, který je zařazen do regionálních běžeckých programů, pokaždé přiláká na startovní čáru nejen aktivní závodníky, ale i rekreační běžce, děti i seniory. Letos byl jeho pravidelný červencový termín přesunut kvůli koronaviru na konec září.

Tomáš Owczarzy, ředitel závodu: "Teď jsme do poslední chvíle nevěděli, jak to bude, samozřejmě roušky a takové, ale jinak se to toho závodu moc nedotklo.  Dnes to počasí nám přeje, očekáváme rychlé časy."

Trať vedla zámeckým parkem a byla dlouhá deset kilometrů. Závodníci běželi čtyři 2,5 km dlouhé okruhy.

Tomáš Owczarzy, ředitel závodu: "Ta účast je poměrně slušná, není to jak v minulých letech, ale to se dá celkem pochopit, máme pět štafet a 63 běžců, nějakých 83 závodníků v tom hlavním běhu, takže spokojenost."


Většině běžcům chladnější počasí vyhovovalo a nahrávalo i k osobním rekordům. Z mužů jako první doběhl do cíle, obhájil loňské vítězství.

Matouš Vrzala, vítěz Městského běhu Karvinou: "Naštěstí to kluci nerozběhli nějak extra rychle, tak se mi běželo celkem dobře. Pak už jsem měl menší krizi, jsem se zuby nehty držel Petra a doufal jsem, že vydržím do finiše."

Z žen byla nejrychlejší závodnice s číslem 55 Jana Coufalová.

Jana Coufalová, vítězka Městského běhu Karvinou: "Mě toto počasí vyhovuje, takže se mi běželo perfektně, celou dobu jsem běžela s Magdou Drastichovou, takže ji děkuji za ten čas, jsme se táhly navzájem."

Na své si přišly i děti a mládež, i pro ně před hlavním závodem organizátoři zorganizovali běhy na kratší vzdálenosti.

Tomáš Owczarzy, ředitel závodu: "Chceme mládež dostat ke sportu, takže tady byly závody na 200, 400 a 800 metrů a samozřejmě kondiční běh pro amatérské běžce nesmí chybět."

Další z tradičních závodů se uskuteční poslední prosincový den, kdy karvinští atleti chtějí opět uspořádat Silvestrovský běh.
Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy