Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V Karviné získalo nejvíce platných hlasů hnutí ANO, k volbám přišlo 10 945 voličů

  • Karviná,

O víkendu se konaly volby do zastupitelstva Moravskoslezského kraje. Přímo v Karviné se voleb zúčastnilo 26 procent voličů, kteří odevzdali 10 945 platných hlasů.

Vítězem letošních voleb v Moravskoslezském kraji se stalo hnutí ANO, nejvíc hlasů získalo toto hnutí i od karvinských voličů, a to 32,8 procent, čili 3 592 platných hlasů.  Druhá skončila Česká strana sociálně demokratická s 18,8 procenty, hlasy získala od 2 053 karvinských voličů. Za ní se umístili Piráti s 9,8 procenty hlasů. Pro Piráty hlasovalo celkem 1 070 voličů. Za Piráty skončilo SPD s 9 procenty a 981 hlasem celkem. Pátá skončila KSČM S 8,7 procenty, tuto stranu volilo 957 voličů. A na šestém místě skončila koalice ODS a TOP09 se 7,2 procenty. Tato koalice získal 784 platných hlasů. Ostatní strany nedosáhly na potřebnou pětiprocentní hranici. Přímo z Karviné usednou do zastupitelstva kraje Jan Wolf za ČSSD, Miroslav Hajdušík z KSČM, Radek Podstawka a Martin Gebauer z hnutí ANO a Zuzana Klusová za Piráty.

V senátních volbách získali největší podporu voličů Ondřej Feber z hnutí ANO a Radek Sušil z ČSSD. O vítězi rozhodne druhé kolo senátních voleb, které se uskuteční tento pátek a sobotu.


Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků