Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Evangelíci v Karviné připravili pro mladé klub Garáž

  • Karviná,

Mládež a dorost evangelického sboru v Karviné má nové zázemí. Dosud se mladí lidé scházeli v komunitním centru Agape, nově byl pro ně před vánočními svátky slavnostně otevřen nový klub Garáž.

Děti a mládež evangelického sboru v Karviné mají k dispozici nový klub Garáž. Slavnostně za dodržování platných nařízení byl otevřen před vánočními svátky.

David Kiedroň, mentor klubu Garáž: "V tom klubu se budou scházet mladí lidé nejen od evangelíků tady z Karviné, ale všem mladým z Karviné, kteří chtějí poznávat nové lidi, zkusit nové zkušenosti, různé informace, hry a další věci, tady chceme dělat s mladými. Tento prostor je myslím skvělý pro to, aby se mohli integrovat, realizovat, budou se tam cítit komfortně, pohodlně."

Dosud se mládež scházela v rámci organizace Mlador v komunitním centru Agape, podnikali různé akce, jezdili na výlety, pobyty na horách a podobně.

David Kiedroň, mentor klubu Garáž: "Zatím jsme se scházeli jednou týdně, vždy v pátky, informace budou na našich instagramových a facebookových stránkách Mlador Karviná, ale uvažujeme, že je přejmenujeme na Garáž Mlador Karviná."

Slavnostního otevření se zúčastnili nejen členové Mladoru, ale i zástupci města a také Nadace OKD, která finančně přispěla na přestavbu tohoto prostoru. Původně zde byl sklad. Bylo nutné ho vyklidit, zbourat příčky, snižoval se strop, dělali podlahy, nová elektroinstalace, měnila se okna i dveře a také byl prostor vybaven novým nábytkem.

Karolína Preisingerová, ředitelka Nadace OKD: "Nadace OKD má ráda vznik nových věcí, kde se můžou mladí rozvíjet, rozvíjet svůj talent a hlavně být sami sebou tam, kde jsou trochu chráněni a mít prostor na vlastní myšlenky, názory, a to je pro nás důležité."

anketa: členové komunitní organizace Mlador Karviná: "Jsem moc ráda, že ta místnost tady je, dlouho jsem na to čekala a jsem ráda, že i mladí se do toho zapojili. jsem za to vděčná a určitě tady budu chodit a těším se na to, co tu zažijeme s mladými." "Budu tady chodit rád, těším se na to, myslím, že je to dobrý projekt, že to spojí mladé a myslím, že to bude využívané dost."

Zájemci o setkávání v novém klubu Garáž najdou informace na sociálních sítích, kde bude také včas uvedeno, kdy se klub otevře. Záležet bude na rozvolnění opatření.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy