Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Evangelíci v Karviné připravili pro mladé klub Garáž

  • Karviná,

Mládež a dorost evangelického sboru v Karviné má nové zázemí. Dosud se mladí lidé scházeli v komunitním centru Agape, nově byl pro ně před vánočními svátky slavnostně otevřen nový klub Garáž.

Děti a mládež evangelického sboru v Karviné mají k dispozici nový klub Garáž. Slavnostně za dodržování platných nařízení byl otevřen před vánočními svátky.

David Kiedroň, mentor klubu Garáž: "V tom klubu se budou scházet mladí lidé nejen od evangelíků tady z Karviné, ale všem mladým z Karviné, kteří chtějí poznávat nové lidi, zkusit nové zkušenosti, různé informace, hry a další věci, tady chceme dělat s mladými. Tento prostor je myslím skvělý pro to, aby se mohli integrovat, realizovat, budou se tam cítit komfortně, pohodlně."

Dosud se mládež scházela v rámci organizace Mlador v komunitním centru Agape, podnikali různé akce, jezdili na výlety, pobyty na horách a podobně.

David Kiedroň, mentor klubu Garáž: "Zatím jsme se scházeli jednou týdně, vždy v pátky, informace budou na našich instagramových a facebookových stránkách Mlador Karviná, ale uvažujeme, že je přejmenujeme na Garáž Mlador Karviná."

Slavnostního otevření se zúčastnili nejen členové Mladoru, ale i zástupci města a také Nadace OKD, která finančně přispěla na přestavbu tohoto prostoru. Původně zde byl sklad. Bylo nutné ho vyklidit, zbourat příčky, snižoval se strop, dělali podlahy, nová elektroinstalace, měnila se okna i dveře a také byl prostor vybaven novým nábytkem.

Karolína Preisingerová, ředitelka Nadace OKD: "Nadace OKD má ráda vznik nových věcí, kde se můžou mladí rozvíjet, rozvíjet svůj talent a hlavně být sami sebou tam, kde jsou trochu chráněni a mít prostor na vlastní myšlenky, názory, a to je pro nás důležité."

anketa: členové komunitní organizace Mlador Karviná: "Jsem moc ráda, že ta místnost tady je, dlouho jsem na to čekala a jsem ráda, že i mladí se do toho zapojili. jsem za to vděčná a určitě tady budu chodit a těším se na to, co tu zažijeme s mladými." "Budu tady chodit rád, těším se na to, myslím, že je to dobrý projekt, že to spojí mladé a myslím, že to bude využívané dost."

Zájemci o setkávání v novém klubu Garáž najdou informace na sociálních sítích, kde bude také včas uvedeno, kdy se klub otevře. Záležet bude na rozvolnění opatření.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků