Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Noční požár zahradní chatky a obytného přívěsu si vyžádal lidský život

  • Karviná,

Požár provizorního obydlí likvidovali v noci na sobotu 30. ledna 2021 hasiči v Karviné-Starém Městě. Hořela zahradní chatka a obytný přívěs. Během zásahu hasiči objevili lidské tělo. Informoval o tom mluvčí HZS MSK Petr Kůdela.

Petr Kůdela, mluvčí HZS MSK: "Operační středisko hasičů bylo o požáru chatky o půdorysu zhruba 5 x 3 metry a s ní obytného přívěsu v zahradě nedaleko ulice Za Panelárnou informováno zhruba půl hodiny po páteční půlnoci. Vyjela sem jednotka HZS Moravskoslezského kraje ze stanice Karviná, společně s ní dvě jednotky dobrovolných hasičů – Karviná-Hranice a Petrovice-Závada." 

Uhasit požár trvalo hasičům dvě hodiny. Podle mluvčího z místa museli odnést a zchladit i desetikilovou tlakovou láhev na propan-butan. Příčina vzniku požáru je v šetření, stejně jako úmrtí člověka, jehož tělo hasiči objevili. 

Soňa Štětínská, mluvčí PČR Moravskoslezského kraje: "Policisté ve spolupráci s hasiči i nadále prověřují veškeré okolnosti zahoření objektu. Jsou v kontaktu s příslušnými znalci, například z oboru chemie, na místo byl přivolán také psovod se služebním psem na vyhledávání akcelerantů. Policisté současně shromažďují a prověřují každou informaci vedoucí ke ztotožnění zemřelého. Mohlo by se jednat o muže bez trvalého bydliště, přičemž policisté i v této chvíli pracují na konkrétnější identifikaci."

Petr Kůdela, mluvčí HZS MSK: "Jde již o třetí letošní případ úmrtí v Moravskoslezském kraji, související s požárem. První oběť hasiči objevili při požáru (3.1.2021) dřevěné boudy a plechového přístavku v Hukvaldech, místní částí Dolní Sklenov, v okrese Frýdek-Místek, druhou při požáru (7.1.) obytného přívěsu v Ostravě-Hrušově." 

Mluvčí hasičů také informoval, že škoda na chatce a přívěsu byla předběžně odhadnuta na 15 tisíc korun.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy