Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Svědci, hasiči a následně zdravotníci oživovali seniora, který při řízení sjel ze silnice a narazil do stromu

U dopravní nehody v obci Podvihov na Opavsku během pátečního dopoledne zasahovaly složky IZS. V autě, které sjelo ze silnice a narazilo do stromu, šlo o život sedmašedesátiletému muži.

Pomoc poté, co auto havarovalo, přivolali svědci události. Bezvládnému muži začali poskytovat první pomoc. Operátoři ZZS MSK na místo vyslali z opavských základen lékařské rendez-vous a tým rychlé zdravotnické pomoci.

Lukáš Humpl, mluvčí ZZS MSK: "Svědkové události nalezli postiženého uvnitř automobilu bez známek života a zahájili nepřímou srdeční masáž, pomoc dále poskytovali přivolaní hasiči. Po příjezdu pokračovali záchranáři ve snaze o záchranu pacienta rozšířenou resuscitací. Muž byl zaintubován, připojen k přístrojem řízené ventilaci, posádky zajistily vstup do kostní dřeně a zahájily podávání léků, opakovaně také musely podávat defibrilační výboje. Po téměř půl hodinovém úsilí se záchranářům podařilo obnovit pravidelnou srdeční činnost a zajistili transport do ostravské Fakultní nemocnice."

Podle mluvčího záchranářů zasahující lékař u muže neobjevil známky poranění. Na místě je tedy domněnka, že muž mohl za volantem ztratit vědomí a v důsledku toho havaroval. Vše je předmětem dalšího šetření.

Nahlásit chybu


K tématu
ASF jobs s.r.o., Ostrava
Ostrava
od 13 860 do 15 015 Kč/měsíc

Detail

MTTA - stavební firma s.r.o. - pracoviště Hlučín
Hlučín
od 30 000 do 50 000 Kč/měsíc

Detail

MTTA - stavební firma s.r.o. - pracoviště Hlučín
Hlučín
od 30 000 do 50 000 Kč/měsíc

Detail