Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Hasiči zachraňovali dva lidi, pod kterými se v Karviné prolomil led

  • Karviná,

Dramatická záchrana dvou osob se odehrávala v neděli odpoledne na rybníku Mokroš v části Karviná-Doly. Prolomil se pod nimi led, jedné se podařilo dostat z vody těsně před příjezdem záchranářů, druhá ale uvízla přibližně 150 metrů od břehu.

Hasiči, záchranáři, vrtulník i policisté spěchali v neděli před tři čtvrtě na dvě k rybníku Mokroš v části Karviná-Doly. Dva lidé se totiž pohybovali po nestabilním ledu a ten se pod nimi prolomil.

Lukáš Popp, mluvčí HZS MSK: "Po příjezdu na místo bylo zjištěno, že jedna osoba se z vody již dostala sama a byly ji ihned poskytnuty prostředky pro zajištění tepla. Pro druhou osobu, která se od břehu nacházela přibližně 150 metrů, museli vyrazit hasiči vybaveni ochrannými obleky pro práci na vodě a na ledu."

Hasiči se navázali na lana za sebou a použili také záchranné saně RS 5 Ve chvíli, kdy už se blížili k zachraňované osobě, tak se začal led propadat i pod nimi.

Lukáš Popp, mluvčí HZS MSK: "Proto si lehli na led a zbývajících pár metrů se k osobě doplazili a dováleli. Následně ve spolupráci s kolegy a policisty na břehu se hasičům podařilo osobu dostat na břeh a předat přítomným zdravotníkům."

Lukáš Humpl, mluvčí ZZS MSK: "Čtyřiačtyřicetiletý muž měl podle informací, které mají záchranáři k dispozici, chytat na zamrzlé vodní ploše ryby, přičemž se propadl do vody. Podařilo se mu zachytit okraje ledu, avšak od hrudníku dolů zůstal uvězněn ve vodě, a to po dobu asi dvaceti minut, než mu na břeh pomohli hasiči. Jakmile pacienta převzali do péče záchranáři, v sanitním vozidle jej zbavili promočeného oděvu a zajistili tepelný komfort. Postižený jevil známky silného podchlazení, avšak neutrpěl žádné poranění. Po poskytnutí přednemocniční neodkladné péče byl předán na centrálním příjmu karvinské nemocnice."

Hasiči varují, že se stoupajícími venkovními teplotami síla ledu na rybnících a dalších vodních plochách slábne. Hrozí tak už mnohem větší nebezpečí, že se led proboří, proto už by lidé měli vstup na vodní plochy omezit a být maximálně opatrní.

Témata: hasiči
Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků