Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Karviná s polskou obcí Hažlach postaví lávku v Loukách. Sloužit bude pěším a cyklistům

  • Karviná,

Město Karviná se dohodlo s pohraniční obcí Hažlach na postavení lávky pro pěší a cyklisty. Povede z místní části Louky, poblíž ulice Ke Hřišti do polské části Hažlachu-Pogvizdov. Lávka v této lokalitě dříve stála, byla ale stržena povodní.

Díky dobré česko-polské spolupráci se lidé dočkají znovupostavení lávky, která dříve stávala v městské části Louky, v blízkosti ulici Ke Hřišti a spojovala oba břehy Olše dokud ji nespláchla velká voda. Lidé se tak znovu bez problémů dostali do části Pogvizdov obce Hažlach.

Gabriela Monczková, vedoucí oddělení strategií a plánování Odboru školství a rozvoje MMK: “V únoru tohoto roku nás vyzval poskytovatel dotace, abychom sdělili, zda-li máme ještě po třech a půl letech zájem tento projekt realizovat. My a obec Hažlach jsme se dohodli, že ano a v březnu tohoto roku začnou projektové přípravy této akce."
Lukáš Raszyk, náměstek primátora Karviné: “Jsme požádali v rámci česko-polských projektů o peníze na projektovou dokumentaci. teď nám byly přiznány, takže budeme chystat soutěž na projektovou dokumentaci a budeme se připravovat, tzn. že ji připravíme, budeme mít stavební povolení a opět budeme hledat další peníze. Opět se určitě obrátíme na možnost financování z česko-polských projektů, kde pro to příští období na takové projekty peníze budou a doufejme, že budeme úspěšní a zrealizujeme tuto lávku v následujících letech."


Projektová dokumentace se bude připravovat 15 měsíců, od května do srpna příštího roku.

Gabriela Monczková, vedoucí oddělení strategií a plánování Odboru školství a rozvoje MMK: "Bude vytvořena projektová dokumentace včetně všech zaměření geodetických posouzení z hlediska povodňových opatření a aktuálního stavu řeky Olše. Bude vyhotovena projektová dokumentace pro stavební a územní řízení a podobně."

Už před pár lety byla zhotovena první vizualizace. Je ale pravděpodobné, že podoba lávky bude jiná než se původně předpokládalo.

Gabriela Monczková, vedoucí oddělení strategií a plánování Odboru školství a rozvoje MMK: "Samotný návrh lávky bude vytvořen až v rámci tvorby projektové dokumentace. za těch několik let se změnila situace majetková v této lokalitě, povodňový stav řeky a podobně."

Lávka bude určena pouze pro pěší a cyklisty, automobilová doprava bude vyloučena.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy