Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Nadace OKD rozdává ceny. Jednu z nich získal karvinský Permoník

  • Karviná,

Nadace OKD i letos vybírá nejlepší projekty, které finančně podpořila. Kvůli opatřením vlády ceny předává jednotlivě. Jednu z nich si zasloužil i karvinský Permoník, a to za výchovné koncerty, které organizuje už od sedmdesátých let minulého století.

Ceny Nadace OKD rozdávala letos potřinácté a trochu jinak, než obvykle. Před koronavirovou krizí se všichni ocenění sešli společně na slavnosti, kde jim byli ceny předány. Letos si je přebírají vítězové jednotlivě. Jednu z cen vyhlašovaných ve třech kategoriích, získal karvinský Permoník v Projektu roku.

Karolína Preisingerová, ředitelka Nadace OKD: “Mají skvělé výkony, podporujeme je už řadu let a velmi si to zaslouží."

Cenu převzali zástupci Permoníku v zázemí ZUŠ Bedřicha Smetany.

Petr Kazík, prezident Permoník Choir Karviná: “Vnímáme tohle ocenění jako velmi důležité, protože to bylo za projekty výchovných koncertů, které Permoník dělá už od roku 1975 a jsou určeny vyloženě pro žáky škol, případně studenty gymnázia."

Výchovné koncerty prošly od sedmdesátých let minulého století velkým vývojem, v současné době zpívají přípravné sbory malým dětem, starší zpěváci pak starším školákům.

Petr Kazík, prezident Permoník Choir Karviná: “Celé to je o tom, abychom sbor a sborové zpívání představili dětem a aby získaly vztah k hudbě."

Pro studenty jsou zpívány třeba melodie muzikálové a jsou překvapeni, jak dobře hity, které znají, zní ve sborové podobě.

Barbara Januszová, hlava hlasu Permoníku: “Ve čtvrté třídě jsme dělali výchovný koncert Karkulka nebo Perníková chaloupka, pro páté třídy se dělaly Vepřové hody. Když jsem začala chodit do koncertního sboru, tak hlavně Vlak do Čatanogy. Myslím, že to jsou jedny z nejhezčích koncertů, protože to všechny baví."

Výchovné koncerty obsahují zcela jiný repertoár, než má Permoník v běžné koncertní činnosti. Připravují se proto zvlášť na samostatných soustředěních, které se platí právě z nadačního fondu Nadace OKD.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy