Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Probíhají zápisy dětí do mateřských škol, termín končí 16. května

  • Karviná,

Mateřské školky zvou v těchto dnech rodiče k zápisu. Stejně jako v případě zápisů prvňáčků do základních škol, i tyto probíhají bez přítomnosti dětí. Rodiče využívají datové schránky, posílají žádosti poštou nebo v emailech.

Už jen do neděle mohou rodiče zapsat své dítě do některé z 19 mateřských škol, které se v Karviné nachází.

Martina Šrámková, vedoucí Odboru školství a rozvoje MMK: “Zápisy do mateřských škol od neděle 2. května do neděle 16. května. Probíhají klasicky online, proto říkám, že můžou i v sobotu, pokud by rodiče své dítě zapomněli a kdo nechce online, může zajít do té mateřské školky, přinést přihlášku osobně, případně se i poptat, jak to funguje, jestli je dostatečná kapacita a jaký je program v mateřské škole."

Rodič si může vybrat mateřskou školu kdekoliv, není vázán bydlištěm a spádovou oblastí.

Martina Šrámková, vedoucí Odboru školství a rozvoje MMK: “Já bych chtěla upozornit rodiče, jejichž děti letos dovrší pěti let do 5. září, ať si uvědomí, že ta předškolní docházka je povinná. Pokud nezapíší své dítě do povinné školní docházky, dopouští se přestupku. Pokud by zapomněli v tom daném termínu, mohu přijít kdykoliv během celého toho roku a to dítě zapsat, takže pokud někdo nestihne dítě zapsat, může přijít 17.5. nebo 18.5. a určitě ho zapíší."

Celkově je ve všech 19 zařízeních stále volných 260 míst. Například v Mateřské školce U Mateřské školky v Karviné-Ráji, která spadá pod Základní školu Borovského, mají v současné chvíli pro příští školní rok 19 volných míst.

Lucie Kačorová, vedoucí učitelka: "Naše MŠ nabízí dětem prostornou zahradu, nově vybavené třídy, ve školce máme i tělocvičnu, kde děti neustále rozvíjí své pohybové dovednosti, paní učitelky s dětmi denně zpívají, cvičí, tvoří, rozvíjí rozumové dovednosti."

anketa: předškoláci: "Ve školce je spousta kamarádů a můžeme si tady hrát , když maminka a tatínek odejdou do práce a je tady super." "Tady je moc dětí a mám tady spoustu kamarádek."

Přihlásit rodiče mohou i děti mladší tří let.

Lucie Kačorová, vedoucí učitelka: "Hlavně by děti měly být socializované, měly by se umět odloučit od těch rodičů, to si myslím nejdůležitější, na tom ostatním se můžeme s rodiči domluvit. S malými pomáháme, při krmení, oblékání, určitě jsme tady jim nápomocni. Určitě prosíme rodiče, aby je k tomu vedli, ta samostatnost je pro dítě důležitá, to dítě má větší sebevědomí a myslím si, že ty děti, když je k tomu rodiče doma vedou, tak se to naučí i ti dvouletí, tříletí. Máme tady děti, které i v těch dvou letech se umí samy převlékat, najíst, takže si myslím, že to všechno jde."

Co vše je nutné k žádosti doložit, včetně tiskopisů ke stažení, najdou rodiče na stránkách mateřských škol.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy