Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Krevní centrum NsP Karviná-Ráj je na suchu, nutně potřebuje doplnit zásoby krve

  • Karviná,

Krevní centrum Nemocnice s poliklinikou v Karviné-Ráji je doslova na suchu a nutně potřebuje doplnit zásoby krve. Vyzývá proto dárce všech krevních skupin, aby pomohli a tuto vzácnou tekutinu života darovali.

Hematologicko-transfuzní oddělení Nemocnice s poliklinikou v Karviné-Ráji hlásí nedostatek krve všech skupin. Vyzývá proto všechny dárce, aby pomohli zásoby opět doplnit.

Daniel Janek, primář Hematologicko-transfuzního oddělení NsP Karviná-Ráj: “Zásoby se nám úží, je to dáno tím, že s rozvolňováním opatření se nám rozrůstá operativa, ale nejen v naší nemocnici, ale i v okolních, které jako centrum transfuzní služby v regionu zásobujeme, takže bychom si moc přáli, aby nám dárci chodili více."

Nemocnice potřebuje doplnit všechny krevní skupiny s rh faktorem plus i mínus.

Věra Murínová, mluvčí NsP Karviná-Ráj: “Vyzýváme všechny dárce, kteří chtějí nebo mohou, aby přišli darovat krev do našeho Krevního centra Nsp Karviná-Ráj. Potřebujeme všechny skupiny Rh faktorů, jsme v podstatě na suchu a to je ta výzva, která koluje na sociálních sítích."

Nemocnice přivítá všechny nové dárce starší 18 let.

Daniel Janek, primář Hematologicko-transfuzního oddělení NsP Karviná-Ráj: "Je to dárce, který se v současné době s ničím akutním neléčí, má více než 18 let a alespoň 50 kg. "

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy