Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Karvinské knihovnice vyrazily za dětmi z mateřských škol. Zahrály jim divadlo

  • Karviná,

Knihovnice regionální knihovny Karviná navštívily v těchto dnech několik mateřských škol, aby nejmenší děti potěšily pohádkou. Divadelní představení plné zábavných momentů si užily například děti z MŠ Čajkovička.

Knihovnické divadélko vyrazilo opět po roce potěšit nejmenší děti krátkým představením. Připravilo pro ně novou pohádku Veronika zlobidlo.

Romana Ráblová, knihovnice: "Knihovnické divadélko hrají knihovnice z různých profesí, ať už je to IT, projektový manažer, máme rády děti, divadlo, rády si hrajeme i v dospělosti."

I když si role přidělují automaticky bez výběru, tentokrát byla role hlavní postavy Veroniky přímo daná.

Romana Ráblová, knihovnice: "Když se podíváte na kolegyni, která hrála Veroniku a podíváte se na titulní stránku knížky, tak je vám jasné, proč získala hlavní roli."
anketa, děti z MŠ Čajkovička: "Mě se nejvíc líbilo, když Veronika jela vlakem, protože to bylo hezké." " Mě se líbilo, jak říkala hodinám tik tak." "Mě se líbilo, jak babička zlobila Veroniku."

Přímo pro tyto účely vytvořila ilustrátorka Bára Buchalová i omalovánku, děti po představení získaly malou památku a také něco dobrého na zub.

Dominika Vojteková, vedoucí učitelka: "Tyto návštěvy knihovny vždy vřele uvítáme. Tím, že máme krásné počasí, je super, že nám to nabídly i venku vzhledem k epidemiologické situaci je fajn, že můžeme být všichni takhle pohromadě, velké díky patří celé knihovně."

Pohádku, kterou knihovnice dětem zahrály, děti dobře znají.

Dominika Vojteková, vedoucí učitelka: "Minulý rok jsme ji četly před spaním, je fajn, že přicházejí i s knížkami, které děti vůbec neznají a jsou pro ně novinkou.”

Knihovnické divadélko podpořilo město Karviná prostřednictvím projektu Místní akční plán rozvoje vzdělávání. Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy