Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V areálu Lodiček se v létě uskuteční pestrá paleta kulturních akcí

  • Karviná,

Město Karviná získalo dotaci na rozvoj česko-polské spolupráce. Díky tomu bylo pořízeno nové pódium. Projekt znamená další prohloubení přeshraniční spolupráce, příznivci polské kultury se mohou těšit na pestrý program, který Iniciativa Dokořán v areálu Lodiček připravila.

Iniciativa Dokořán připravila pro karvinskou veřejnost i návštěvníky z blízkého okolí na léto mnoho kulturních akcí, od komorních koncertů, promítání, a besed až po větší festivaly jídla nebo rockových skupin

Lukáš Heczko, předseda Iniciativy Dokořán: "Tím, že rozvolňují podmínky tak ani my neleníme a připravujeme zázemí pro kulturní akce. Stan už stojí, momentálně stavíme pódium a od příštího víkendu se rozběhnou naplno akce tady na Lodičkách.8 Začneme příští pátek Helax Open Air, kdy bude diskotéka pod širým nebem, v neděli bude závěrečný koncert Permoníku a během července pak koncerty ve stanu, na pódiu, z těch větších akcí 9.7. Karviná Rock, kdy přijede Doga a Dymytry, máme i Festival Smacznego 24.7. Bude to nultý festival jídla, kdy chceme vyzkoušet, jestli to bude fungovat. Bude tady místo pro stánky. Chtěli bychom udělat zajímavý výběr jídla."

Každý restauratér nebo kulinářský nadšenec se může prezentovat a na festival se registrovat.

Lukáš Heczko, předseda Iniciativy Dokořán: "Proběhnou i nějaké divadelní akce přes léto. 5-6.7. přijede Jaroslav Dušek, tentokrát se 4 dohodami a pak proběhne divadlo Vizita, na konci července přijede Karin Lednická, kdy ve spolupráci s knihovnou uděláme besedu ohledně knížek Šikmý kostel.”

Některé akce se teprve potvrzují, je proto dobré pravidelně sledovat facebookové stránky Lodiček Dokořán, kde se budou postupně doplňovat spontánnější nebo další plánované a potvrzené akce

Lukáš Heczko, předseda Iniciativy Dokořán: "My jsme momentálně ve finálních fázích příprav, některé věci jsou rozjednané, hledáme termín. Chceme, aby to tu žilo i neorganizovaně, budou probíhat i cvičení, jóga o víkendu, pak nenápadné věci jako neplánované akustické koncerty u ohně, chceme ať to tu žije, ten areál."


Už nyní ale některé srpnové akce své termíny mají.

Lukáš Heczko, předseda Iniciativy Dokořán: "Začneme Slavnostmi piva a guláše, mohou se hlásit i amatéři, bude soutěž o nejlepší guláš kotlíkový, který se bude vařit na místě, už teď se mohou hlásit na FB, na stránkách, na čísle zavolat, cokoliv,  srpnové léto bude obohaceno o promítání."

Areál kromě kulturních akcí nabízí spoustu možností, jak trávit volný čas.

Lukáš Heczko, předseda Iniciativy Dokořán: "Už fungujeme v klasickém provozu, lidé mohou přijít si posedět, dát si občerstvení, půjčit si lodičku a projet se po jezeře."

Nechybí ani atrakce pro děti nebo workoutové hřiště. Kromě Iniciativy Dokořán tady v tomto areálu pořádají akce i jiné organizace ve městě.

Nové pódium bylo pořízeno díky projektu „Kultura v údolí řeky Olše", registrační číslo projektu: CZ.11.4.120/0.0/0.0/16_010/0002042, je spolufinancován z prostředků Evropského fondu pro regionální rozvoj - Programu Interreg V-A Česká republika – Polsko v rámci Fondu mikroprojektů Euroregionu Těšínské Slezsko – Śląsk Cieszyński a státního rozpočtu PR.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy