Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Předškoláci z MŠ Školská se loučili s mateřinkou, přeskakovali aktovku

  • Karviná,

Předškoláci z Mateřské školky Školská se rozloučili se svými kamarády a učitelkami. V září je čeká další etapa života a poprvé usednou do školních lavic. Před zraky svých vrstevníků byli pasováni na školáky a na důkaz ukončení předškolního vzdělávání přeskakovali aktovku.

Ještě jednou naposledy se sešly děti ze všech tříd Mateřské školky Školská společně, aby si společně zazpívaly, zatančily a hlavně se rozloučily s dětmi, které se už do mateřské školky v září nevrátí. Čeká je další důležitá etapa v životě, začnou se učit číst a psát ve školních lavicích.

Alena Hubačková, vedoucí učitelka MŠ Školská: "My jsme se dlouho dopředu připravovali na rozloučení s předškoláčky. Tahle akce je tradiční, tuhle akci si nenecháme ujít."

K této tradici patří pasování mečem na školáka a přeskok přes školní aktovku.

Alena Hubačková, vedoucí učitelka MŠ Školská: "Děti se na to těší, my už to trénujeme ve volných chvilkách ve třídě. Je to takový zlatý hřeb toho programu."

Emotivně i se slzami v očích se svými svěřenci loučila i třídní učitelka. I když kvůli covidu byl poslední rok náročný.

Renáta Sztrnadlová, učitelka: "To, co jsme stihli dnes udělat, byl výkon, který jsme stihli během krátké doby. Nebyli zvyklí tancovat, přednášet mezi lidmi, zvládli to skvěle a přeji jim, aby byli takoví skvělí jako ve školce, dávali pozor, uměli poslouchat. Bude se mi stýskat jako vždy, když odchází děti, tak se mi vždycky zaslzí oči."
anketa: předškoláci: "Těším se do školy, protože tam budu mít nové kamarády. Bylo to fajné a hezky jsem si to tam užila. Půjdu do školy a budu se tam učit a budu umět číst."

Podobná loučení s předškoláky organizují i další školky ve městě. Dětem přejeme ve škole samé jedničky.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy