Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Zběsilá policejní honička a varovné výstřely v Karviné. Na dopadeného muže, byl vydán evropský zatykač

  • Karviná,

Policisté mají za sebou náročný zásah proti muži, na kterého byl vydán Evropský zatýkací rozkaz. V Karviné chtěli ve středu večer zastavit auto k silniční kontrole. 47letý řidič ale začal zběsile ujíždět. Policisté nakonec po pronásledování vytlačili jeho auto ze silnice. Muž se i přesto snažil utéct. Podle svědků ho zastavilo až několik varovných výstřelů. Ukázalo se, že muž se několik let vyhýbal nástupu do vězení.

Ve středu kolem půl jedenácté večer projížděli policisté karvinskou městskou částí Nové Město. V ulici U Bažantnice chtěli zastavit řidiče Škody Octavia k silniční kontrole. Řidič ale policejní výzvu nerespektoval, ignoroval výstražný světelný a zvukový pokyn k zastavení a místo toho sešlápl plyn a začal ujíždět. V tu chvíli začala zběsilá honička ulicemi města.

svěděk: "Policie hnala dvojkovou Octavii Combi kolem RC za panelárnou směr Kuman a pak výstřely jak na divokém západě."
Zlatuše Viačková, mluvčí PČR Karviná: "Řidič začal ujíždět po ulici Za Panelárnou a pokračoval po ulici Petrovická. Na křižovatce Rudé Armády, Petrovická, Mickiewiczova policisté zasáhli. Řidič nehodlal zastavit, proto se rozhodli použít jeden z donucovacích prostředků. Služebním vozidlem řidičovo vozidlo vytlačili mimo komunikaci."
svědek: "U Kumana skončili. Octavie i PČR v příkopu."

Jenže ani po tomto zásahu se muž za volantem nehodlal vzdát. Vyskočil z auta a začal utíkat. Policisté proto byli nuceni použít další donucovací prostředky. Muž se zastavil, až když padly varovné výstřely. Svědci mluví údajně až o sedmnácti ranách, policie ale přesný počet odmítla komentovat. Jak se později ukázalo, muž už několik let utíká před povinností nastoupit do vězení.

Zlatuše Viačková, mluvčí PČR Karviná: "Na 47letého muže byl Okresním soudem Brno vydán Evropský zatýkací rozkaz. Muž byl před časem pravomocně odsouzen k několikaletému trestu odnětí svobody."

Tehdy mu bylo prokázáno, že coby člen organizovaného gangu umožňoval nedovolené překračování státní hranice. 

Zlatuše Viačková, mluvčí PČR Karviná: "Později byl propuštěn s podmínkou zkušební doby na 6 let, nicméně v průběhu této doby usedl za volant nákladního vozidla pod vlivem drog. Dopustil se spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky."

K soudu se tehdy samozřejmě nedostavil a tak na něj byl vydán další Evropský zatýkací rozkaz, tentokrát Okresním soudem Frýdek Místek.

Zlatuše Viačková, mluvčí PČR Karviná: "Ještě v noci po zadržení byl muž převezen do nemocnice, nicméně jakmile to lékaři dovolí, bude eskortován do věznice."

Tam si pravděpodobně pobude velmi dlouho.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy