Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Se zákazem řízení jel po dálnici D48 v protisměru a ujížděl policii, ta teď hledá svědky

V noci se proháněl po dálnici D48 v protisměru a poté ujížděl policii. Bezohlednou jízdou ujel minimálně 20 kilometrů. Pronásledování skončilo ve slepé uličce a policie řidiče zadržela, jak se ukázalo, měl zákaz řízení. Policie teď prosí řidiče, kteří byli nebezpečnou jízdou ohroženi, aby se přihlásili. Stejně tak se policistům budou hodit záznamy z palubních kamer.

I přes zákaz řízení sedl za volant a v sobotu o půl třetí v noci se proháněl po dálnici D48 v protisměru. 

Zlatuše Viačková, mluvčí PČR MSK: "Řidič osobního vozidla Škoda Superb jel po rychlostní komunikaci D48 z Frýdku Místku ve směru Český Těšín v protisměru. Vozidlo sjelo v protisměru na Hnojník a pokračovalo přes obec Hnojník a Střítěž, nato sjelo na výpadovku na Slovensko. Řidič pokračoval až k prvnímu sjezdu zpět do Třince, kde po projetí kruhového objezdu vyjel k obci Ropice."

Bezohlednou jízdou urazil po dálnici v protisměru minimálně 8 kilometrů. Přes dalších 12 kilometrů pak dál ujížděl policii. Nakonec zajel do slepé uličky, z auta utekl a snažil se schovat. Policisté ho ale o několik minut později zadrželi.

Zlatuše Viačková, mluvčí PČR MSK: "Muž je důvodně podezřelý ze spáchání přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání."

Policie teď potřebuje zjistit, kolik řidičů na silnici muž bezohlednou jízdou ohrozil. Stejně tak může vyšetřování pomoci každé svědectví o jízdě v protisměru.

Zlatuše Viačková, mluvčí PČR MSK: "Prosíme řidiče i jejich spolucestující, kteří v sobotu 10. 7. kolem 2:30 jeli po D48, aby se neprodleně policistům přihlásili. Uvítáme i záběry z palubních kamer."

Kontaktovat můžete linku 158 nebo kterékoliv policejní oddělení.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy