Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Kuriózní nehoda v Třinci dala naději na možný start vozů Tatra do vesmíru

Osmikolová nákladní Tatra Phoenix postavená jako vesmírná raketa na korbě a kabinou mířící k nebi. Takový obrázek se naskytl v Třinci, kde mnohatunový kolos takto postavil neopatrný řidič.

Nehoda se stala v neděli v areálu Třineckých železáren. Jako kuriozita se okamžitě dostala na sociální sítě a samozřejmě dala vzniknout řadě vtipů, z nichž ty o novodobém českém vesmírném programu byly nejčastější. 

Nadřízeným řidiče-kosmonauta ovšem událost tak legrační nepřišla, zvláště k možným důsledkům, které hrozily při převrácení vozidla na střechu kabiny. 

Podle některých svědectví měl být řidič pod vlivem alkoholu a dechová zkouška měla prokázat 1,8 promile. V kabině vydržel až do příjezdu podnikových hasičů, kteří ho vysvobodili pomocí plošiny. 

Firma si nehodu řeší po vlastní linii, protože nedošlo k vyšší materiální škodě ani újmě na zdraví.

Zlatuše Viačková, mluvčí Policie ČR MSK: "Policie byla o události informována. Případ ale neřeší, protože se stal v areálu soukromé firmy, která si ji řeší sama."
Petra Macková Jurásková, tisková mluvčí Třineckých železáren: "Zaměstnanec společnosti Doprava TŽ při vyvážení materiálu neodhadl terénní podmínky a vahou vozidla se pak utrhla hrana uskladněné strusky. Ke zranění díkybohu nedošlo. Škodu na vozidle zatím nemáme vyčíslenou, ale zřejmě k zásadnímu poškození nedošlo. Vozidlo Tatra se na všechna kola podařilo postavit s pomocí těžké techniky. Se zaměstnancem vedeme interní řízení."
Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy