Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V karvinské ZUŠ se uskutečnily Klavírní ateliéry

  • Karviná,

Už pojedenácté se do Karviné sjeli špičkoví pianisté a klavírní pedagogové z celé země i zahraničí, aby v sále Základní umělecké školy Bedřicha Smetany inspirovali ostatní své kolegy v práci s nadanými žáky prostřednictvím seminářů, ukázkových hodin a workshopů.

Klavírní ateliéry jsou prestižní událostí patřící mezi tradice karvinské Základní umělecké školy. Letos se konaly už pojedenácté. Jedná se o mezinárodní metodický seminář pro učitele hry na klavír.

Kamil Novák, ředitel ZUŠ B.Smetany Karviná: ” V letošním ročníku se podařilo sehnat mnoho účastníků, je přihlášeno více jak osm desítek učitelů z celé naší republiky. V lektorském týmu opět zasednou čtyři osobnosti. Pan Klánský, Novotná, Suchárová Wieser a Nováček:"
Lukáš Michel, odborný garant Klavírních ateliérů: "Hlavním smyslem Klavírních ateliérů je, aby se zde potkali učitelé a pedagogové klavírní hry, aby si předali různé poznatky z výuky žáků, studentů a druhou část jejich bloku bude výuka, kde se představí mladí nadějní pianisté z MSK ale i Olomouce a Brna."

Klavíristka a pedagožka Eliška Novotná v současné době působí jako pedagog klavírní hry na Fakultě umění Ostravské univerzity. Ve své přednášce a výuce se zaměřila na alternativní postupy při počátečním stádiu nácviku skladeb.

Eliška Novotná, lektorka: "Když se skladba zadává dětem, tak aby ta práce na ni potom byla příjemná s rychlými úspěchy, aby je to nepřestalo bavit a těšit. Určitě musí být učitel kreativní a nebát se dívat se na předkládaný materiál novýma očima, hledat v něm nové prvky a podávat to dítěti srozumitelnou formou a systémech. Ne po jednotlivostech."


Součástí a zpestřením Klavírních ateliérů byly i dva koncerty. Přidanou hodnotou této akce je upevňování přátelství mezi pedagogy z různých koutů republiky.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávyOPTIMIA facility s.r.o. - železnice Petrovice u Karviné
Petrovice u Karviné
od 4 325 do 8 650 Kč/měsíc

Detail

OPTIMIA facility s.r.o. - železnice Dolní Lutyně
Dolní Lutyně
od 4 325 do 8 650 Kč/měsíc

Detail

OPTIMIA facility s.r.o. žel. stanice Havířov, Horní Suchá, Závada
Havířov
od 4 325 do 8 650 Kč/měsíc

Detail