Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

S karvinskými strážníky slouží i čtyři služební psi

  • Karviná,

V následující reportáži vás seznámíme se čtyřmi čtyřnohými pomocníky karvinských městských strážníků. Jejich úkolem je pomáhat při zajišťování veřejného pořádku a využíváni jsou i místo donucovacích prostředků.

Městská policie v Karviné využívá ve službě čtyři psy. Dva německé a dva belgické ovčáky

Pavlína Wlochová, psovod MP Karviná: "Pejska má každý psovod doma, jsou to takoví naši mazlíčci. Na služebně máme kotce, hezké, nové, takže každý pes tam má svůj kotec."

Psi se pro službu vychovávají a cvičí už od štěněte, připravuje se na poslušnost i obranu. Ve 14 měsících skládá atest. Poslušnost cvičí strážníci na cvičišti, obrany pak zařazují do reálných prostředí.

Pavlína Wlochová, psovod MP Karviná: "Toho psa už učíme na to, že může kousat nebo může se něco dít i mimo cvičák."
Petr Bičej, ředitel MP Karviná: "Výcvik služebních psů u městské policie je zaměřen na veřejný pořádek, ten pes je používán vedle nebo namísto donucovacích prostředků, proto to musí být psi, kteří jsou ostří a velmi poslušní. Výhodou dobře vycvičeného psa je jeho ostražitost, rychlost a pes, který je dobře vycvičený, budí respekt."

Všichni psi jsou ve službě denně. jejich výhodou je, že dokáží psovoda svými signály upozornit třeba na člověka pod vlivem omamných látek.


Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy