Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Na Lodičkách v Karviné se konal benefiční koncert pro Ukrajinu i dražba uměleckých děl

  • Karviná,

V Karviné se uskutečnil benefiční koncert pro Ukrajinu. Obsahoval nejen vystoupení několika regionálních skupin a kapel, ale i sbírku hraček nebo aukci děl karvinských umělců.

Výtěžek z dobrovolného vstupného, denní mzdy obsluhy a členů Iniciativy Dokořán, která spoluorganizovala speciálního benefiční koncert na pomoc lidem zasaženým konfliktem na Ukrajině a i další forma pomoci se odehrála na Lodičkách v sobotu odpoledne. K organizaci akce se připojily nejrůznější skupiny a kapely.

Lukáš Heczko, spoluorganizátor koncertu, předseda Iniciativy Dokořán: “Když vznikla tato nepříjemná situace, tak nám to bylo všem líto, štvalo nás to a chtěli jsme nějak přiložit ruku k dílu a pomoct lidem na Ukrajině a čím jiným pomoct než nějakou kulturou, spojit místní komunitu a uspořádat akci pro benefiční účely. Ozvala se nám kapela Allscapones, která by do toho chtěla jít, udělali jsme událost v Karviné, všichni z toho byli nadšení , takže vystoupí kapela Nedivoč, Blaf, Allscapones, Permoník karvinský podpořil akci a celou akci otevřela ostravská kapela Fredy a Krasty. Na baru mámě kasičku, kde lidi mohou přispívat dobrovolným vstupným plus my dáváme veškerý zisk z baru, co se vydělá, tak dáváme taky na Ukrajinu."

Umělci zahráli bez nároku na honorář, stejně tak lidé, kteří to připravovali, jako zvukaři a technici. Kromě dobrovolného vstupného, se výtěžek skládal i z aukčního prodeje děl karvinských umělců, jako proutěných soch Bogdana Kornase nebo místních fotografů.

Marek Běhan, předseda Fotoklubu Karviná: "Jsem se rozhodl za Fotoklub, že napíšu Lukáši, jestli by nás brali s fotkami do aukce, že by se vydražily a vše, co se vydraží bychom dali na dobrou věc, že jo. Doufám, že větší část se prodá, abychom mohli přispět. Dražíme fotky od Katky Majevské, Václava Legerského a mé."

Svým dílem přispěla i karvinská regionální knihovna.

Markéta Kukrechtová, ředitelka RKK: "Karvinská knihovna byla oslovena L. Heczkem, jestli bychom se chtěli zapojit do charitativního koncertu pro Ukrajinu, my jsme strašně rádi tuto výzvu přijali. Zajistili jsme od našich čtenářů knížky, které nám darovali do knihovny. Ty jsme sem přivezli a prodáváme je za malou finanční částku a veškerý výtěžek půjde na Ukrajinu."

Kromě toho probíhala i sbírka hraček pro ukrajinské děti.

Nahlásit chybu


K tématu
Správa železnic, státní organizace Bohumín
Bohumín
od 30 000 Kč/měsíc

Detail