Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Karvinští strážníci chytili zloděje instalatérských potřeb, zadrželi i agresivního muže

  • Karviná,

Karvinští strážníci zadrželi zloděje chvíli po krádeži. Muži se vloupali do objektu INPA a na dvoukolák naložili mosazný materiál potřebný k instalatérským pracím. Není to ale jediný rychlý zákrok, který se v posledních dnech odehrál.

Karvinští strážníci mají v těchto dnech za sebou několik úspěšných zákroků. Patří mezi ně zadržení zlodějů bezprostředně po krádeži v prodejně instalatérských výrobků.

Petr Bičej, ředitel MP Karviná: “Byli jsme přivoláni k objektu INPA, kde byli nahlášeni dva zloději v objektu. Na místo se sjeli hlídky, kdy skutečně zjistili muže s dvoukolákem, který byl plný mosazného materiálu, byla díra v plotu, nakonec se zjistilo i samotné vloupání do objektu. Muž byl omezen na osobní svobodě."

Nebylo to poprvé, co si zloději vybrali k vloupání tuto prodejnu.

Daniela Vlčková, mluvčí PČR MSK: “Karvinští policisté ověřují opakované vloupání do jedné z místních firem, vyhodnocují stopy, provádí výslechy svědků, doposud nebyl nikdo obviněn.”

Další docela divokou honičku zažili strážníci poté, co si všimli, že za volantem sedí pro ně známý a problémový muž, který měl zákaz řízení. Vozidlo sledovali a zkusili ho zastavit na křižovatce u obchodního domu.

Petr Bičej, ředitel MP Karviná: “Muž vycouval z křižovatky, naboural do dalšího vozidla, objel strážníka, to už ho sledovali další hlídky, muž nakonec zaparkoval vozidlo před areálem bývalé Kovony. Podle svědků vyběhl přes kolejiště, my jsme ho sledovali a nakonec byl zadržen na čerpací stanici, kde opět byla použita výstraha namířenou střelnou zbraní, protože se jednalo o nebezpečného pachatele.”"

I tento muž byl omezen na osobní svobodě a předán policistům. V Poslední době se také rozmáhají případy, kdy lidé na veřejnosti viditelně nosí zbraně kategorie D, což jsou airsoftové zbraně a plynové pistole.

Petr Bičej, ředitel MP Karviná: "Jsou to skutečně velmi věrné imitace. je to samozřejmě přestupek podle zákona o zbraních a my ty zbraně budeme na mostě zabavovat a budeme věc oznamovat ke správnímu řízení."
Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy