Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Permoník vyrazil z Karviné do Jižní Koreje na sborovou Olympiádu

Karviná |

Už tomu je rok, co si na prknech slavné Carnegie Hall vyzpívali zlato. Tím ale jejich dobývání hudebního světa zdaleka neskončilo. Nyní se pěvecký sbor Permoník z Karviné vypravil až do Jižní Koreje. Zúčastní se tam Světových sborových her v Gangneungu. Ano, čtete správně – i zpěváci mají své vlastní Olympijské hry.

Za festivalem stojí organizace INTERKULTUR, která mimo jiné pořádá až 14 různých světových soutěží ročně. Günter Titsch, prezident organizace, se od založení řídí myšlenkou spojit lidi různých národností a kultur pomocí zpěvu. A tak se zrodil nápad sborové Olympiády. V tomto roce bude zasoutěžit 324 sborů z 34 zemí v 28 kategoriích.

Petr Kazík, prezident Permoník Choir Karviná: "Náš koncertní sbor zazpívá v kategorii Musica Contemporanea (Soudobá hudba), kde bude součástí také světová premiéra Deo Gratias skladatelky Ireny Szurmanové. Mužský komorní sbor zabojuje v kategorii Youth Choirs (Mládežnické sbory). Společně pak jako smíšený sbor poměříme síly s ostatními v kategorii Scenic Folklore, v rámci které světu předvedeme krásy naší lidové hudby."

Olympiáda proběhne od 3. do 13. července.

Permoník byl založen v roce 1966 Evou a Ivanem Šeinerovými. V současné době v jeho sedmi sborech zpívá více než 220 zpěváků ve věku od 5 do 60 let. Cílem sborového studia je přinášet umění a radost publiku v Česku i zahraničí. Permoník působí při Základní umělecké škole Bedřicha Smetany v Karviné a Středisku volného času Juventus, Karviná.

Interkultur je společnost se sídlem v Německu. Mottem Světových sborových her je „Singing together brings nations together“ (Společný zpěv spojuje národy). Její historie sahá do roku 2000. Tehdy se uskutečnil vůbec první ročník v hlavním městě rakouské spolkové země Horní Rakousy – v Linci. Přestože byly hry horkou novinkou na trhu, už tenkrát se mohly pyšnit vysokou účastí. V tomto roce si přijede zasoutěžit 360 sborů z 60 zemí! Akce se koná co dva roky napříč kontinenty. V minulosti například v Belgii, Jižní Africe, Litvě, a USA. Akce je založena na olympijských ideálech – pokojně spojovat lidi a národy pomocí písní ve férové soutěži.

V Koncertním sboru Permoník současně zpívá 42 zpěvaček ve věku od 12 do 20 let. Koncertní sbor je držitelem mnoha významných ocenění, například: Absolutní vítěz – New York Choral Festival, USA, Carnegie Hall (2010, 2013), Zlatá cena – Busan Choral Festival and Competition, Korea (2014), Zlatá cena – New York Sounds of Spring – Carnegie Hall, International Music Festival, USA (2016), Dvě zlaté ceny – Tokio International Choral Festival, Japonsko (2018), Grand Prix – 6th World Children and Youth Choral Championship, Rusko (2019), Grand Prix – Botticelli International Choral Festival, Itállie (2022). Koncertní sbor Permoník bude v Koreji soutěžit v kategorii „Musica Contemporanea Equal Voices“ (Soudobá hudba).

Mužský komorní sbor Permoník aktuálně čítá 12 členů ve věku od 15 do 26 let. Mezi jeho nejvýznamnější ocenění patří: Zlatá cena – Golden Voices of Montserrat, Španělsko (2017), Grand Prix – Fiestalonia Georgia, Gruzie (2018), Zlatá cena – Cracovia Cantans, Polsko (2019), Stříbrná cena – Botticelli International Choral Festival, Itálie (2022). Mužský komorní sbor Permoník bude v Koreji soutěžit v kategorii „Youth Choirs of Equal Voices“ (Mládežnické sbory).

Spojením Koncertního sboru Permoník a Mužského komorního sboru Permoník vzniká Mládežnický sbor Permoník o 54 členech ve věku od 12 do 26 let. Mezi jeho nejvyšší ocenění patří: Zlatá cena – Golden Voices of Montserrat, Španělsko (2017), Zlatá cena – New York Sounds of Spring, International Music Festival Carnegie Hall, USA (2022). Mládežnický sbor Permoník poměří své síly s ostatními sbory v kategorii „Scenic Folklore“ (Scénický folklór).

Nahlásit chybu


K tématu

Úspěch karvinského Permoníku v daleké Jižní Koreji na World Choir Games

11. července 2023 16:35 | Karviná | Monika Danková

Karvinský Permoník má za sebou úspěšnou reprezentaci na světové soutěži sborů v Jižní Koreji.

Festival dětských pěveckých sborů ve Frýdku-Místku naladil na vánoční atmosféru

11. prosince 2023 14:16 | Frýdek-Místek | Jiří Cileček

Festival dětských pěveckých sborů opět rozezněl Lidový dům ve Frýdku-Místku. Letos na něm mezi sebou poměřilo hlasivky 8 sborů. Většina ladila hlavně vánoční písně, ale nebyla to podmínka. Organizátoři se díky této akci snaží dál udržet v dětech zájem o zpívání ve sboru.

Nejmenší děti jsou zvány na ukázkovou hodinu Permoníku

10. června 2023 9:19 | Karviná | Monika Danková

Děti z mateřských škol a prvních nebo druhých tříd základních škol, které rády zpívají a chtěly by být od příštího školního roku součástí Permoníku, jsou zváni na poslední ukázkovou hodinu, která proběhne v pondělí 12. června od půl páté odpoledne na ZUŠ B. Smetany.


Náměstí SNP se promění v místo k setkávání. Návrh mohli Ostravané konzultovat s architekty

Městský ateliér prostorového plánování a architektury představil své plány na budoucí podobu náměstí SNP v Ostravě. Obě strany náměstí se mají například propojit zvýšením vozovky. Návrh si přišli poslechnout i zaujatí občané na veřejné setkání.

Studenti postavili v centru Ostravy první májku. Z akce chtějí udělat tradici

Na Masarykově náměstí v centru Ostravy stojí historicky první májka. Postavili ji tam studenti z vysokých a středních škol, kteří tím zahájili přípravy na majálesové oslavy.

Porubská radnice eviduje několik vážně poškozených stromů. Neoprávněné zásahy lidí zřejmě nepřežijí

Porubská radnice eviduje několik vážně poškozených stromů a keřů. Naposledy se stal terčem letitý jalovec, který někdo ořezal tak razantním způsobem, že z něj zbylo pouze torzo.

Ostrava hledá náhradní rodiče pro ohrožené děti. Význam rodiny je nezastupitelný

Jistě se shodneme, že význam rodiny je pro dítě nezastupitelný. Bohužel ne každé dítě má to štěstí, že se o něj jeho vlastní rodiče postarají. V Ostravě naštěstí velmi dobře funguje systém pomoci a děti mají velkou šanci, že se brzy dostanou do náhradních rodin. Noví pěstouni jsou ale stále potřeba.

VIDEO: Policisté dopadli 15letého mladíka, který ve skupince dalších okradl muže v Ostravě

Včera 9:48 | Ostrava-Jih | Lukáš Zavadil

Policisté dopadli patnáctiletého mladíka, který i v takto nízkém věku má za sebou bohatou trestní minulost. Na začátku dubna letošního roku bezdůvodně fyzicky napadl a okradl 31letého muže v Ostravě. Poškozený vše oznámil policistům a ti během krátké doby vypátrali skupinku podezřelých.

Revolution train zamířil do Moravskoslezského kraje, zastavuje ve dvou městech

Protidrogový vlak, Revolution train, zamířil do Moravskoslezského kraje. Zastaví tu jen ve dvou městech, Ostravě a Novém Jičíně, kam se vrací po tříleté pauze.

Aplikace čistáOVA funguje už šest let. Lidé díky ní mohou upozornit na závady ve městě

11. dubna 2024 9:20 | Ostrava-město | Tomáš Kořistka | Ostravské minuty

Komu není lhostejný veřejný prostor ve kterém žije, může v Ostravě už šestým rokem využívat aplikaci čistáOVA. Díky ní úředníky radnice jednoduchým způsobem upozorní na jakékoliv závady, jako například rozbitý chodník, či nepořádek v ulicích.

Policisté asistovali u porodu na D56 u Paskova, narodila se zdravá holčička

11. dubna 2024 11:26 | Celý MS kraj | Lukáš Zavadil

Policisté z oddělení silničního dohledu Krajského ředitelství policie Moravskoslezského kraje, praporčíci Jaroslav Masnica a David Machanec, mají za sebou nezapomenutelný zážitek. Během středečního odpoledne asistovali u náhlého porodu na D56. Informovala o tom policejní mluvčí Pavla Jiroušková.

Dobrovolníci se zapojili do celostátní akce Ukliďme Česko

11. dubna 2024 13:26 | Albrechtice | Jiří Brzóska | Albrechtický miniexpres

V rámci celostátní akce Ukliďme Česko se v sobotu 6. dubna do úklidové akce opět zapojili i dobrovolníci z Albrechtic.

Revitalizace rezervace Kotvice u Studénky je nutná, lépe ochrání vzácné druhy

V přírodní rezervaci Kotvice u Studénky začala obnova rybníků a mokřadů. Revitalizace území je nutná pro další ochranu vzácných druhů vodních ptáků a obojživelníků, kteří tu žijí. Práce potrvají rok.

Recepční

Kunčice pod Ondřejníkem Nástup: od 20. února 2024 od 25 000 Kč

Stonavští předškoláci se hravě připravují na školní život

Stonavští předškoláci se nebojí vstupu do první třídy! Díky kroužku, který už několik let funguje ve stonavské základní škole, se hravou formou seznamují s prostředím, poznávají svou učitelku a získávají důležité dovednosti pro život ve škole.

Studenti Gymnázia Komenského zvou na havířovský Majáles

Už 26. dubna vyrazí do průvodů stovky havířovských studentů, aby oslavili svůj svátek. Organizace Majálesu se v letošním roce ujalo Gymnázium Komenského. Studenti vytvořili tým a s přípravnými akce začali už na podzim.

Malí budoucí prvňáčci v Horní Suché se už těší do první třídy

Zápis do první třídy je velkým dnem pro předškoláky, ale i jejich rodiče. Pěkné přivítání jim připravili i v Základní škole s polským vyučovacím jazykem v Horní Suché. Od dětí se rozhodně neočekávalo, že už budou umět číst, či psát.

Děti z karvinské ZŠ a MŠ Prameny se učily rozpoznávat příznaky mrtvice

11. dubna 2024 15:51 | Karviná | Monika Danková | Regionální zprávy POLAR

Děti z karviné Základní a Mateřské školy Prameny zažily nevšední vyučovací den. Učily se rozpoznat příznaky cévní mozkové příhody prostřednictvím programu Hrdinové Fast.

V Havířově se příští rok začne stavět velká třídící linka na odpad

10. dubna 2024 20:48 | Havířov | Bára Kelnerová | Regionální zprávy POLAR

Už za šest let začne platit konec skládkování využitelného odpadu na klasické skládky. První moderní třídící linku má už v provozu OZO Ostrava. V Havířově se začne stavět v příštím roce.

Studentky karvinského gymnázia obdarovaly organizaci Modrý kříž. Uspěly ve výzvě Daruj srdce

10. dubna 2024 16:31 | Karviná | Monika Danková | Regionální zprávy POLAR

Studentky karvinského gymnázia uspěly v projektu Daruj srdce Nadace Olgy Havlové. Díky tomu mohly věnovat finanční dar organizaci, kterou si samy vybraly.

Permoník vyrazil z Karviné do Jižní Koreje na sborovou Olympiádu
Vydáno 1. července 2023 10:10, Karviná, Jiří Cileček
Už tomu je rok, co si na prknech slavné Carnegie Hall vyzpívali zlato. Tím ale jejich dobývání hudebního světa zdaleka neskončilo. Nyní se pěvecký sbor Permoník z Karviné vypravil až do Jižní Koreje. Zúčastní se tam Světových sborových her v Gangneungu. Ano, čtete správně – i zpěváci mají své vlastní Olympijské hry.

zdroj foto: Facebook Karviná ŽIJE - Milan Haluška

Za festivalem stojí organizace INTERKULTUR, která mimo jiné pořádá až 14 různých světových soutěží ročně. Günter Titsch, prezident organizace, se od založení řídí myšlenkou spojit lidi různých národností a kultur pomocí zpěvu. A tak se zrodil nápad sborové Olympiády. V tomto roce bude zasoutěžit 324 sborů z 34 zemí v 28 kategoriích.

Petr Kazík, prezident Permoník Choir Karviná: "Náš koncertní sbor zazpívá v kategorii Musica Contemporanea (Soudobá hudba), kde bude součástí také světová premiéra Deo Gratias skladatelky Ireny Szurmanové. Mužský komorní sbor zabojuje v kategorii Youth Choirs (Mládežnické sbory). Společně pak jako smíšený sbor poměříme síly s ostatními v kategorii Scenic Folklore, v rámci které světu předvedeme krásy naší lidové hudby."

Olympiáda proběhne od 3. do 13. července.

Permoník byl založen v roce 1966 Evou a Ivanem Šeinerovými. V současné době v jeho sedmi sborech zpívá více než 220 zpěváků ve věku od 5 do 60 let. Cílem sborového studia je přinášet umění a radost publiku v Česku i zahraničí. Permoník působí při Základní umělecké škole Bedřicha Smetany v Karviné a Středisku volného času Juventus, Karviná.

Interkultur je společnost se sídlem v Německu. Mottem Světových sborových her je „Singing together brings nations together“ (Společný zpěv spojuje národy). Její historie sahá do roku 2000. Tehdy se uskutečnil vůbec první ročník v hlavním městě rakouské spolkové země Horní Rakousy – v Linci. Přestože byly hry horkou novinkou na trhu, už tenkrát se mohly pyšnit vysokou účastí. V tomto roce si přijede zasoutěžit 360 sborů z 60 zemí! Akce se koná co dva roky napříč kontinenty. V minulosti například v Belgii, Jižní Africe, Litvě, a USA. Akce je založena na olympijských ideálech – pokojně spojovat lidi a národy pomocí písní ve férové soutěži.

V Koncertním sboru Permoník současně zpívá 42 zpěvaček ve věku od 12 do 20 let. Koncertní sbor je držitelem mnoha významných ocenění, například: Absolutní vítěz – New York Choral Festival, USA, Carnegie Hall (2010, 2013), Zlatá cena – Busan Choral Festival and Competition, Korea (2014), Zlatá cena – New York Sounds of Spring – Carnegie Hall, International Music Festival, USA (2016), Dvě zlaté ceny – Tokio International Choral Festival, Japonsko (2018), Grand Prix – 6th World Children and Youth Choral Championship, Rusko (2019), Grand Prix – Botticelli International Choral Festival, Itállie (2022). Koncertní sbor Permoník bude v Koreji soutěžit v kategorii „Musica Contemporanea Equal Voices“ (Soudobá hudba).

Mužský komorní sbor Permoník aktuálně čítá 12 členů ve věku od 15 do 26 let. Mezi jeho nejvýznamnější ocenění patří: Zlatá cena – Golden Voices of Montserrat, Španělsko (2017), Grand Prix – Fiestalonia Georgia, Gruzie (2018), Zlatá cena – Cracovia Cantans, Polsko (2019), Stříbrná cena – Botticelli International Choral Festival, Itálie (2022). Mužský komorní sbor Permoník bude v Koreji soutěžit v kategorii „Youth Choirs of Equal Voices“ (Mládežnické sbory).

Spojením Koncertního sboru Permoník a Mužského komorního sboru Permoník vzniká Mládežnický sbor Permoník o 54 členech ve věku od 12 do 26 let. Mezi jeho nejvyšší ocenění patří: Zlatá cena – Golden Voices of Montserrat, Španělsko (2017), Zlatá cena – New York Sounds of Spring, International Music Festival Carnegie Hall, USA (2022). Mládežnický sbor Permoník poměří své síly s ostatními sbory v kategorii „Scenic Folklore“ (Scénický folklór).

Zdroj: https://polar.cz/zpravy/karvinsko/karvina/11000038022/permonik-vyrazil-z-karvine-do-jizni-koreje-na-sborovou-olympiadu