Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V Karviné se opět konal fotbalový kemp pro děti

Karviná |

V Karviné se o prázdninách fotbaloví trenéři věnovali dětem v rámci týdenního příměstského fotbalového kempu, od kterého se mohly přihlásit nejen sportující děti, ale i úplní nováčci. Pro velký zájem se letos uskutečnily kempy dva.

Fotbalový kemp MFK Karviná organizuje každým rokem pro děti od šesti let. Malým hráčům a hráčkám se i letos věnovali zkušení trenéři a čas na setkání s dětmi si našli i prvoligoví fotbalisté.

.Jakub Cisovský, spoluorganizátor fotbalového kempu, trenér U9 a U13 MFK Karviná: "Máme zde 41 dětí a jsou tady děti z klubu i s polského týmu, jsou tu i holky, není to jen klučičí kemp, máme i dvě holky. Jsou tady i nováčci, kteří nehrají žádné sporty, ale máme tady i kluky, kteří hrají třeba házenou, je to sportovní kemp, nejedná se jen o fotbalisty. Děti mají tři tréninky denně minimálně, do toho jsou různé soutěže, také se zde zdokonalují v různých pohybových dovednostech, máme tu různé rychlostní soutěže, házenou jsme hráli."

Fotbal byl pro všechny malé účastníky kempu jasnou volbou.

Kryštof Michálek, účastník kempu: "Od mala to byl můj sen, líbila se mi hra s míčem. Tady na tomto kempu mě baví jeden na jednoho a ligu mistrů hrajeme."
Václav Krečmer, účastník kempu: "Jako malý jsem měl u sebe míč furt. Tady mě nejvíc baví jak se učíme vytvářet kličky a hodně mě baví chození na oběd.” 
Antonín Juroszek, účastník kempu: "Mě vždycky bavilo kopání do míče, když jsem byl malej, hrál to taťka i děda, všichni to hráli.” 

Čas na malé fotbalisty si našli i prvoligoví hráči, kteří je přišli povzbudit a také si s nimi zahrát. Byl mezi nimi i brankář Vladimír Neuman.

Vladimír Neuman, brankář MFK Karviná: "Začínal jsem úplně stejně, určitě jsem taky potkával své vzory, já jsem od mala fandil Baníku, chodil jsme na Baník, podávat balóny, s hráči jsem se potkal."

Nedůležitější je pro děti motivace, aby je sportování bavilo a důležitý je i dobře stmelený kolektiv, ve kterém se pohybují.

Vladimír Neuman, brankář MFK Karviná: "Hlavně, aby je to bavilo. Záleží, v jakém budou kolektivu, ale jak se podívám na ty malé kluky, tak se nedá mluvit o špatném kolektivu. Ať si to užijí ten kemp a doufám, že se toho budou všichni držet co nejvíc."

Možnost setkat se s ligovými hráči, vyfotit se s nimi a získat jejich podepsanou kartičku, děti potěšilo.

Kryštof Michálek, účastník kempu: "Jsou moc hodní a můžeme si s nimi dobře zakopat."
Václav Krečmer, účastník kempu: "Sice jsme je už viděl několikrát, jsem rád, protože s Papalelem jsem šel za ruku, jsem rád, že tady přišli.” 
Antonín Juroszek, účastník kempu: "Se s nimi můžeme potkat naživo, jsem rád, že si s nimi můžu zahrát."

Fotbalové kempy se letos konaly dva.

Nahlásit chybu


K tématu

V Karviné se opět konal fotbalový kemp pro děti, za dětmi přišli i prvoligoví fotbalisté

15. srpna 2023 16:58 | Celý MS kraj | Monika Danková

V Karviné se o prázdninách fotbaloví trenéři věnovali dětem v rámci příměstského fotbalového kempu, do kterého se mohly přihlásit nejen sportující děti, ale i úplní nováčci. Pro velký zájem se letos uskutečnily kempy dva.

Fotbalisté MFK Karviná odstartovali zimní přípravu, o víkendu je čekají přípravné zápasy

9. ledna 2024 18:55 | Karviná | Monika Danková

Fotbalisté MFK Karviná odstartovali zimní přípravu. Už tento víkend je čekají dva přípravné zápasy. Do jarní části vstupují v nejvyšší soutěži ze 14. místa, čeká je i odložený zápas s Pardubicemi.

Karvinští fotbalisté oslavili mistrovský titul a návrat do 1. ligy společně s fanoušky

30. května 2023 15:39 | Karviná | Monika Danková

Karvinští fotbalisté se po roce vrátili zpátky do 1. ligy. Poslední zápas sezóny odehráli s FK Třinec na domácím hřišti a po výhře 1:0 společně s fanoušky prožili radost z mistrovského titulu. a postupu mezi elitní týmy,


V Karviné zkrášlují další veřejná prostranství, proměnou projde několik míst ve městě

V Karviné zkrášlují další veřejná prostranství. Po náměstíčku u Permonu a velké proměny prostoru u obchodního domu v centru města přišlo na řadu náměstíčko Gagarina a také plocha poblíž ulice Nedbalova. V současné době se už také připravuje proměna prostranství U Skleníku v Karviné-Ráji.

Studenti bruntálské průmyslovky postavili nejnovější Tatrovku, bude sloužit při zimní údržbě v okrese Bruntál

Včera 12:23 | Celý MS kraj | Karel Soukop

Propojení teorie s praxí je vysněným cílem moha středních i vysokých škol. Dokonale se to povedlo na bruntálské Střední průmyslové škole a obchodní akademii. Ve spolupráci s Tatrou Kopřivnice jako druzí v kraji zdejší studenti sestavili celou nejnovější Tatrovku.

V Porubě zahájili 5. ročník Sdílka. Letos u Floridy, kde je v plánu rekonstrukce celého prostoru

16. května 2024 21:02 | Ostrava-Poruba | Yvona Fajtová | Expres Ostrava-Poruba

V Porubě slavnostně zahájili už 5. ročník Sdílka. Tato netradiční Pop Up expozice Začala už v roce 2016 na středovém pásu Hl. třídy a od té doby probíhá co dva roky pokaždé na jiném místě obvodu.

V Karviné už potřetí ocenilo vedení města na zámku Fryštát osobnosti ve zdravotnictví

Vedení Karviné se rozhodlo udělit Pamětní list Rady města Karviné osobnostem ve zdravotnictví. Vybráni byli ti, kteří svou práci dělají zodpovědně, s velkým nasazením a mimořádným rozsahem odborných aktivit.

Novojičínští senioři vyslechli, jak se na sítích šíří informace. Teď jsou na řadě řetězové e-maily

Zorientovat se v nárůstu informací, které nás atakují prostřednictvím sociálních sítí. To je cíl přednášek, které se konají v novojičínské městské knihovně. Zacíleny jsou na seniory. Pomohly jim například rozklíčovat, jak se tyto informace šíří.


Děti plnily branné disciplíny, profesionální vojáci ukázali boj zblízka

Den vítězství si Novojičínští nepřipomněli jen pietními akty, ale také zážitkovou akcí. Ta nabídka stezku s brannými disciplínami, vystavena byla vojenská technika a nechyběla atraktivní ukázka Armády České republiky.

Policistům hlídkujícím u šampionátu se podařilo rychle najít děti ztracené v davu

Včera 14:37 | Celý MS kraj | Libor Běčák

Relativně běžná služba policistů zapojených do bezpečnostního opatření v souvislosti s hokejovým šampionátem v Ostravě se ve čtvrtek kolem 19. hodiny změnila v urgentní pátrání po dvou malých dětech.

Mostek v Loučce musí zbourat, na řadě jsou demolice nebo opravy dalších

Lávka u ulice Za Potokem v Loučce, vedoucí přes Grasmanku, musela být demolována. Nahradí ji tu nová. Důvodem byl špatný technického stav, který se ovšem týká více mostních objektů na území města.

Kolekci historických vozidel obohatí tramvaj Tatra T3. Na její opravu věnuje Ostrava 5 milionů kč

16. května 2024 12:43 | Ostrava-město | Tomáš Kořistka | Ostravské minuty

Ostrava má po Praze největší sbírku historických vozidel městské hromadné dopravy. Většina z nich je ve perfektním stavu a stále jezdí. Nyní k ním přibude i tramvaj Tatra T3, která v Ostravě jezdila ještě před 30 roky.

Žáci ZŠ Komenského z Frýdlantu nad Ostravicí předvedli rodičům chemické a fyzikální pokusy

Odpoledne plné chemických a fyzikálních pokusů si připravili žáci ZŠ Komenského ve Frýdlantě nad Ostravicí. Své dovednosti předvedli rodičům, které do školy pozvali u příležitosti Dne rodiny.

V Karviné už potřetí ocenilo vedení města na zámku Fryštát osobnosti ve zdravotnictví

Vedení Karviné se rozhodlo udělit Pamětní list Rady města Karviné osobnostem ve zdravotnictví. Vybráni byli ti, kteří svou práci dělají zodpovědně, s velkým nasazením a mimořádným rozsahem odborných aktivit.

V hale Slavii se konalo regionální kolo mažoretek

V hale Slavii se konalo regionální kolo mažoretek. Soutěž byla rozdělena na dvě kategorie. Pochodové defilé s dechovým orchestrem a pódiové disciplíny.

Žáci ze ZŠ K. Světlé vysadili na zahradě 22 jehličnanů

Každá třída ze Základní školy Karolíny Světlé si v zahradě zasadila svůj strom, o který se bude starat. V areálu vznikne také motýlí louka. Škola chce v dětech takto rozvíjet pozitivní vztah k přírodě.

Florbalisté z Horní Suché si z prestižního turnaje ve Švédsku dovezli zlato

Kalmarsund Floorball Cup ve Švédsku vyhrál tým z Horní Suché v kategorii B14. Ve velké konkurenci došly daleko i dívky. Ze skvělého výsledku mají radost hráči, trenéři, rodiče i obec.

Kalmarsund Floorball Cup vyhrál tým z Horní Suché, noční oslava po příjezdu byla velká

16. května 2024 11:10 | Horní Suchá | Bára Kelnerová | Miniexpres Horní Suché

Kalmarsund Floorball Cup ve Švédsku vyhrál tým z Horní Suché v kategorii B14. Ve velké konkurenci došly daleko i dívky. Ze skvělého výsledku mají radost hráči, trenéři, rodiče i obec.

ADRA v Havířově uspořádala charitativní běh na podporu dobrovolnictví i pomoc hendikepovanému Honzovi

15. května 2024 21:57 | Havířov | Bára Kelnerová | Regionální zprávy POLAR

ADRA v Havířově uspořádala třetí ročník charitativního běhu na podporu dobrovolnictví. Výtěžek poputuje i na pomoc hendikepovanému mladíkovi. Akce se zúčastnili lidé s batolaty i senioři ve vysokém věku.

V Karviné se opět konal fotbalový kemp pro děti
Vydáno 15. srpna 2023 15:58, Karviná, Monika Danková
V Karviné se o prázdninách fotbaloví trenéři věnovali dětem v rámci týdenního příměstského fotbalového kempu, od kterého se mohly přihlásit nejen sportující děti, ale i úplní nováčci. Pro velký zájem se letos uskutečnily kempy dva.

Fotbalový kemp MFK Karviná organizuje každým rokem pro děti od šesti let. Malým hráčům a hráčkám se i letos věnovali zkušení trenéři a čas na setkání s dětmi si našli i prvoligoví fotbalisté.

.Jakub Cisovský, spoluorganizátor fotbalového kempu, trenér U9 a U13 MFK Karviná: "Máme zde 41 dětí a jsou tady děti z klubu i s polského týmu, jsou tu i holky, není to jen klučičí kemp, máme i dvě holky. Jsou tady i nováčci, kteří nehrají žádné sporty, ale máme tady i kluky, kteří hrají třeba házenou, je to sportovní kemp, nejedná se jen o fotbalisty. Děti mají tři tréninky denně minimálně, do toho jsou různé soutěže, také se zde zdokonalují v různých pohybových dovednostech, máme tu různé rychlostní soutěže, házenou jsme hráli."

Fotbal byl pro všechny malé účastníky kempu jasnou volbou.

Kryštof Michálek, účastník kempu: "Od mala to byl můj sen, líbila se mi hra s míčem. Tady na tomto kempu mě baví jeden na jednoho a ligu mistrů hrajeme."
Václav Krečmer, účastník kempu: "Jako malý jsem měl u sebe míč furt. Tady mě nejvíc baví jak se učíme vytvářet kličky a hodně mě baví chození na oběd.” 
Antonín Juroszek, účastník kempu: "Mě vždycky bavilo kopání do míče, když jsem byl malej, hrál to taťka i děda, všichni to hráli.” 

Čas na malé fotbalisty si našli i prvoligoví hráči, kteří je přišli povzbudit a také si s nimi zahrát. Byl mezi nimi i brankář Vladimír Neuman.

Vladimír Neuman, brankář MFK Karviná: "Začínal jsem úplně stejně, určitě jsem taky potkával své vzory, já jsem od mala fandil Baníku, chodil jsme na Baník, podávat balóny, s hráči jsem se potkal."

Nedůležitější je pro děti motivace, aby je sportování bavilo a důležitý je i dobře stmelený kolektiv, ve kterém se pohybují.

Vladimír Neuman, brankář MFK Karviná: "Hlavně, aby je to bavilo. Záleží, v jakém budou kolektivu, ale jak se podívám na ty malé kluky, tak se nedá mluvit o špatném kolektivu. Ať si to užijí ten kemp a doufám, že se toho budou všichni držet co nejvíc."

Možnost setkat se s ligovými hráči, vyfotit se s nimi a získat jejich podepsanou kartičku, děti potěšilo.

Kryštof Michálek, účastník kempu: "Jsou moc hodní a můžeme si s nimi dobře zakopat."
Václav Krečmer, účastník kempu: "Sice jsme je už viděl několikrát, jsem rád, protože s Papalelem jsem šel za ruku, jsem rád, že tady přišli.” 
Antonín Juroszek, účastník kempu: "Se s nimi můžeme potkat naživo, jsem rád, že si s nimi můžu zahrát."

Fotbalové kempy se letos konaly dva.

Zdroj: https://polar.cz/zpravy/karvinsko/karvina/11000038447/v-karvine-se-opet-konal-fotbalovy-kemp-pro-deti