Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Karviná ocenila nejlepší pedagogy karvinských škol

Karviná |  | Karvinský expres

28.březen patří všem pedagogům a také odkazu velkého učitele národů Jana Amose Komenského. U této příležitosti se také vedení města každoročně setkává s těmi nejlepšími kantory, kteří svým přístupem k žákům a způsobem výuky vynikají nad ostatními.

V obřadní síni městského domu kultury se konalo slavnostní ocenění nejlepších pedagogů. Za jejich práci s dětmi a mládeží jim osobně poděkovali zástupci města.

Andrzej Bizoń (nestr. za SOCDEM), náměstek primátora Karviné: "Práce učitele je opravdu neocenitelná. Já jsem dnes ve svém proslovu děkoval nejen za to, že připravují naše děti ve vzdělávacím procesu, ale i za tu výchovnou činnost a to, že pro ně vytváří bezpečné podporované prostředí, ve kterém se mladý člověk může realizovat. Vím, že je to náročná práce, je to mise, smekám před všemi. Chci jim poděkovat a vyřknout naději, aby jim to vydrželo, aby ta trpělivost a elán šlo v páru se zdravím, protože bez zdraví to nejde.” 

Oceňovalo se ve dvou kategoriích: Výrazná pedagogická osobnost a dlouholetá pedagogická činnost. Cenu převzali pedagogové a vychovatelé napříč celým školním systémem. Pro ocenění za dlouholetou tvůrčí pedagogickou činnost si přišel například Pavel Kubíček ze Základní školy Mendelova. Učí na prvním stupni, jeho praxe ve školství trvá už 33 let. Ocenění si váží.

Pavel Kubíček, oceněný pedagog: "Stejně dobrých kolegů je na naší škole spousty, takže kdybych měl jmenovat dalších pět, kteří by si to stejně zasloužili jako já. Díky tomu, že mě to baví, tak jsem asi vydržel tolik let pracovat v tom školství a těším se, že ještě vydržím.”

Mladým lidem před vstupem do dospělosti se věnuje ve Střední odborné škole ochrany osob a majetku další oceněný, v kategorii Výrazná pedagogická osobnost roku s 3, letou praxí středoškolský učitel Petr Godál.

Petr Godál, oceněný pedagog: "Pořád dělám tělocvikáře, výcvikáře v profesní sebeobraně, která směřuje k bezpečnostním složkám. Každý ten ročník je jiný, ale poslední dobou je trend, takových sedm osm let jsou děvčata dravější než kluci, i v soutěžích, zápasech, mají větší tendenci prosadit se v bezpečnostních složkách a podobně.” 

Pro ocenění za dlouholetou pedagogickou činnost si přišla i další oceněná, Helena Kriegelová z Mateřské, Základní a Střední školy Slezské Diakonie. Její praxe ve školství trvá už 37 let. Svou energii, čas, úsměv a vzdělávání předává žákům s mentálním a vícečetným postižením. I ona měla z ocenění radost.

Helena Kriegelová, oceněná pedagožka: "Určitě mě to zahřálo, potěšilo a mám radost, že ta práce, kterou dělám tolik let, byla oceněna. Cítím se dobře, hrdě a jsem opravdu ráda. Je hlavně důležité dítě zaujmout, dostat ho do kolektivu, naučit ho spoustu základních věcí, které nemá z domu a vytvořit si se třídou trochu i rodinné pouto, protože ta třída je s námi pořád. Takže je to náročné jak se zdravými dětmi, tak s postiženými."

Na závěr ceremoniálu pogratulovall náměstek primátora Andrzej Bizoň řediteli karvinského gymnázia Miloši Kučerovi za ocenění, které obdržel z Moravskoslezského kraje a také poděkoval za práci ve Středisku volného času Juventus řediteli Bronislavu Drobnému, který letos odchází do důchodu. Všem oceněným pedagogům gratulujeme i my.

Nahlásit chybu


K tématu

Moravskoslezský kraj ocenil dvacítku výjimečných pedagogů

27. března 2024 14:27 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

U příležitosti Dne učitelů byli stejně jako v minulých letech oceněni výjimeční pedagogové z Moravskoslezského kraje. Ocenění získali za svůj přístup k výuce i žákům, inovativní postupy a další mimořádné aktivity. Ceny i poděkování si převzali pracovníci krajských středních, základních i mateřských škol, ale i základních uměleckých škol a dětských domovů.

ZŠ a MŠ Naděje ve Frýdku-Místku chce vylepšit zahradu a zřídit Snoezelen místnosti

20. listopadu 2023 12:36 | Frýdek-Místek | Jiří Cileček

Základní a mateřská škola Naděje ve Frýdku-Místku usiluje o další speciální vybavení a také unikátní terapeutické místnosti. Město v tomto ohledu vyjde školce vstříc a společně s ní připraví vylepšení herních prvků na zahradě a také zřízení a vybavení místností Snoezelen.

Prázdniny jsou ve znamení oprav na školách i ve Slezské Ostravě

25. července 2023 16:21 | Ostrava-Slezská Ostrava | Jiří Cileček

Slezská Ostrava investuje do oprav a modernizace základních a mateřských škol. Za poslední 4 roky to bylo téměř 76 milionů korun. Aktuálně během prázdnin probíhá také velká rekonstrukce Mateřské školy Slívova.


Letecká havárie na Opavsku byla námětem cvičení složek IZS

Dnes 18:21 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Letadlo mělo po startu z letiště technické potíže, vzápětí se zřítilo a narazilo do stroje, který se zrovna chystal na start. V obou strojích bylo 20 lidí, kteří utrpěli různá zranění. Na místě byli i mrtví. Takový byl námět taktického cvičení složek integrovaného záchranného systému na Opavsku.

Ostravské včely budou mít pořádný výhled. Úly mají pod věží radnice

Věž nové radnice v Ostravě bude mít nový netradiční účel. Na ochoze totiž městské lesy chystají úly pro včely, které pomohou s opylováním květinových záhonů i stromů v Komenského sadech a okolí centra. Podle odborníků může být vysoko položený úl výhodou.

Opavou prošel slavnostní průvod k 800 let města. Zapojili se do něj školky, školy, sportovci i spolky

Dnes 19:33 | Opava | Yvona Fajtová | Opavský expres

Opava slaví FEST. To byly dva dny plné zábavy úplně pro všechny, kterými vyvrcholily oslavy 800 let od první písemné zmínky o městě. Zahájeny byly slavnostním průvodem Setkání věků v čele s králem Přemyslem Otakarem I..

Krok za Šimonka vykonali v Novém Jičíně i policisté, hasiči a zdravotníci

V Novém Jičíně se uskutečnil 3. ročník benefiční akce Krok za Šimonka. Běžeckého závodu se zúčastnili i hasiči, policisté a zdravotničtí záchranáři - konal se na podporu chlapce, který trpí vzácnou metabolickou nemocí.

Dny města Orlové proběhly rovnou na čtyřech stagích

Dny města Orlové 2024 nabídly bohatý program plný hudby, tance a aktivit pro děti i dospělé.

Program pro krajské volby představila SOCDEM. Kandidátku vede Svatopluk Němeček

V Ostravě představila svůj program pro krajské volby strana SOCDEM. Lídr kandidátky lékař Svatopluk Němeček se chce zaměřit na problémy ve zdravotnictví a dalšími prioritami strany je dostupné bydlení nebo levná energie.

Diamo rozšířilo imisní monitoring u heřmanické haldy

Dnes 12:10 | Ostrava-město | Jiří Cileček

Státní podnik Diamo rozšířil monitorování imisí kolem haldy Heřmanice v Ostravě. Nově se měří nepřetržitě na dvou místech. Mobilní stanice jsou umístěny v nejbližších obydlených místech od odvalu. Diamo chce 20. června představit, jak by mohla sanace haldy pokračovat.

Muži SK Stonava jedou na vítězné vlně

Uplynulý víkend byl ve znamení bouřlivých sportovních vítězství. Čeští hokejisté dokázali na Mistrovství světa vybojovat zlato a z mistrovského titulu se radovali i fanoušci karvinských házenkářů. Radost z dalšího vítězství panovala ale také ve Stonavě. Muži SK Stonava vybojovali na domácím trávníku další body.

Ve Frýdku-Místku hořela střecha rodinného domu. Hasiči uchránili majetek za 4 miliony

Dnes 10:41 | Frýdek-Místek | Jiří Cileček

Pět jednotek hasičů zasahovalo v úterý krátce po poledni u požáru střechy rodinného domu ve Frýdku-Místku. Plameny hasiči krotili 40 minut a další půl hodinu požár likvidovali. Kvalitním a bleskovým zásahem uchránili majetek za 4 miliony korun. Celková škoda je tak zhruba 150 tisíc.

ZUŠ B. Martinů v Havířově se zapojila do festivalu ZUŠ Open, žáci se prezentovali v ulicích města

Základní umělecká škola Bohuslava Martinů v Havířově se opět zapojila do celorepublikového festivalu ZUŠ Open. Poprvé se žáci prezentovali přímo v ulicích města.

Polská scéna TD předvedla ve Stonavě Šikmý kostel

Stonavu nedávno poctila svou návštěvou polská scéna Těšínského divadla, která přinesla do místního kulturního domu PZKO jedinečný divadelní zážitek. Na programu byla hra „Šikmý kostel“, jejíž předlohou je stejnojmenná kniha Karin Lednické.

Stonavští krojovaní horníci oslavili 110 let

V sobotu 25. května 2024 oslavili Stonavští krojovaní horníci 110. výročí založení svého spolku. Akce, která probíhala v parku u Domu PZKO byla zahájena vzpomínkovým aktem u "Stonavské slzy". Poté oslavy pokračovaly průvodem, stužkováním praporů a kulturním programem. Podrobnější reportáž přineseme v některém z prázdninových vydání Stonavského expresu.

Dzień szacunku dla wszystkich matek

Dzien matki to święto obchodzone jako wyraz szacunku dla wszystkich matek. Powód obchodów jest taki sam. Różni się tylko geneza, historia oraz data.

Přehlídku loveckých trofejí z Karvinska letos hostí myslivci z Rychvaldu

V celém kraji se v těchto dnech konají přehlídky loveckých trofejí za loňskou sezonu. Na Karvinsku ji letos pořádají myslivci z Rychvaldu.

Sociální služby Karviná obnovují vozový park pro pečovatelskou službu

Sociální služby Karviná uspěly ve výzvě projektu IROP z roku 2023 a mohly prostřednictvím dotace zakoupit nové automobily pro pečovatelskou službu.

Aktuálně: Pro děti chystá Karviná velkou oslavu ke Dni dětí

Oslavit svátek Den dětí můžete tuto neděli 2. června na Lodičkách, kdy se od 13 hodin koná akce organizovaná Statutárním městem Karviná nazvaná Den pro celou rodinu

Karviná ocenila nejlepší pedagogy karvinských škol
Vydáno 6. dubna 2024 14:28, Karviná, Monika Danková
28.březen patří všem pedagogům a také odkazu velkého učitele národů Jana Amose Komenského. U této příležitosti se také vedení města každoročně setkává s těmi nejlepšími kantory, kteří svým přístupem k žákům a způsobem výuky vynikají nad ostatními.

V obřadní síni městského domu kultury se konalo slavnostní ocenění nejlepších pedagogů. Za jejich práci s dětmi a mládeží jim osobně poděkovali zástupci města.

Andrzej Bizoń (nestr. za SOCDEM), náměstek primátora Karviné: "Práce učitele je opravdu neocenitelná. Já jsem dnes ve svém proslovu děkoval nejen za to, že připravují naše děti ve vzdělávacím procesu, ale i za tu výchovnou činnost a to, že pro ně vytváří bezpečné podporované prostředí, ve kterém se mladý člověk může realizovat. Vím, že je to náročná práce, je to mise, smekám před všemi. Chci jim poděkovat a vyřknout naději, aby jim to vydrželo, aby ta trpělivost a elán šlo v páru se zdravím, protože bez zdraví to nejde.” 

Oceňovalo se ve dvou kategoriích: Výrazná pedagogická osobnost a dlouholetá pedagogická činnost. Cenu převzali pedagogové a vychovatelé napříč celým školním systémem. Pro ocenění za dlouholetou tvůrčí pedagogickou činnost si přišel například Pavel Kubíček ze Základní školy Mendelova. Učí na prvním stupni, jeho praxe ve školství trvá už 33 let. Ocenění si váží.

Pavel Kubíček, oceněný pedagog: "Stejně dobrých kolegů je na naší škole spousty, takže kdybych měl jmenovat dalších pět, kteří by si to stejně zasloužili jako já. Díky tomu, že mě to baví, tak jsem asi vydržel tolik let pracovat v tom školství a těším se, že ještě vydržím.”

Mladým lidem před vstupem do dospělosti se věnuje ve Střední odborné škole ochrany osob a majetku další oceněný, v kategorii Výrazná pedagogická osobnost roku s 3, letou praxí středoškolský učitel Petr Godál.

Petr Godál, oceněný pedagog: "Pořád dělám tělocvikáře, výcvikáře v profesní sebeobraně, která směřuje k bezpečnostním složkám. Každý ten ročník je jiný, ale poslední dobou je trend, takových sedm osm let jsou děvčata dravější než kluci, i v soutěžích, zápasech, mají větší tendenci prosadit se v bezpečnostních složkách a podobně.” 

Pro ocenění za dlouholetou pedagogickou činnost si přišla i další oceněná, Helena Kriegelová z Mateřské, Základní a Střední školy Slezské Diakonie. Její praxe ve školství trvá už 37 let. Svou energii, čas, úsměv a vzdělávání předává žákům s mentálním a vícečetným postižením. I ona měla z ocenění radost.

Helena Kriegelová, oceněná pedagožka: "Určitě mě to zahřálo, potěšilo a mám radost, že ta práce, kterou dělám tolik let, byla oceněna. Cítím se dobře, hrdě a jsem opravdu ráda. Je hlavně důležité dítě zaujmout, dostat ho do kolektivu, naučit ho spoustu základních věcí, které nemá z domu a vytvořit si se třídou trochu i rodinné pouto, protože ta třída je s námi pořád. Takže je to náročné jak se zdravými dětmi, tak s postiženými."

Na závěr ceremoniálu pogratulovall náměstek primátora Andrzej Bizoň řediteli karvinského gymnázia Miloši Kučerovi za ocenění, které obdržel z Moravskoslezského kraje a také poděkoval za práci ve Středisku volného času Juventus řediteli Bronislavu Drobnému, který letos odchází do důchodu. Všem oceněným pedagogům gratulujeme i my.

Zdroj: https://polar.cz/zpravy/karvinsko/karvina/11000042395/karvina-ocenila-nejlepsi-pedagogy-karvinskych-skol