Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V Karviné přibyly další uzavírky a objížďky, řidiči musí využívat objízdné trasy

Karviná |  | Karvinský expres

Karvinští řidiči se musí obrnět trpělivostí, v pondělí se rozběhly další opravy důležitých tahů ve městě a na objízdných trasách se tvoří kolony.

Řidiče, kteří přijíždějí do Karviné z Ostravy a naopak, čeká zhruba měsíční dopravní omezení na ulici Ostravská. Od 15. dubna tady začaly práce z důvodu opravy povrchu silnice I. třídy č. 59.

Jan Rýdl, mluvčí ŘSD ČR: "Výměnu asfaltu Ostravské ulice provedeme do konce měsíce mezi mostem přes Olši a mimoúrovňovou křižovatku na silnici I/67. Práce proběhnou po polovinách za provozu zúženého do jednoho pruhu pro každý směr."

Práce jsou rozděleny do dvou etap. První potrvá do 21. dubna, druhá bude hned od 22. dubna navazovat a skončí o týden později. V průběhu první etapy je umožněno levé odbočení autobusů při výjezdu z místní komunikace ulice Lešetínská směrem do města. Během pokládky nového povrchu při druhé etapě stavby bude křižovatka silnice I/59 s místní komunikací ulice Lešetínská uzavřena po dobu nezbytně nutnou.

Jan Rýdl, mluvčí ŘSD ČR: "Autobusové zastávky Karviná-Fryštát Lešetínská a Karviná-Staré Město Osada nebudou obsluhovány, dojde také ke změně trasy některých autobusů a to čísla 513, 514 a 520."

Není to jediná dopravní komplikace v Karviné. Začaly také práce na kovonském mostě, které povedou k jeho demolici.

Tomáš Danihlík, vedoucí střediska Karviná Správy silnic MSK: "Omezení se týká kompletní dopravy je převedena po náhradní objízdné po ulicích tř. Osvobození, ulice 17. listopadu a Rudé Armády."
Radek Podstawka (ANO), náměstek hejtmana MSK: "To je jen jedna objízdná trasa, těch tras, které vedou do města je více, protože máme obchvat. Ten se dá využít, já jsem si to zkusil a ke Kauflandu jsem dojel bez problémů z obchvatu. Je to první den, řidiči si na to musí zvyknout, za tři čtyři dny to bude jednodušší a 26.4. otevřeme spodní část Borovského, ta už bude průjezdná, už se tam bude moci i parkovat, takže řidiči budou mít volněji a postupně, jak ty úseky budeme opravovat a otevírat, tak se to bude jen lepšit a lepšit.” 

Chodci a cyklisté se přes most dostanou, musí ale využívat pouze přilehlé chodníky, nesmí z důvodu bezpečnosti vystupovat na vozovku, která se začne 17. dubna frézovat. Samotná demolice začne v květnu, do té doby bude postavena provizorní lávka pro pěší a cyklisty.

Tomáš Danihlík, vedoucí střediska Karviná Správy silnic MSK: "Celková uzávěra je naplánovaná až do 30.11. 2024."

V současné době také stále běží první etapa opravy na ulici Borovského od univerzity ke křižovatce s ulicí Kosmonautů. Od této křižovatky nahoru k ulici Na Kopci bude probíhat oprava od 29. dubna. Prozatím tady došlo k úpravě značek týkající se možného parkování.

Edita Novotná, mluvčí společnosti Strabag: "Parkování bude povoleno pondělí až sobotu od 16 hodin odpoledne do 6 hodin ráno a v neděli bez omezení."

Probíhá také oprava komunikace na ul. Víta Nejedlého. Oprava bude zahrnovat výměnu povrchu komunikace, výměnu obrubníků a opravu odvodnění. Práce budou probíhat dva měsíce. Po dobu opravy nebude umožněno parkování vozidel a že je nutné respektovat aktuální dopravní značení.

Informace jsou průběžně aktualizovány na webových stránkách města, Správy silnic MSK a také na sociálních sítích města.

Nahlásit chybu


K tématu

Přibyly další dopravní komplikace v Karviné, ve špičce se tvoří na objízdných trasách kolony

16. dubna 2024 17:14 | Karviná | Monika Danková | Regionální zprávy POLAR

Řidiči, kteří míří do Karviné se musí na čas obrnět trpělivostí, v pondělí se rozběhly další opravy důležitých tahů ve městě a na objízdných trasách se tvoří kolony.

VIDEO: Náraz do betonového zátarasu otočil auto v Ostravě na střechu

12. října 2023 17:17 | Ostrava-město | Jiří Cileček

Kuriózní nehoda vyvolala ve čtvrtek odpoledne pozdvižení v Ostravě-Porubě. Řidič vozu tam narazil do betonového zátarasu a auto se vzápětí otočilo na střechu. Likvidace nehody následně výrazně zkomplikovala provoz na frekventované křižovatce. Řidič havarovaného vozu následně odmítl dechovou zkoušku i odběr krve.

Řidiči, předvídejte a nespěchejte. I pěší je účastníkem silničního provozu

15. srpna 2023 16:44 | Karviná | Monika Danková

I pěší je účastníkem silničního provozu a platí pro něj pravidla, která musí dodržovat aby neohrozil sebe nebo jedoucí řidiče.


Ostravská univerzita chce postavit nové studentské koleje za miliardu korun

Včera 19:38 | Ostrava-město | Jiří Cileček

Ostravská univerzita přišla s plánem výstavby nových vysokoškolských kolejí. Nová výstavba v prostorách současných kolejí Jana Opletala má aktuální kapacitu více než zdvojnásobit. Stát bude miliardu korun a s financováním pomůže univerzitě město i kraj. Stavba má začít příští rok a hotová by měla být v roce 2027.

ADRA slaví 20 let dobrovolnictví v Česku. První centrum vzniklo ve Frýdku-Místku

ADRA slaví letos 20 let dobrovolnictví v České republice. Úplně první centrum přitom vzniklo ve Frýdku-Místku. Právě tady proběhla velká oslava spojená s poděkováním dobrovolníkům i klientům.

Hokejový šampionát se povedl po všech stránkách. Fandové společně sledovali i finálové boje v Praze

Vítězstvím české reprezentace skončilo v neděli v Praze hokejové mistrovství světa. Ostravská část šampionátu skončilo o pár dní dříve, protože o medaile se bojovalo už jen na jednom stadionu. Nic to ale neubralo Ostravě na kreditu skvělého pořadatele a pochvala samozřejmě patří i fantastickým fanouškům.

Emoce radosti v karvinské házenkářské hale, domácí vybojovali mistrovský titul

Házenkáři Karviné se po roční pauze radují ze získání mistrovského titulu, a to za bouřlivé podpory plné haly fanoušků. Věčného rivala z Plzně porazili sebevědomě 35:27.

Hrad Hukvaldy má nové návštěvnické centrum, na zřícenině poskytne nejen sucho a teplo

Nové pokladny, informační centrum, sociální zázemí a v například v dešti i sucho a teplo. To vše nabízí nové návštěvnické centrum hradu Hukvaldy. Slavnostně bylo otevřeno v sobotu, kdy děti v areálu hradu hledaly poklad.

Nextbike propojil možnost sdílení kol mezi Frýdkem-Místkem a Ostravou

Modrá sdílená kola přidala do své nabídky novou možnost. Lidé si mohou kolo půjčit ve Frýdku-Místku a vrátit ho v Ostravě, stejně tak i v opačném případě. Propojení obou měst bylo možné kvůli ideálnímu cyklistickému spojení.

Pěšky zdolali půl Evropy a přešli Alpy i pro malou handicapovanou atletku

Dva kamarádi z Nového Jičína, kteří se rozhodli překonat sami sebe, vyrazili pěšky z Barcelony zpět domů. Teď už jsou v cíli. Více než dva tisíce tři sta kilometrů za 75 dní zdolali i pro handicapovanou Natálku.

Dům v Petrovicích u Karviné zachvátil velký požár, rodina spala uvnitř

Včera 13:42 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Rodina z Petrovic u Karviné měla štěstí v neštěstí. Spali v domě, který zachvátil po druhé hodině v noci velký požár. Naštěstí se jim nic nestalo a z domu se dostali ještě před příjezdem hasičů. Ti ale zachraňovali ještě zvířecí mazlíčky dětí. Škoda po požáru je 5 milionů korun.

Léčivé prameny v Horských lázních Karlova Studánka požehnal biskup ostravsko-opavský

26. května 2024 12:17 | Celý MS kraj | Karel Soukop | Jesenický expres

V lázních Karlova Studánka byla slavnostně zahájena letošní sezóna. Zdejší prameny železité kyselky požehnal biskup ostravsko-opavský Mons. Martin David. V Karlově Studánce se nachází 7 lázeňských pramenů, z nichž nejstarší, Maxmilián, byl objeven již v roce 1780. Léčivé prameny tryskají z hloubky více než 100 metrů.

Začala revitalizace hřiště za Komenského školami, uprostřed bude umělý fotbalový trávník

Začala revitalizace hřiště u Komenského ulice, které bude sloužit dvěma školám, sportovním klubům a veřejnosti. Zastaralý antukový ovál nahradí atletická dráha s moderním povrchem, uprostřed bude umělý fotbalový trávník.

Zahraniční pedagogové se vzdělávali v Karviné v rámci Blended intensive programu

Karvinská Obchodně podnikatelská fakulta uspořádala pro pedagogy ze zahraničí Blended intensive program. Šlo o netradiční vzdělávací program, kdy jedna jeho část proběhla online prostřednictvím seminářů a druhá pokračovala na půdě fakulty.

Konalo se předkolo Karvinského talentu, letos s rekordním zájmem

Karvinská Základní a Mateřská škola Prameny začala opět po roce hledat nové pěvecké talenty z různých měst a obcí. Předkola soutěže nazvané Karvinský talent se letos zúčastnil rekordní počet zájemců.

Karvinští házenkáři slaví, po roční pauze získali mistrovský titul

Házenkáři Karviné se po roční pauze radují ze získání mistrovského titulu, a to za bouřlivé podpory plné haly fanoušků. Věčného rivala z Plzně porazili sebevědomě 35:27.

Myslivci z Rychvaldu hostili přehlídku trofejí z Karvinska

Každoroční přehlídku trofejí za uplynulou sezonu na Karvinsku tentokrát hostili myslivci z Rychvaldu.

Odbor komunálních služeb karvinského magistrátu vyhodnotil a ocenil výtvarnou soutěž dětí

25. května 2024 15:14 | Karviná | Monika Danková | Karvinský expres

Návštěvníci dubnové akce Den Země svým hlasováním rozhodli o tom, která výtvarná díla z recyklovatelných materiálů jsou nelépe vydařená. Před pár dny byly vítězné týmy školáků odměněny.

Na Lodičkách v Karviné se dokončují úpravy okolí, jezero se ještě zarybní

25. května 2024 10:21 | Karviná | Monika Danková | Karvinský expres

Firma, která zajišťovala práce na odbahnění jezera Lodiček a úpravy břehů včetně výstavby nové lávky, ukončila zadané práce. Pro celkový efekt jsou ale nutné další kroky, včetně zarybnění jezera.

V Karviné přibyly další uzavírky a objížďky, řidiči musí využívat objízdné trasy
Vydáno 16. dubna 2024 16:14, Karviná, Monika Danková
Karvinští řidiči se musí obrnět trpělivostí, v pondělí se rozběhly další opravy důležitých tahů ve městě a na objízdných trasách se tvoří kolony.

Řidiče, kteří přijíždějí do Karviné z Ostravy a naopak, čeká zhruba měsíční dopravní omezení na ulici Ostravská. Od 15. dubna tady začaly práce z důvodu opravy povrchu silnice I. třídy č. 59.

Jan Rýdl, mluvčí ŘSD ČR: "Výměnu asfaltu Ostravské ulice provedeme do konce měsíce mezi mostem přes Olši a mimoúrovňovou křižovatku na silnici I/67. Práce proběhnou po polovinách za provozu zúženého do jednoho pruhu pro každý směr."

Práce jsou rozděleny do dvou etap. První potrvá do 21. dubna, druhá bude hned od 22. dubna navazovat a skončí o týden později. V průběhu první etapy je umožněno levé odbočení autobusů při výjezdu z místní komunikace ulice Lešetínská směrem do města. Během pokládky nového povrchu při druhé etapě stavby bude křižovatka silnice I/59 s místní komunikací ulice Lešetínská uzavřena po dobu nezbytně nutnou.

Jan Rýdl, mluvčí ŘSD ČR: "Autobusové zastávky Karviná-Fryštát Lešetínská a Karviná-Staré Město Osada nebudou obsluhovány, dojde také ke změně trasy některých autobusů a to čísla 513, 514 a 520."

Není to jediná dopravní komplikace v Karviné. Začaly také práce na kovonském mostě, které povedou k jeho demolici.

Tomáš Danihlík, vedoucí střediska Karviná Správy silnic MSK: "Omezení se týká kompletní dopravy je převedena po náhradní objízdné po ulicích tř. Osvobození, ulice 17. listopadu a Rudé Armády."
Radek Podstawka (ANO), náměstek hejtmana MSK: "To je jen jedna objízdná trasa, těch tras, které vedou do města je více, protože máme obchvat. Ten se dá využít, já jsem si to zkusil a ke Kauflandu jsem dojel bez problémů z obchvatu. Je to první den, řidiči si na to musí zvyknout, za tři čtyři dny to bude jednodušší a 26.4. otevřeme spodní část Borovského, ta už bude průjezdná, už se tam bude moci i parkovat, takže řidiči budou mít volněji a postupně, jak ty úseky budeme opravovat a otevírat, tak se to bude jen lepšit a lepšit.” 

Chodci a cyklisté se přes most dostanou, musí ale využívat pouze přilehlé chodníky, nesmí z důvodu bezpečnosti vystupovat na vozovku, která se začne 17. dubna frézovat. Samotná demolice začne v květnu, do té doby bude postavena provizorní lávka pro pěší a cyklisty.

Tomáš Danihlík, vedoucí střediska Karviná Správy silnic MSK: "Celková uzávěra je naplánovaná až do 30.11. 2024."

V současné době také stále běží první etapa opravy na ulici Borovského od univerzity ke křižovatce s ulicí Kosmonautů. Od této křižovatky nahoru k ulici Na Kopci bude probíhat oprava od 29. dubna. Prozatím tady došlo k úpravě značek týkající se možného parkování.

Edita Novotná, mluvčí společnosti Strabag: "Parkování bude povoleno pondělí až sobotu od 16 hodin odpoledne do 6 hodin ráno a v neděli bez omezení."

Probíhá také oprava komunikace na ul. Víta Nejedlého. Oprava bude zahrnovat výměnu povrchu komunikace, výměnu obrubníků a opravu odvodnění. Práce budou probíhat dva měsíce. Po dobu opravy nebude umožněno parkování vozidel a že je nutné respektovat aktuální dopravní značení.

Informace jsou průběžně aktualizovány na webových stránkách města, Správy silnic MSK a také na sociálních sítích města.

Zdroj: https://polar.cz/zpravy/karvinsko/karvina/11000042564/v-karvine-pribyly-dalsi-uzavirky-a-objizdky-ridici-musi-vyuzivat-objizdne-trasy