Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Základní školy v Karviné a Dětmarovicích se zapojily do projektu Trenéři do škol

Karviná |  | Regionální zprávy POLAR

Karviná se v letošním roce připojila k projektu Trenéři do škol. Základní vizí je rozhýbat děti na prvním stupni a vložit do výuky tělocviku i prvky gymnastiky.

Jednou ze škol, ve které se projekt Trenéři do škol nastartoval, je Základní škola Slovenská. Právě tady děti zažívají v rámci tělocviku něco nového. A týká se to hlavně základní prvků gymnastiky.

Michael Klos, ředitel školy: "Paní trenérka, která vede tuto hodinu, bude v průběhu projektu navštěvovat vícero karvinských škol a kromě toho, že dětem ukáže ty základy, tak výstupem bude také to, že každý učitel dostane jednoduchý organizační návod, jak tyto základní gymnastické vyučovací jednotky vést.”

Portfolio cviků, které z klasické tělesné výchovy vymizely, se tak rozšíří.

anketa: děti ze ZŠ Slovenská: "Kotouly umím a hodně mě to baví docela." "Baví mě tělocvik a jak skáčeme přes švihadlo nebo do písku." "Mě baví jak děláme kotrmelce a já bych se chtěl a naučit i hvězdu."


Projekt poběží jeden školní rok, školy se do něho hlásí dobrovolně. Kromě karvinských škol se přidala i škola z Dětmarovic.

Nahlásit chybu


K tématu

Karvinské základní školy se zapojily do projektu Trenéři do škol

12. října 2024 16:17 | Karviná | Monika Danková | Karvinský expres

Karviná nastartovala v letošním roce nový projekt nazvaný Trenéři do škol. Základní vizí je rozhýbat děti na prvním stupni a vložit do výuky tělocviku i prvky gymnastiky.

Starosta Ostravy-Jihu ocenil úspěchy mladých gymnastek na Mistrovství Evropy

26. listopadu 2024 12:39 | Ostrava-Jih | Andrea Holeszová | Regionální zprávy POLAR

Skupinu úspěšných mladých sportovkyň ocenil na radnici starosta Martin Bednář. Dívky z gymnastického klubu Vítkovice nedávno reprezentovaly Českou republiku na Mistrovství Evropy v ázerbájdžánském Baku, kde dosáhly vynikajícího úspěchu.

Havířov dlouhodobě podporuje gymnastiku pro MŠ, děti učí bývalý olympionik

6. června 2024 11:51 | Havířov | Bára Kelnerová | Regionální zprávy POLAR

Pohybová výchova pro ty nejmenší v podobě gymnastiky. To je projekt pro děti havířovských mateřských škol na ZŠ Žákovská, který radnice podporuje už 14 let. Na závěr roku vždy děti předvedou, co se naučily.


Předprostor Krytého bazénu v Ostravě-Porubě prochází proměnou

23. května 2025 19:20 | Ostrava-Poruba | Jiří Cileček

Krytý bazén v Ostravě-Porubě získá do srpna nový vstupní předprostor. Rekonstrukce, která začala koncem dubna, přinese nejen estetickou proměnu, ale také praktická vylepšení včetně rozšířeného parkování, nového povrchu a důstojného umístění uměleckého díla VODA a MY.

Kluby seniorů z Karvinska soutěžily o nejhezčí výrobky v rámci putovní výstavy seniorů

Výstava seniorů, kterou organizovalo město Karviná, nabídla to nejlepší, co senioři v jejich klubech napříč městy vytvořili. Hodnotily se vlastnoruční výrobky seniorů z Karviné, Orlové, Havířova, Bohumína a Českého Těšína a vítězný výrobek se hledal opravdu velmi složitě.

Děti ohrožené chudobou dostanou i příští rok jídlo ve škole zdarma

23. května 2025 18:40 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Moravskoslezský kraj i v příštím školním roce podpoří děti z chudých rodin prostřednictvím programu Obědy do škol. Na bezplatné stravování pro žáky mateřských, základních a středních škol vyčlenil 49 milionů korun. Cílem je, aby žádné dítě nezůstalo bez jídla jen kvůli nepříznivé situaci doma.

Do Karviné po dvou letech zavítalo NHL Global Fan Tour, plné hokejových atraktivit a aktivit

Do Karviné se vrátilo NHL Global Fan Tour, které má za cíl seznámit veřejnost s činností NHL a fanouškům, především těm detským, ukázat, co takový hokejista NHL všechno dělá. Akce se uskutečnila za podpory města Karviná a měla velký úspěch.

Požár v nejvyšším patře domu v Ostravě. Hasiči zachraňovali pomocí výškové techniky

Včera 10:45, vydáno 23. května 2025 21:03 | Ostrava-Poruba | Jiří Cileček

V pátek večer zasahovali hasiči u požáru v nejvyšším patře obytného domu v Ostravě-Porubě. Z panelového domu bylo evakuováno celkem 61 lidí. Jednu osobu museli hasiči evakuovat pomocí výškové techniky.

Výluka tramvají začne až po festivalech. Rekonstrukce náměstí Republiky zcela zastaví dopravu

23. května 2025 10:38 | Ostrava-město | Tomáš Kořistka | Ostravské minuty

Dnes máme dobrou zprávu zejména pro milovníky festivalů v Dolních Vítkovicích. Rekonstrukce náměstí Republiky, která přinese velké dopravní komplikace, začne už na začátku července, ale výluka tramvají byla posunuta až na dvacátého, kdy skončí Colours of Ostrava.

Problém s opilci v Opavě vyvrcholil novou vyhláškou, která zakazuje pití alkoholu na veřejnosti

23. května 2025 13:39 | Opava | Yvona Fajtová | Opavský expres

Opava zakázala konzumaci alkoholu na některých veřejných prostranstvích. Vyslyšela tak zejména podněty občanů, kteří upozorňovali na dlouhodobě nešťastnou situaci v Kylešovicích i na jiných místech města.

Lidé mohou vybírat další lokalitu, která projde proměnou v Moravské Ostravě a Přívozu

Moravská Ostrava a Přívoz spustila hlasování v dalším ročníku participativního rozpočtu. Obyvatelé mohou rozhodnout, která lokalita projde v roce 2026 proměnou.

Výstava modelů Svět fantazie z kostek zaplní o víkendu aulu VŠB-TUO

23. května 2025 14:42 | Ostrava-Poruba | Jiří Cileček

Oblíbená výstava LEGO modelů Svět fantazie z kostek se po roce vrací do Ostravy. Tentokrát se vůbec poprvé uskuteční v aule Vysoké školy báňské – Technické univerzity Ostrava. Návštěvníci se mohou těšit na unikátní stavby i historické modely z tisíců kostiček.

Na Dni Země školáci z Jablunkovska tvořili, třídili odpad i poznávali dravé ptáky

23. května 2025 11:27 | Jablunkov | Libor Běčák | Jablunkovský miniexpres

Tradiční Den Země pořádaný v centru Jablunkova nabídl opět zajímavý program pro školáky z místních škol i blízkého okolí. Děti procházely stanoviště s environmentální tematikou a zapojily se do tvořivých i vzdělávacích aktivit.

Lešenáři

Orlová Nástup: od 1. června 2025 od 190 Kč/hod.

Vrátní

Horní Suchá Nástup: od 1. června 2025 od 20 800 do 23 000 Kč/měsíc

Karviná se může pochlubit nejlepším ekovýrobkem roku, který byl vyroben z recyklovatelných materiálů

23. května 2025 15:55 | Karviná | Gabriela Stašová | Regionální zprávy POLAR

V Karviné se opět uskutečnila soutěž o nejlepší ekovýrobek roku, které se účastnili žáci zdejších základních škol. Se svým výrobkem uspěli nejen u veřejnosti, ale také u Odboru komunálních služeb, který soutěž pořádal.

Na Mezinárodní knihovnické konferenci v Karviné si knihovníci předávali zkušenosti s digitální gramotností

23. května 2025 15:40 | Karviná | Gabriela Stašová | Regionální zprávy POLAR

V karvinské Regionální knihovně se čím dál více zaměřují na digitální kompetence a gramotnost, což bylo také téma letošní Mezinárodní knihovnické konference. Přijeli hosté z Česka, Polska a Slovenska, aby se mohli vzájemně inspirovat a také si předat tipy, jak přilákat nejmladšá generaci do knihoven.

Tradice pokračuje: DIAMO skočilo do hornického cechu

23. května 2025 12:52 | Stonava | Jiří Brzóska | Regionální zprávy POLAR

Obec Stonava se stala dějištěm historického momentu. Společnost DIAMO, která má v současnosti na starost především útlum a sanaci hornických provozů, uspořádala svůj vůbec první Skok přes kůži. Tímto slavnostním gestem jasně vyjádřila, že zachování hornických tradic a hodnot má pro ni zásadní význam i do budoucna.

Žáci ZUŠ B. Martinů v rámci festivalu ZUŠ Open uspořádali průvod městem

23. května 2025 8:28 | Havířov | Bára Kelnerová | Havířovský expres

Základní umělecké školy v celé republice se opět zapojují do festivalu ZUŠ Open. I v Havířově si školy připravily bohatý program. Jednou z akcí byl průvod městem.

Žáci Montessori ZŠ Úsměv pěstují zeleninu a starají se o zvířata na své farmě

23. května 2025 8:08 | Havířov | Bára Kelnerová | Havířovský expres

Montessori základní škola Úsměv v Havířově má školní farmu. Žáci se učí jak zacházet s půdou, pěstovat plodiny a hlavně pracovat v týmu. Na farmu se přijeli podívat i studenti Ostravské univerzity.

Klub hornických důchodců Dolu František oslavil Den matek

Klub hornických důchodců Dolu František v Horní Suché pořádá během roku mnoho akcí. Nyní se opět setkali, aby společně oslavili Den matek. Ženy dostaly drobné dárky a nechyběl i kulturní program.

Základní školy v Karviné a Dětmarovicích se zapojily do projektu Trenéři do škol
Vydáno 11. října 2024 16:17, Karviná, Monika Danková
Karviná se v letošním roce připojila k projektu Trenéři do škol. Základní vizí je rozhýbat děti na prvním stupni a vložit do výuky tělocviku i prvky gymnastiky.

Jednou ze škol, ve které se projekt Trenéři do škol nastartoval, je Základní škola Slovenská. Právě tady děti zažívají v rámci tělocviku něco nového. A týká se to hlavně základní prvků gymnastiky.

Michael Klos, ředitel školy: "Paní trenérka, která vede tuto hodinu, bude v průběhu projektu navštěvovat vícero karvinských škol a kromě toho, že dětem ukáže ty základy, tak výstupem bude také to, že každý učitel dostane jednoduchý organizační návod, jak tyto základní gymnastické vyučovací jednotky vést.”

Portfolio cviků, které z klasické tělesné výchovy vymizely, se tak rozšíří.

anketa: děti ze ZŠ Slovenská: "Kotouly umím a hodně mě to baví docela." "Baví mě tělocvik a jak skáčeme přes švihadlo nebo do písku." "Mě baví jak děláme kotrmelce a já bych se chtěl a naučit i hvězdu."


Projekt poběží jeden školní rok, školy se do něho hlásí dobrovolně. Kromě karvinských škol se přidala i škola z Dětmarovic.

Zdroj: https://polar.cz/zpravy/karvinsko/karvina/11000045407/zakladni-skoly-v-karvine-a-detmarovicich-se-zapojily-do-projektu-treneri-do-skol