Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Nemocnice-Karviná Ráj ocenila zaměstnance. Slavnost se nesla v atmosféře vánočního koncertu

Karviná |

Poprvé v historii ocenilo vedení karvinské rájecké své nejlepší zaměstnance. Připravilo nezapomenutelný večer plný poděkování nejen oceněným, ale všem, kteří svou prací přispívají k péči o zdraví a pohodu pacientů.

Ocenění proběhlo v Obecním domě Družba a bylo udělováno v několika prestižních kategoriích. Zvlášť byli vybíráni lékaři a sestry z Nemocnice Karviná-Ráj a zvlášť z orlovského pracoviště. Nezapomnělo se ale ani na fyzioterapeuty, sanitáře nebo provozní zaměstnance. Slavnostního večera se zúčastnili i zástupci zřizovatele, Moravskoslezského kraje.

Martin Gebauer (ANO), náměstek hejtmana MSK: "Si myslím, že je to jednak motivující pro ty zdravotníky a hoavně se tu můžou sejít, pobavit. Je to taková vlaštovka v kraji, kdy z těch krajských nemocnic je první, která to dělá a možná se příští rok dozvíme, že taková akce budou i v jiných nemocnicích, takže se nechme překvapit ."

Ivo Žolnerčík, ředitel Nemocnice-Karviná-Ráj: "Chceme poděkovat za práci všem zaměstnancům a zkrášlit jim Vánoce a konec roku, protože té práce každý rok přibývá a chceme, aby si trochu odpočinuli."

V kategorii Lékař Nemocnice Karviná-Ráj, pracoviště Orlová byla oceněna Halina Matúšová z oddělení Následné intenzivní péče. Z rájecké nemocnice to byl ve stejné kategorii chirurg Pavel Wlosok.

Z kategorie Všeobecná, praktická, dětská zdravotní sestra, porodní asistentka byla nominována a také oceněna Jana Slaninová z kardiologická ambulance rájecké nemocnice, z orlovské nemocnice to byla Renata Staňková z oddělení LDN.

V kategorii: Fyzioterapeut, laborant, nutriční terapeut a radiologický asistent byla letos oceněna fyzioterapeutka Adriana Mičková, pečující o pacienty Následné intenzivní péče.

Pro ocenění si z další kategorie: Ošetřovatel, sanitářka a pracovník přímé obslužné péče přišel osobně další ocenění, Milan Jurkovský, aktivním člen chirurgického týmu. V kategorii: Provozní zaměstnanec byl vybrán Jan Niemczyk, který v nemocnici pracuje už více než 30 let.

Oceněn byl také v kategorii: Celoživotní přínos nemocnici Karviná – Ráj, bývalý primář Jiří Slepánek. Na oční oddělení nastoupil v roce 1980 a zůstal mu věrný celý svůj profesní život. Jeho zásluhou vzniklo Moravskoslezské oční centrum a rozšířil působnost ambulancí do Orlové a Havířova. A nejen to.

Jiří Slepánek, oceněný bývalý primář: "Jsem vychoval 14 lékařů, přivedl k atestaci, vychoval dva primáře ve F-M, doktora Utíkala, doktora Buru, nynějšího nynějšího primáře oddělení, to když zapomínám, tak je to hodně."

I když je pan Jíří Slepánek již v důchodovém věku, na tomto oddělení je stále aktivní a nedovede si představit, že by svou profesi nevykonával.

Jiří Slepánek, oceněný bývalý primář: "Člověk musí pořád něco dělat, být v kolektivu, jinak zakrní a pomalu odchází."

Dokud mu to zdraví dovolí, bude v nemocnici stále aktivní. Poděkování a ocenění převzala i ředitelka Střední zdravotnické školy v kategorii Spolupracující firma. Tato škola představuje klíčový prvek pro rozvoj kvalitní zdravotní péče a výchovu budoucích sester.

Udělena byla ještě jedna cena, nazvaná SHOWMAN ROKU, pro kterou si přišel Dominik Raszka z oddělení ortopedie, který v kolektivu hýří pozitivní energií. Na závěr ceremoniálu se také poděkovalo samotnému řediteli nemocnice.

Všechny přítomné pak svým hlasem a písněmi potěšil známý zpěvák Petr Bende.

Nahlásit chybu


K tématu

Rájecká nemocnice ocenila své nejlepší zaměstnance na slavnostním galavečeru

2. prosince 2025 14:22 | Karviná | Gabriela Stašová

Nemocnice Karviná-Ráj ocenila své zaměstnance roku. Při slavnostním galavečeru byli oceněni nejen lékaři, ale i další odborníci z různých oborů, zasahujících do zdravotnictví.

Rájecká nemocnice ocenila své nejlepší zaměstnance za vynikající pracovní nasazení a přínos

9. prosince 2025 13:22 | Karviná | Gabriela Stašová

Nemocnice Karviná-Ráj ocenila své zaměstnance roku. Při slavnostním galavečeru byli oceněni nejen lékaři, ale i další odborníci z různých oborů, zasahujících do zdravotnictví.

Mistrem rukodělné výroby je Kristýna Muchová, která vyrábí slamníky na spaní

28. ledna 2025 11:36 | Celý MS kraj | Tomáš Kořistka

I v dnešní přetechnizované moderní době má jistě velký význam udržování tradic a zachovávání řemesel naších předků pro budoucí generace. Proto také vznikla anketa Moravskoslezského kraje, kdy je každoročně vyhledán a vyhlášen Mistr tradiční rukodělné výroby.


Požár chatky v Morávce způsobil škodu za 2 miliony korun

Dnes 17:17 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Pět jednotek hasičů zasahovalo v sobotu u požáru chatky v Morávce na Frýdecko-Místecku. S ohněm bojovali několik hodin a vodu na hašení brali i z řeky Morávky. Nikomu se nic nestalo, ale škoda je dva miliony korun.

Zemřel havířovský vzpěrač, rekordman a olympijský vítěz Ota Zaremba

Dnes 10:25 | Havířov | Libor Běčák

Ve věku 68 let zemřel v pátek 23. ledna Ota Zaremba - sportovní legenda proslavená mnoha rekordy a olympijským vítězstvím v roce 1980.

Lávka mezi karvinskou městkou částí Louky a polským Hażlachem hledá jméno, můžete se podílet

Dnes 12:31 | Karviná | Gabriela Stašová

Nová lávka mezi karvinskou městskou částí Louky a polským Hażlachem už má jasnou podobu. Brzy po ní vyrazí první pěší i cyklisté. Než se tak ale stane, čeká ji ještě jeden důležitý krok. Potřebuje své jméno.

Výstava Kostičky 2026 v Havířově přivítala fanoušky Lega, nejvíc zaujal funkční jeřáb

Dnes 11:00 | Havířov | Michal Slonina

Modely, stavebnice, dílky, minifigurky – havířovský Společenský dům ovládlo minulý víkend LEGO. Návštěvníci si mohli užít desítky vystavených kousků, zabavit se v herní zóně, nebo v soutěži o nejlepší zimní model vyhrát tematické ceny.

Hokej má další legendu a hledá následovníky

Dnes 10:33 | Nový Jičín | Petra Dorazilová

Novojičínský hokej vyzdvihl další legendu, která se zasadila o fungování klubu a rozvoj tohoto sportu. Další lednovou akcí pak podpořil také novou generaci hokejistů.

Přihlaste se do sedmnáctého ročníku Karvinského talentu, ve hře jsou ceny i velké zkušenosti

Dnes 12:35 | Karviná | Gabriela Stašová

Karviná se i letos promění v město mladých hlasů a hudebního talentu. Už po sedmnácté se uskuteční oblíbená pěvecká soutěž Karvinský talent. Do soutěže se mohou zapojit žáci mateřských, základních i středních škol.

Otřesná vražda v Karviné. Sourozenci poleptali hlavu mladíka chemikáliemi

Včera 14:21 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Neskutečně surovým způsobem připravil bratr se sestrou v Karviné o život teprve 21letého mladíka. Potřísnili ho chemikáliemi, které mu poleptaly hlavu, krk i dýchací cesty. Pomoc se k němu dostala až za několik hodin a druhý den zemřel v nemocnici. Sourozence nyní policisté obvinili z brutální vraždy, soud je poslal do vazby a hrozí jim až 20 let vězení nebo výjimečný trest.

Meteorologové vyhlásili smogovou situaci v části MS kraje. Radí méně větrat a omezit pohyb venku

Včera 10:59 | Celý MS kraj | Anna Břenková

Na Ostravsku, Karvinsku a Frýdecko-Místecku od včerejšího večera platí smogová situace. Podmínky pro dýchání zůstanou špatné i v noci a během zítřka. Zlepšení má přijít až v neděli. Děti, starší lidé a nemocní by měli omezit pohyb venku. Meteorologové doporučují doma větrat jen krátce.

ADRA v Havířově i v letošním roce vaří polévky pro lidi v nouzi

Dnes 10:00 | Havířov | Michal Slonina

Humanitární organizace ADRA už desátým rokem pomáhá v Havířově nakrmit lidi bez domova. I letos pro ně v zimním období dvakrát týdně dobrovolníci vaří polévky. O službu je velký zájem taky v Nízkoprahovém denním centru, kam ADRA polévky dováží.

Ležela na kolejích a prý už nechtěla žít. Řidič sanitky FNO zachránil bezradnou ženu

Včera 11:44 | Celý MS kraj | Anna Břenková

Řidič sanitky Petr Bzdil přejížděl železniční přejezd a všiml si ženy ležící na kolejích. Ta odmítala vstát a chtěla tam zůstat. Nakonec zdravotník ženu odvedl a předal ji policii. Díky všímavosti a rychlé reakci se podařilo předejít neštěstí.

Výstava Kostičky 2026 v Havířově přivítala fanoušky Lega

Včera 15:00 | Havířov | Michal Slonina

Modely, stavebnice, dílky, minifigurky – havířovský Společenský dům ovládlo minulý víkend LEGO. Návštěvníci si mohli užít desítky vystavených kousků, zabavit se v herní zóně, nebo v soutěži o nejlepší zimní model vyhrát tematické ceny.

Mládežnická rada Karviná měla besedu se zástupcem Úřadu vlády z ostravského Eurocentra

Včera 14:00 | Karviná | Gabriela Stašová

Mládežnická rada Karviná se pravidelně zapojuje do aktuálního dění ve městě a spolupracuje na spoustě projektů, nejen těch studentských. Po jednom ze svých setkání lidé z rady diskutovali se zástupcem Úřadu vlády.

V zimě buďme ohleduplní k přírodě i fauně v ní, a to v městských lesích i na horách

22. ledna 2026 13:23 | Karviná | Gabriela Stašová

Zima udeřila a spousta lidí přemýšlí, jakým způsobem se v zimě chovat v přírodě ohleduplně. Odborníci radí, abychom v přírodě respektovali především ticho a klid a nehleděli pouze na sebe a své pohodlí.

Občané Havířova zaplnili knihovnu při veřejném projednání revitalizace náměstí Republiky

22. ledna 2026 11:30 | Havířov | Michal Slonina

Havířovské náměstí Republiky čeká po více než dvaceti letech rozsáhlá revitalizace a na výsledné podobě veřejného prostoru mají možnost participovat taky občané. Své návrhy a nápady mohli teď v lednu diskutovat s hlavní architektkou města na veřejném projednání.

Dům dětí a mládeže nabízí pestrou škálu letních táborů

21. ledna 2026 15:29 | Orlová | Monika Ociepková

Přestože je teprve leden, Dům dětí a mládeže v Orlové už připravuje letní tábory.

Karvinské děti opět lyžují v Bukovci, v beskydských horách stráví vždy celý týden

21. ledna 2026 15:07 | Karviná | Gabriela Stašová

V beskydském ski areálu v Bukovci opět probíhají lyžařské kurzy pro děti z Karviné. Opět se účastní nespočet mateřských i základních škol, které dbají na základní sportovní průpravu.

Nemocnice-Karviná Ráj ocenila zaměstnance. Slavnost se nesla v atmosféře vánočního koncertu
Vydáno 7. prosince 2024 11:27, Karviná, Monika Danková
Poprvé v historii ocenilo vedení karvinské rájecké své nejlepší zaměstnance. Připravilo nezapomenutelný večer plný poděkování nejen oceněným, ale všem, kteří svou prací přispívají k péči o zdraví a pohodu pacientů.

Ocenění proběhlo v Obecním domě Družba a bylo udělováno v několika prestižních kategoriích. Zvlášť byli vybíráni lékaři a sestry z Nemocnice Karviná-Ráj a zvlášť z orlovského pracoviště. Nezapomnělo se ale ani na fyzioterapeuty, sanitáře nebo provozní zaměstnance. Slavnostního večera se zúčastnili i zástupci zřizovatele, Moravskoslezského kraje.

Martin Gebauer (ANO), náměstek hejtmana MSK: "Si myslím, že je to jednak motivující pro ty zdravotníky a hoavně se tu můžou sejít, pobavit. Je to taková vlaštovka v kraji, kdy z těch krajských nemocnic je první, která to dělá a možná se příští rok dozvíme, že taková akce budou i v jiných nemocnicích, takže se nechme překvapit ."

Ivo Žolnerčík, ředitel Nemocnice-Karviná-Ráj: "Chceme poděkovat za práci všem zaměstnancům a zkrášlit jim Vánoce a konec roku, protože té práce každý rok přibývá a chceme, aby si trochu odpočinuli."

V kategorii Lékař Nemocnice Karviná-Ráj, pracoviště Orlová byla oceněna Halina Matúšová z oddělení Následné intenzivní péče. Z rájecké nemocnice to byl ve stejné kategorii chirurg Pavel Wlosok.

Z kategorie Všeobecná, praktická, dětská zdravotní sestra, porodní asistentka byla nominována a také oceněna Jana Slaninová z kardiologická ambulance rájecké nemocnice, z orlovské nemocnice to byla Renata Staňková z oddělení LDN.

V kategorii: Fyzioterapeut, laborant, nutriční terapeut a radiologický asistent byla letos oceněna fyzioterapeutka Adriana Mičková, pečující o pacienty Následné intenzivní péče.

Pro ocenění si z další kategorie: Ošetřovatel, sanitářka a pracovník přímé obslužné péče přišel osobně další ocenění, Milan Jurkovský, aktivním člen chirurgického týmu. V kategorii: Provozní zaměstnanec byl vybrán Jan Niemczyk, který v nemocnici pracuje už více než 30 let.

Oceněn byl také v kategorii: Celoživotní přínos nemocnici Karviná – Ráj, bývalý primář Jiří Slepánek. Na oční oddělení nastoupil v roce 1980 a zůstal mu věrný celý svůj profesní život. Jeho zásluhou vzniklo Moravskoslezské oční centrum a rozšířil působnost ambulancí do Orlové a Havířova. A nejen to.

Jiří Slepánek, oceněný bývalý primář: "Jsem vychoval 14 lékařů, přivedl k atestaci, vychoval dva primáře ve F-M, doktora Utíkala, doktora Buru, nynějšího nynějšího primáře oddělení, to když zapomínám, tak je to hodně."

I když je pan Jíří Slepánek již v důchodovém věku, na tomto oddělení je stále aktivní a nedovede si představit, že by svou profesi nevykonával.

Jiří Slepánek, oceněný bývalý primář: "Člověk musí pořád něco dělat, být v kolektivu, jinak zakrní a pomalu odchází."

Dokud mu to zdraví dovolí, bude v nemocnici stále aktivní. Poděkování a ocenění převzala i ředitelka Střední zdravotnické školy v kategorii Spolupracující firma. Tato škola představuje klíčový prvek pro rozvoj kvalitní zdravotní péče a výchovu budoucích sester.

Udělena byla ještě jedna cena, nazvaná SHOWMAN ROKU, pro kterou si přišel Dominik Raszka z oddělení ortopedie, který v kolektivu hýří pozitivní energií. Na závěr ceremoniálu se také poděkovalo samotnému řediteli nemocnice.

Všechny přítomné pak svým hlasem a písněmi potěšil známý zpěvák Petr Bende.

Zdroj: https://polar.cz/zpravy/karvinsko/karvina/11000046300/nemocnicekarvina-raj-ocenila-zamestnance-slavnost-se-nesla-v-atmosfere-vanocniho-koncertu