Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Rájecká nemocnice ocenila své nejlepší zaměstnance na slavnostním galavečeru

Karviná |

Nemocnice Karviná-Ráj ocenila své zaměstnance roku. Při slavnostním galavečeru byli oceněni nejen lékaři, ale i další odborníci z různých oborů, zasahujících do zdravotnictví.

Slavnostní večer, který se uskutečnil v Obecním domě Družba v Karviné-Fryštátě, odstartovala hymna Nemocnice Karviná-Ráj. Moderace se schopně ujal Jan Gavelčík. Oceněno bylo celkem osm zaměstnanců roku a jedna spolupracující firma.

Ivo Žolnerčík, ředitel Nemocnice Karviná-Ráj: "My jsme to vybírali tak, abychom to vybrali spravedlivě ze všech oddělení, a jelikož máme 1100 zaměstnanců a máme tady 220 zaměstnanců, tak je to celkem těžké vybrat, protože by si to zasloužili všichni přijít, ale bohužel někteří musí být v práci, takže je to takový vzorek 220 zaměstnanců z každého oddělení. To je jedna z možností a ty lidi můžeme ocenit a ukázat jim, že té práce si vážíme. Proto jsme jim vytvořili pro ně hymnu. Myslím, že byli spokojeni a věřím, že když to budeme držet dohromady, tak dospějeme ke zdárnému konci."

Oceněni byli tito zaměstnanci, kteří se dlouhodobě podílejí na skvělém chodu Nemocnice Karviná-Ráj. V kategorii Všeobecná, praktická, dětská zdravotní sestra za pracoviště Karviná zvítězila Danuše Kršíková z Interní ambulance a poradny. V kategorii Všeobecná, praktická sestra za pracoviště Orlová zvítězila Magda Sikorová z Léčebny dlouhodobě nemocných. Oceňovalo se také v kategorii Fyzioterapeuti, laboranti, nutriční terapeuti a radiologičtí asistenti, a to za pracoviště Karviná i Orlová. Zde byla oceněna nutriční terapeutka Alena Drobná. V kategorii Ošetřovatel, sanitářka a pracovníci POP za pracoviště Karviná byla oceněna Marcela Běhanová z oddělení Sociálních služeb ve zdravotnickém zařízení. Ve stejné kategorii za pracoviště Orlová byl oceněn Radim Dymasz z Léčebny dlouhodobě nemocných. Nejlepším provozním pracovníkem se stal David Běhan. Nejlepší lékařkou Radmila Vojkůvková z Anesteziologicko-resuscitačního oddělení. A za celoživotní přínos získal ocenění lékař Zdeněk Bělík, který se jeho povolání věnuje již pětačtyřicet let, třicet osm let je pak součástí týmu Nemocnice Karviná-Ráj.

Zdeněk Bělík, oceněný lékař: "Ocenění si samozřejmě považuji. Bylo to pro mě příjemné překvapení. A co mi práce dala, tak hlavně práce je pro mě i koníčkem, takže to mám dvě věci sloučeny dohromady. Takže mi to dává naplnění mé celoživotní práce."

Nejlepší spolupracující firmou se stal Zdravotní ústav se sídlem v Ostravě. Slavnostního večera se zúčastnili vzácní hosté, včetně primátora Karviné Jana wolfa a hejtmana Moravskoslezského kraje Josefa Bělici.

Jan Wolf (SOCDEM), primátor Karviné: "Já jsem rád, že jsem byl pozván na tuto krásnou akci a chtěl bych z tohoto místa za sebe a za všechny Karviňáky všem pracovníkům, lékařům, zdravotním sestrám a personálu, kteří v nemocnici pracují, poděkovat za to, jakou službu odvádějí pro město, a jsme rádi za to, že je tady máme."
Josef Bělica, hejtman Moravskoslezského kraje: "Já jsem přesvědčený, že pracovat ve zdravotnictví je velmi těžké povolání. Je to prostě náročné a při tom poslání, které ti lidé denně vykonávají, se prostě najdou i jednotlivci nebo i týmy, kteří jsou připraveni udělat něco navíc pro naše spoluobčany. A je skvělé, že nemocnice si toho všímá a že ty nejlepší oceňuje. Takže jsem moc rád, že tady dnes můžu být."

Po slavnostním vyhlášení následoval kulturní program, o který se postaralo pěvecké těleso Hladnov Rock Choir, věnující se převážně rockové a populární tvorbě ve sborových aranžích.

Nahlásit chybu


K tématu

Rájecká nemocnice ocenila své nejlepší zaměstnance za vynikající pracovní nasazení a přínos

9. prosince 2025 13:22 | Karviná | Gabriela Stašová

Nemocnice Karviná-Ráj ocenila své zaměstnance roku. Při slavnostním galavečeru byli oceněni nejen lékaři, ale i další odborníci z různých oborů, zasahujících do zdravotnictví.

Tajemník karvinského magistrátu získal prestižní ocenění v rámci veřejné správy

28. října 2025 13:05 | Karviná | Gabriela Stašová

Roman Nogol, tajemník karvinského magistrátu a místopředseda Sdružení tajemníků ČR, získal ocenění za mimořádný přínos k rozvoji územní veřejné správy. Předali mu ho koncem září v Brně na konferenci Personalistika, právo a vzdělávání ve veřejné správě 2025.

Učitelka ze ZŠ Prameny dosáhla mezinárodního ocenění v rámci projektu Hrdinové FAST

22. července 2025 15:40 | Karviná | Gabriela Stašová

Za osvětový projekt Hrdinové FAST byla v Rumunsku mezinárodně oceněna učitelka 1. stupně Základní školy Prameny v Karviné-Ráji. Ocenění ji velmi těší a motivuje k dalším krokům do budoucna.


Nová čistírna odpadních vod v Razové řeší kvalitu vody pro přehradu Slezská Harta

Dnes 16:26 | Bruntál | Karel Soukop

Největší investicí za poslední roky byla v Razové u Slezské Harty vybudována nová čistírna odpadních vod. Díky podpoře Ministerstva zemědělství a Moravskoslezského kraje obec dobudovala za více než 70 milionů korun důležitou stavbu, která je v tomto regionu opravdu nezbytná.

Havířov odvolal jednatele městské společnosti MRA a nařídí forenzní audit

Dnes 10:12 | Havířov | Bára Kelnerová

Rada města Havířova odvolala obviněného jednatele MRA Róberta Masaroviče. Ten je podle policie zapleten hned ve dvou větvích případu, které souvisejí s přidělováním městských bytů i zakázek. Město chce provést audit a chránit zaměstnance i pověst společnosti.

Motorkář předjížděl na plné čáře ve Starých Hamrech a srazil se s SUV

Dnes 15:26 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Nerespektoval plnou čáru a předjížděl auto, které odbočovalo vlevo. Následovala srážka SUV s motorkářem, kterého do nemocnice přepravil vrtulník. Policie nyní hledá svědky nehody ve Starých Hamrech

Důkazy nevedou ke konkrétnímu žháři, který zavinil požár domu v Havířově

Dnes 12:04 | Havířov | Libor Běčák

Policistům se nepodařilo získat dostatek důkazů, které by mohly usvědčit pachatele, který by mohl být zodpovědný za vznik tragického požáru loni v srpnu v centru Havířova. Vyšetřování bylo proto odloženo.

Akce Pozor, JEDU!!! učí bezpečné chování v dopravě. MŠ Ukrajinská uspořádala již 8. ročník

Dnes 15:17 | Ostrava-Poruba | Jana Lipowská

Pozor JEDU!!!, tak se jmenuje oblíbená dopravně-bezpečnostní akce, kterou pro děti, rodiče i veřejnost opět po roce uspořádala mateřská škola Ukrajinská v Ostravě-Porubě. Zábavnou formou nabídla důležité informace o bezpečnosti v dopravě i první pomoci.

Drama s dobrým koncem – tak vypadal závěr Dnů města v Bruntále

Dnes 13:08 | Bruntál | Karel Soukop

Historicky dosud nevídaný zážitek měli pořadatelé i návštěvníci Dnů města v Bruntále. To, že nelze poručit větru ani dešti, zažili na místě při vrcholu oslav.

Dětská skupina při MŠ Volgogradská v Ostravě-Zábřehu funguje už rok

Dnes 9:24 | Ostrava-Jih | Andrea Holeszová

Dětská skupina, která vznikla při základní a mateřské škole Volgogradská v Ostravě-Zábřehu uzavírá první rok svého fungování. Kapacita se naplnila a nyní přijímají nové zájemce. Mezistupeň vzdělávání mezi mateřskou a základní školou zde poté doplňuje přípravná třída.

Zasáhli v krizové situaci. Středoškoláci převzali ocenění za poskytnutí první pomoci

Včera 11:39 | Ostrava-Vítkovice | Anna Břenková

Skupina středoškoláků dokázala v krizové situaci zachovat chladnou hlavu. Během výletu na Lysé hoře pomohli staršímu cyklistovi, který přímo před nimi zkolaboval. Za tento hrdinský čin byli oceněni přímo na půdě školy.

Kameny zmizelých v centru Fulneku připomínají členy židovských rodin, kteří se nevrátili z války

Dnes 13:05 | Fulnek | Libor Běčák

Také ve Fulneku si lidé připomněli památku obyvatel města, kteří nepřežili II. světovou válku. Setkání pozůstalých se školáky a tradiční židovský obřad na náměstí byl plný emocí.

Tropický víkend zaměstnal záchranáře. Vyjížděli ke stovce kolapsům kvůli horku

Včera 14:38 | Celý MS kraj | Anna Břenková

Uplynulý víkend přinesl do Moravskoslezského kraje úmorná vedra, která se okamžitě projevila na vytíženosti záchranné služby. Během tří dnů musely posádky ošetřit více než stovku lidí, kteří zkolabovali v důsledku přehřátí a dehydratace. Nejčastěji šlo o seniory a osoby, které podcenily pobyt na přímém slunci nebo kombinaci horka s alkoholem.

Pokojská

Kunčice pod Ondřejníkem Nástup: od 22. května 2026

Po obvinění končí jednatel MRA, Havířov chce znát výsledky auditu do konce prázdnin

Dnes 15:21 | Havířov | Bára Kelnerová

Rada města Havířova odvolala obviněného jednatele MRA Róberta Masaroviče. Ten je podle policie zapleten hned ve dvou větví případu, které souvisejí s přidělováním městských bytů i zakázek. Město chce provést audit a chránit zaměstnance i pověst společnosti.

Ragbisté v Havířově oslavili 60. výročí klubu

Dnes 10:37 | Havířov | Bára Kelnerová

Přátelskými zápasy mládeže s hosty z Ostravy a Polska oslavil Rugby club Havířov výročí 60 let. Vedení klubu si do dalších let přeje pokračující zájem dětí o ragby a také splnění dlouholetého cíle – vybudování vlastní klubovny.

Dobrovolní hasiči Havířov Město velkolepě oslavili 70 let

Dnes 10:29 | Havířov | Bára Kelnerová

Oslavy 70. výročí založení Sboru dobrovolných hasičů Havířov Město nabídly nejen setkání členů a hostů, ale také ukázky techniky a zásahů. Zástupci radnice zároveň ocenili jejich práci a ujistili, že město bude sbor podporovat i v dalších letech.

Rychvaldský spolek Soul pořádal tradiční oslavu slunovratu

Dnes 7:59 | Rychvald | Libor Běčák

Odpoledne plné pohody, písní, umění a také dobrého jídla. Taková byla oslava slunovratu ve farní zahradě, kterou tradičně pořádá rychvaldský spolek Soul.

Rada města Havířova odvolala obviněného jednatele městské bytové společnosti Róberta Masaroviče

Včera 19:48 | Havířov | Bára Kelnerová

Rada města Havířova odvolala obviněného jednatele MRA Róberta Masaroviče. Ten je podle policie zapleten hned ve dvou větvích případu, které souvisejí s přidělováním městských bytů i zakázek. Město chce provést audit a chránit zaměstnance i pověst společnosti.

Havířov hostil výstavu a soutěž tvořivých seniorů

Včera 15:21 | Havířov | Bára Kelnerová

Havířov se letos stal pořadatelem tradiční Výstavy ručních prací seniorů pěti měst. O nejzajímavějších exponátech rozhodovala porota i veřejnost, slavnostní tečkou pak bylo vyhlášení výsledků.

Rájecká nemocnice ocenila své nejlepší zaměstnance na slavnostním galavečeru
Vydáno 2. prosince 2025 14:22, Karviná, Gabriela Stašová
Nemocnice Karviná-Ráj ocenila své zaměstnance roku. Při slavnostním galavečeru byli oceněni nejen lékaři, ale i další odborníci z různých oborů, zasahujících do zdravotnictví.

Slavnostní večer, který se uskutečnil v Obecním domě Družba v Karviné-Fryštátě, odstartovala hymna Nemocnice Karviná-Ráj. Moderace se schopně ujal Jan Gavelčík. Oceněno bylo celkem osm zaměstnanců roku a jedna spolupracující firma.

Ivo Žolnerčík, ředitel Nemocnice Karviná-Ráj: "My jsme to vybírali tak, abychom to vybrali spravedlivě ze všech oddělení, a jelikož máme 1100 zaměstnanců a máme tady 220 zaměstnanců, tak je to celkem těžké vybrat, protože by si to zasloužili všichni přijít, ale bohužel někteří musí být v práci, takže je to takový vzorek 220 zaměstnanců z každého oddělení. To je jedna z možností a ty lidi můžeme ocenit a ukázat jim, že té práce si vážíme. Proto jsme jim vytvořili pro ně hymnu. Myslím, že byli spokojeni a věřím, že když to budeme držet dohromady, tak dospějeme ke zdárnému konci."

Oceněni byli tito zaměstnanci, kteří se dlouhodobě podílejí na skvělém chodu Nemocnice Karviná-Ráj. V kategorii Všeobecná, praktická, dětská zdravotní sestra za pracoviště Karviná zvítězila Danuše Kršíková z Interní ambulance a poradny. V kategorii Všeobecná, praktická sestra za pracoviště Orlová zvítězila Magda Sikorová z Léčebny dlouhodobě nemocných. Oceňovalo se také v kategorii Fyzioterapeuti, laboranti, nutriční terapeuti a radiologičtí asistenti, a to za pracoviště Karviná i Orlová. Zde byla oceněna nutriční terapeutka Alena Drobná. V kategorii Ošetřovatel, sanitářka a pracovníci POP za pracoviště Karviná byla oceněna Marcela Běhanová z oddělení Sociálních služeb ve zdravotnickém zařízení. Ve stejné kategorii za pracoviště Orlová byl oceněn Radim Dymasz z Léčebny dlouhodobě nemocných. Nejlepším provozním pracovníkem se stal David Běhan. Nejlepší lékařkou Radmila Vojkůvková z Anesteziologicko-resuscitačního oddělení. A za celoživotní přínos získal ocenění lékař Zdeněk Bělík, který se jeho povolání věnuje již pětačtyřicet let, třicet osm let je pak součástí týmu Nemocnice Karviná-Ráj.

Zdeněk Bělík, oceněný lékař: "Ocenění si samozřejmě považuji. Bylo to pro mě příjemné překvapení. A co mi práce dala, tak hlavně práce je pro mě i koníčkem, takže to mám dvě věci sloučeny dohromady. Takže mi to dává naplnění mé celoživotní práce."

Nejlepší spolupracující firmou se stal Zdravotní ústav se sídlem v Ostravě. Slavnostního večera se zúčastnili vzácní hosté, včetně primátora Karviné Jana wolfa a hejtmana Moravskoslezského kraje Josefa Bělici.

Jan Wolf (SOCDEM), primátor Karviné: "Já jsem rád, že jsem byl pozván na tuto krásnou akci a chtěl bych z tohoto místa za sebe a za všechny Karviňáky všem pracovníkům, lékařům, zdravotním sestrám a personálu, kteří v nemocnici pracují, poděkovat za to, jakou službu odvádějí pro město, a jsme rádi za to, že je tady máme."
Josef Bělica, hejtman Moravskoslezského kraje: "Já jsem přesvědčený, že pracovat ve zdravotnictví je velmi těžké povolání. Je to prostě náročné a při tom poslání, které ti lidé denně vykonávají, se prostě najdou i jednotlivci nebo i týmy, kteří jsou připraveni udělat něco navíc pro naše spoluobčany. A je skvělé, že nemocnice si toho všímá a že ty nejlepší oceňuje. Takže jsem moc rád, že tady dnes můžu být."

Po slavnostním vyhlášení následoval kulturní program, o který se postaralo pěvecké těleso Hladnov Rock Choir, věnující se převážně rockové a populární tvorbě ve sborových aranžích.

Zdroj: https://polar.cz/zpravy/karvinsko/karvina/11000051917/rajecka-nemocnice-ocenila-sve-nejlepsi-zamestnance-na-slavnostnim-galaveceru