Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Rájecká nemocnice ocenila své nejlepší zaměstnance na slavnostním galavečeru

Karviná |

Nemocnice Karviná-Ráj ocenila své zaměstnance roku. Při slavnostním galavečeru byli oceněni nejen lékaři, ale i další odborníci z různých oborů, zasahujících do zdravotnictví.

Slavnostní večer, který se uskutečnil v Obecním domě Družba v Karviné-Fryštátě, odstartovala hymna Nemocnice Karviná-Ráj. Moderace se schopně ujal Jan Gavelčík. Oceněno bylo celkem osm zaměstnanců roku a jedna spolupracující firma.

Ivo Žolnerčík, ředitel Nemocnice Karviná-Ráj: "My jsme to vybírali tak, abychom to vybrali spravedlivě ze všech oddělení, a jelikož máme 1100 zaměstnanců a máme tady 220 zaměstnanců, tak je to celkem těžké vybrat, protože by si to zasloužili všichni přijít, ale bohužel někteří musí být v práci, takže je to takový vzorek 220 zaměstnanců z každého oddělení. To je jedna z možností a ty lidi můžeme ocenit a ukázat jim, že té práce si vážíme. Proto jsme jim vytvořili pro ně hymnu. Myslím, že byli spokojeni a věřím, že když to budeme držet dohromady, tak dospějeme ke zdárnému konci."

Oceněni byli tito zaměstnanci, kteří se dlouhodobě podílejí na skvělém chodu Nemocnice Karviná-Ráj. V kategorii Všeobecná, praktická, dětská zdravotní sestra za pracoviště Karviná zvítězila Danuše Kršíková z Interní ambulance a poradny. V kategorii Všeobecná, praktická sestra za pracoviště Orlová zvítězila Magda Sikorová z Léčebny dlouhodobě nemocných. Oceňovalo se také v kategorii Fyzioterapeuti, laboranti, nutriční terapeuti a radiologičtí asistenti, a to za pracoviště Karviná i Orlová. Zde byla oceněna nutriční terapeutka Alena Drobná. V kategorii Ošetřovatel, sanitářka a pracovníci POP za pracoviště Karviná byla oceněna Marcela Běhanová z oddělení Sociálních služeb ve zdravotnickém zařízení. Ve stejné kategorii za pracoviště Orlová byl oceněn Radim Dymasz z Léčebny dlouhodobě nemocných. Nejlepším provozním pracovníkem se stal David Běhan. Nejlepší lékařkou Radmila Vojkůvková z Anesteziologicko-resuscitačního oddělení. A za celoživotní přínos získal ocenění lékař Zdeněk Bělík, který se jeho povolání věnuje již pětačtyřicet let, třicet osm let je pak součástí týmu Nemocnice Karviná-Ráj.

Zdeněk Bělík, oceněný lékař: "Ocenění si samozřejmě považuji. Bylo to pro mě příjemné překvapení. A co mi práce dala, tak hlavně práce je pro mě i koníčkem, takže to mám dvě věci sloučeny dohromady. Takže mi to dává naplnění mé celoživotní práce."

Nejlepší spolupracující firmou se stal Zdravotní ústav se sídlem v Ostravě. Slavnostního večera se zúčastnili vzácní hosté, včetně primátora Karviné Jana wolfa a hejtmana Moravskoslezského kraje Josefa Bělici.

Jan Wolf (SOCDEM), primátor Karviné: "Já jsem rád, že jsem byl pozván na tuto krásnou akci a chtěl bych z tohoto místa za sebe a za všechny Karviňáky všem pracovníkům, lékařům, zdravotním sestrám a personálu, kteří v nemocnici pracují, poděkovat za to, jakou službu odvádějí pro město, a jsme rádi za to, že je tady máme."
Josef Bělica, hejtman Moravskoslezského kraje: "Já jsem přesvědčený, že pracovat ve zdravotnictví je velmi těžké povolání. Je to prostě náročné a při tom poslání, které ti lidé denně vykonávají, se prostě najdou i jednotlivci nebo i týmy, kteří jsou připraveni udělat něco navíc pro naše spoluobčany. A je skvělé, že nemocnice si toho všímá a že ty nejlepší oceňuje. Takže jsem moc rád, že tady dnes můžu být."

Po slavnostním vyhlášení následoval kulturní program, o který se postaralo pěvecké těleso Hladnov Rock Choir, věnující se převážně rockové a populární tvorbě ve sborových aranžích.

Nahlásit chybu


K tématu

Rájecká nemocnice ocenila své nejlepší zaměstnance za vynikající pracovní nasazení a přínos

9. prosince 2025 13:22 | Karviná | Gabriela Stašová

Nemocnice Karviná-Ráj ocenila své zaměstnance roku. Při slavnostním galavečeru byli oceněni nejen lékaři, ale i další odborníci z různých oborů, zasahujících do zdravotnictví.

Tajemník karvinského magistrátu získal prestižní ocenění v rámci veřejné správy

28. října 2025 13:05 | Karviná | Gabriela Stašová

Roman Nogol, tajemník karvinského magistrátu a místopředseda Sdružení tajemníků ČR, získal ocenění za mimořádný přínos k rozvoji územní veřejné správy. Předali mu ho koncem září v Brně na konferenci Personalistika, právo a vzdělávání ve veřejné správě 2025.

Učitelka ze ZŠ Prameny dosáhla mezinárodního ocenění v rámci projektu Hrdinové FAST

22. července 2025 15:40 | Karviná | Gabriela Stašová

Za osvětový projekt Hrdinové FAST byla v Rumunsku mezinárodně oceněna učitelka 1. stupně Základní školy Prameny v Karviné-Ráji. Ocenění ji velmi těší a motivuje k dalším krokům do budoucna.


Muž v Ostravě-Zábřehu postřelil svou manželku. Zásahová jednotka ho našla mrtvého s prostřelenou hlavou

Dnes 14:58, vydáno dnes 9:47 | Ostrava-Jih | Anna Břenková

V Ostravě-Zábřehu proběhl ve středu ráno zásah proti ozbrojenému muži. Policie varovala obyvatele, aby nevycházeli z domu. Muž postřelil svou manželku, ta je v kritickém stavu v nemocnici. Do bytu střelce vtrhla zásahová jednotka. Muže našla mrtvého, měl prostřelenou hlavu.

Starostka Doubravy neustála ostudu se zfetovaným ředitelem školy a školníkem

Dnes 18:45 | Celý MS kraj | Libor Běčák

Obec Doubrava na Karvinsku je bez starostky. Ve středu byla z funkce odvolána Jiřina Ferenčíková, která neustála dlouhodobé problémy se školou a především ostudu se zfetovaným ředitelem základní školy a školníkem.

Vítězové porubských Sportovních her seniorů navštíví Maďarsko. Soutěžili v pěti disciplínách

Dnes 14:49 | Ostrava-Poruba | Jana Lipowská

Senioři se v Ostravě-Porubě opět zapojili do tradičních Sportovních her. Oblíbená akce nabízí soutěže v pěti disciplínách a vítězům otevírá cestu na Mezinárodní sportovní hry.

Složky IZS se poprvé představily lidem na koupališti ve Frýdlantu nad Ostravicí

V areálu letního koupaliště ve Frýdlantu nad Ostravicí se konal 1. ročník Dne s Integrovaným záchranným systémem. Město pozvalo jednotlivé složky, které se v průběhu dne prezentovaly.

Na orlovském hřbitově přibyly změny i nové zázemí

Dnes 15:30 | Orlová | Monika Ociepková

Městský hřbitov v Orlové spravují od loňského roku služby města Orlové. Ty převzaly péči nejen o samotný areál hřbitova, ale také o provoz smuteční síně, kde postupně dochází k modernizaci.

Nová čistírna odpadních vod v Razové řeší kvalitu vody pro přehradu Slezská Harta

Včera 16:26 | Bruntál | Karel Soukop

Největší investicí za poslední roky byla v Razové u Slezské Harty vybudována nová čistírna odpadních vod. Díky podpoře Ministerstva zemědělství a Moravskoslezského kraje obec dobudovala za více než 70 milionů korun důležitou stavbu, která je v tomto regionu opravdu nezbytná.

Havířov odvolal jednatele městské společnosti MRA a nařídí forenzní audit

Včera 10:12 | Havířov | Bára Kelnerová

Rada města Havířova odvolala obviněného jednatele MRA Róberta Masaroviče. Ten je podle policie zapleten hned ve dvou větvích případu, které souvisejí s přidělováním městských bytů i zakázek. Město chce provést audit a chránit zaměstnance i pověst společnosti.

Motorkář předjížděl na plné čáře ve Starých Hamrech a srazil se s SUV

Včera 15:26 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Nerespektoval plnou čáru a předjížděl auto, které odbočovalo vlevo. Následovala srážka SUV s motorkářem, kterého do nemocnice přepravil vrtulník. Policie nyní hledá svědky nehody ve Starých Hamrech

Důkazy nevedou ke konkrétnímu žháři, který zavinil požár domu v Havířově

Včera 12:04 | Havířov | Libor Běčák

Policistům se nepodařilo získat dostatek důkazů, které by mohly usvědčit pachatele, který by mohl být zodpovědný za vznik tragického požáru loni v srpnu v centru Havířova. Vyšetřování bylo proto odloženo.

Akce Pozor, JEDU!!! učí bezpečné chování v dopravě. MŠ Ukrajinská uspořádala již 8. ročník

Včera 15:17 | Ostrava-Poruba | Jana Lipowská

Pozor JEDU!!!, tak se jmenuje oblíbená dopravně-bezpečnostní akce, kterou pro děti, rodiče i veřejnost opět po roce uspořádala mateřská škola Ukrajinská v Ostravě-Porubě. Zábavnou formou nabídla důležité informace o bezpečnosti v dopravě i první pomoci.

Pokojská

Kunčice pod Ondřejníkem Nástup: od 22. května 2026

MS nemocnice Havířov zavedla novou aplikaci

Dnes 17:30 | Havířov | Anna Břenková

Moravskoslezská nemocnice Havířov jako první v republice zavedla novou aplikaci s umělou inteligencí. Ta umí bezkontaktně snímat životní funkce pacientů na lůžku. Novinka ulehčí práci zdravotníkům a může zachránit lidské životy.

Slavnostní rozloučení s žáky 9. třídy

Dnes 10:42 | Stonava | Jiří Brzóska

Konec školního roku se pomalu blíží. Pro žáky 9. třídy byl zlomový. Po prázdninách už do lavic stonavské školy neusednou, čeká je nová životní etapa. Se svými učiteli i spolužáky se proto slavnostně rozloučili v tělocvičně základní školy na Dolanech.

Předškoláci se slavnostně rozloučili s mateřskou školou

Dnes 10:34 | Stonava | Jiří Brzóska

Nová životní etapa čeká po prázdninách také stonavské předškoláky. V září zasednou do lavic první třídy. Se svou mateřskou školou se slavnostně rozloučili v sále Domu PZKO.

Premianti tříd byli oceněni na stonavské radnici

Dnes 10:29 | Stonava | Jiří Brzóska

Závěr školního roku ve Stonavě již tradičně patří setkání nejúspěšnějších žáků české i polské základní školy s vedením obce.

Festyn polskiej szkoły i przedszkola

Dnes 10:20 | Stonava | Otýlie Tobolová

Festyny dzieci polskiej szkoły i przedszkola w Stonawie cieszą się dużym zainteresowaniem i są tłumnie odwiedzane. Tak było również w ostatnią niedzielę przed nadejściem lata.

Rychvald byl po roce zase plný veteránů

Dnes 8:59 | Rychvald | Libor Běčák

V sobotu 21. června se náměstí v Rychvaldě opět zaplnilo historickými vozy a motocykly. Konal se tam už 17. ročník akce Rychvald plný veteránů pořádaný místním Veterán klubem a městem.

Rájecká nemocnice ocenila své nejlepší zaměstnance na slavnostním galavečeru
Vydáno 2. prosince 2025 14:22, Karviná, Gabriela Stašová
Nemocnice Karviná-Ráj ocenila své zaměstnance roku. Při slavnostním galavečeru byli oceněni nejen lékaři, ale i další odborníci z různých oborů, zasahujících do zdravotnictví.

Slavnostní večer, který se uskutečnil v Obecním domě Družba v Karviné-Fryštátě, odstartovala hymna Nemocnice Karviná-Ráj. Moderace se schopně ujal Jan Gavelčík. Oceněno bylo celkem osm zaměstnanců roku a jedna spolupracující firma.

Ivo Žolnerčík, ředitel Nemocnice Karviná-Ráj: "My jsme to vybírali tak, abychom to vybrali spravedlivě ze všech oddělení, a jelikož máme 1100 zaměstnanců a máme tady 220 zaměstnanců, tak je to celkem těžké vybrat, protože by si to zasloužili všichni přijít, ale bohužel někteří musí být v práci, takže je to takový vzorek 220 zaměstnanců z každého oddělení. To je jedna z možností a ty lidi můžeme ocenit a ukázat jim, že té práce si vážíme. Proto jsme jim vytvořili pro ně hymnu. Myslím, že byli spokojeni a věřím, že když to budeme držet dohromady, tak dospějeme ke zdárnému konci."

Oceněni byli tito zaměstnanci, kteří se dlouhodobě podílejí na skvělém chodu Nemocnice Karviná-Ráj. V kategorii Všeobecná, praktická, dětská zdravotní sestra za pracoviště Karviná zvítězila Danuše Kršíková z Interní ambulance a poradny. V kategorii Všeobecná, praktická sestra za pracoviště Orlová zvítězila Magda Sikorová z Léčebny dlouhodobě nemocných. Oceňovalo se také v kategorii Fyzioterapeuti, laboranti, nutriční terapeuti a radiologičtí asistenti, a to za pracoviště Karviná i Orlová. Zde byla oceněna nutriční terapeutka Alena Drobná. V kategorii Ošetřovatel, sanitářka a pracovníci POP za pracoviště Karviná byla oceněna Marcela Běhanová z oddělení Sociálních služeb ve zdravotnickém zařízení. Ve stejné kategorii za pracoviště Orlová byl oceněn Radim Dymasz z Léčebny dlouhodobě nemocných. Nejlepším provozním pracovníkem se stal David Běhan. Nejlepší lékařkou Radmila Vojkůvková z Anesteziologicko-resuscitačního oddělení. A za celoživotní přínos získal ocenění lékař Zdeněk Bělík, který se jeho povolání věnuje již pětačtyřicet let, třicet osm let je pak součástí týmu Nemocnice Karviná-Ráj.

Zdeněk Bělík, oceněný lékař: "Ocenění si samozřejmě považuji. Bylo to pro mě příjemné překvapení. A co mi práce dala, tak hlavně práce je pro mě i koníčkem, takže to mám dvě věci sloučeny dohromady. Takže mi to dává naplnění mé celoživotní práce."

Nejlepší spolupracující firmou se stal Zdravotní ústav se sídlem v Ostravě. Slavnostního večera se zúčastnili vzácní hosté, včetně primátora Karviné Jana wolfa a hejtmana Moravskoslezského kraje Josefa Bělici.

Jan Wolf (SOCDEM), primátor Karviné: "Já jsem rád, že jsem byl pozván na tuto krásnou akci a chtěl bych z tohoto místa za sebe a za všechny Karviňáky všem pracovníkům, lékařům, zdravotním sestrám a personálu, kteří v nemocnici pracují, poděkovat za to, jakou službu odvádějí pro město, a jsme rádi za to, že je tady máme."
Josef Bělica, hejtman Moravskoslezského kraje: "Já jsem přesvědčený, že pracovat ve zdravotnictví je velmi těžké povolání. Je to prostě náročné a při tom poslání, které ti lidé denně vykonávají, se prostě najdou i jednotlivci nebo i týmy, kteří jsou připraveni udělat něco navíc pro naše spoluobčany. A je skvělé, že nemocnice si toho všímá a že ty nejlepší oceňuje. Takže jsem moc rád, že tady dnes můžu být."

Po slavnostním vyhlášení následoval kulturní program, o který se postaralo pěvecké těleso Hladnov Rock Choir, věnující se převážně rockové a populární tvorbě ve sborových aranžích.

Zdroj: https://polar.cz/zpravy/karvinsko/karvina/11000051917/rajecka-nemocnice-ocenila-sve-nejlepsi-zamestnance-na-slavnostnim-galaveceru