Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Otevření trailové sezony přineslo hned dvě nově upravené trasy v Černém lese

Karviná |

V Černém lese byla oficiálně zahájena trailová sezóny pro všechny nadšené bikery. Připraveny byly dva traily pro méně i více zkušené, jejichž trasa vede až do Polska. Více se dozvíte v následující reportáži.

Otevření nové trailové sezóny se neslo v duchu stále chladného počasí, ale vřelé a přátelské atmosféry. Připraveny byly nově zrekonstruované traily, obsahující spoustu adrenalinových prvků.

Roman Mojzyszek, předseda spolku Black Forest Bikers: “Připravili jsme si pro bikery ne jeden, ale dva traily. Jeden trail se jmenuje Tankodrom, který zrovna tady začíná. Obsahuje zatáčky, klopénky, odkloněné nebo klopené. Jsou tam různé lavice a boule. Ten trail má 690 metrů. Potom jsme připravili druhý trail, který už je pro zkušenější bikery, kde už jsou větší lavice, větší klopénky, jsou tam nějaké gepy, to jsou takové dvojáky s dírama, takže tam je potřeba mít už nějaké zkušenosti.”

Nové traily byly po dohodě s Lesy České republiky a Odborem životního prostředí otevřeny v loňském roce, a to i se souhlasem vlastníka konkrétního místa, kde jsou traily vybudované.

Andrzej Bizoń (nestr. za SOCDEM), náměstek primátora: “Zahajujeme sezonu roku 2025. Jsem rád, že skupina nebo spolek Bůack Forest Bikers vybudoval další trasy a jsme moc vděční, že nejen jako město to podporujeme, ale že jsme se dohodli s Lesy České republiky. No a hlavně, ať to je bez úrazu a a aby všichni pamatovali, že les je pro všechny, takže i pro pěší, i děti, ať se tady všechny ty komunity a občané můžou potkávat a využívat ten náš příměstský les.”

Zajímavostí je například to, že na úpravě trailů spolupracovali klienti Probační a mediační služby, kteří se tímto zařadili do programu obecně prospěšných prací.

Jana Rychtr Zitková, pracovnice Probační a mediační služby: “Naši klienti, kteří byli odsouzeni k trestu obecně prospěšných prací a nemůžou vykonávat trest u běžných poskytovatelů, protože jsou vyhodnoceni jako rizikoví, tak jim dali možnost tady právě bikeři a ti naši klienti chodí pomáhat, upravovat místní trasy trailové v Černém lese.”

Oba nově zrekonstruované traily sklidily i v chladnějším a vlhkém počasí úspěch, jezdilo a skákalo se dobře.

anketa: bikeři: “Je to ještě mokré, mohlo by to být lepší, ale já si myslím, že na ten začátek to je dobrý.” “Dobře to jde. V neděli to bylo čerstvé, nebo v pátek, teď se to zrychlilo, takže už to jde. Už to skoro jezdím bez příšlapů.” “Jak se dneska jezdí v tomto terénu?” “Jsem z Polska, ale super, opravdu dobrá práce. Osobně bych si přál, aby to bylo více svislé, ale i tak je to perfektní.”

Nově revitalizovaný trail vede podél polských hranic.

Roman Mojzyszek, předseda spolku Black Forest Bikers: “Každopádně já bych velmi chtěl poděkovat té místní komunitě, která za tím stojí. Která pracovala tady tisíce hodin na tom, abychom to mohli mít ve stavu, v jakém to máme.”

Sezóna poběží klasicky až do podzimu. Traily se budou nadále modernizovat a udržovat.

Nahlásit chybu


K tématu

Bikeři z Černého lesa uspořádali první veřejný enduro (ne)závod, kde soutěžily i dvojice

30. září 2025 11:50 | Karviná | Gabriela Stašová

V karvinském Černém lese se poprvé konal veřejný enduro (ne)závod, který uspořádal spolek Black Forest Bikers, a to pro jednotlivce, ale také dvojice. A hned poprvé měla tato akce velký úspěch v bikerské komunitě.

V lese nad Palkovicemi se podařilo vybudovat novou trailovou trať

20. července 2026 19:20 | Palkovice | Libor Běčák

Nová terénní trať vhodná pro amatérské cyklisty, takzvaný singletrail, vznikla v lese nad Palkovicemi. Vlastními silami ji tam vybudovali nadšenci, kteří chtějí k adrenalinovému sportu přilákat mladou generaci.

Čerňák Trails v Černém lese zahájil sezónu

13. května 2026 10:54 | Karviná | Anna Břenková

Na tratích Čerňák Trails v Černém lese začala nová cyklistická sezóna. Na jezdce v lese čekají skvělé novinky a vylepšené zázemí.


Ostravské ubytovny Soiva a Hlubina se vystěhovávají

Dnes 9:59 | Ostrava-Jih | Andrea Holeszová

Problémovým ostravským ubytovnám Soiva v Zábřehu a Hlubina v Hrabůvce odzvonilo. Nájemníci se aktuálně vystěhovávají a obě lokality čeká proměna. Z hotelového domu Hlubina vznikne moderní bytový dům s 230 byty a novým parkovištěm.

Havířov chystá velkou proměnu nám. Republiky i okolí

Dnes 8:08 | Havířov | Bára Kelnerová

Havířov připravuje rozsáhlou proměnu náměstí Republiky a jeho okolí. Projekt má vytvořit příjemnější a více využívaný prostor pro setkávání, odpočinek i pořádání kulturních akcí. Počítá se také s větším využitím zeleně a zachováním metasekvojí.

Tragická nehoda v Ostravě-Porubě: seniora na přechodu srazilo auto

Včera 15:04 | Ostrava-Poruba | Lukáš Zavadil

Ostravští policisté vyšetřují tragickou dopravní nehodu, která se stala v neděli ráno v Ostravě-Porubě. Na ulici 17. listopadu se střetlo osobní auto Audi se starším mužem, který přecházel po přechodu pro chodce bez semaforů. Více než devadesátiletý chodec i přes poskytnutou první pomoc na místě zemřel.

Město a Charita pomohou lidem v bytové nouzi

Včera 15:36 | Nový Jičín | Petra Dorazilová

Město poskytlo Charitě čtyři byty. Ta je přidělila lidem, kteří si nemohou dovolit běžné tržní nájemné. Současně jim poskytuje odbornou sociální pomoc, která podporuje nájemníky při stabilizaci jejich životní situaci.

Sdílená kola v Porubě jsou rok od roku vytíženější. Nejvyužívanější jsou od června do září

21. srpna 2026 14:38 | Ostrava-Poruba | Jana Lipowská

Porubané si v letních měsících užívají nejen akce, ale také projížďky na sdílených kolech. Svědčí o tom počet výpůjček, kterých v Ostravě-Porubě každým rokem přes léto přibývá.

Na sídlišti v Paskově vznikají nové zpevněné plochy

22. srpna 2026 18:00 | Paskov | Michal Feber

V ulici Papírenské v Paskově v těchto dnech probíhají stavební práce, jejichž výsledkem budou nové zpevněné plochy a chodníky, které mají zlepšit podmínky pro každodenní pohyb obyvatel sídliště.

Ostravu během týdne rozezněl a roztančil Folklór bez hranic

22. srpna 2026 10:27 | Ostrava-město | Andrea Holeszová

Pestrobarevné kroje, tradiční hudba a tance z různých koutů světa. Folklor bez hranic letos už po osmadvacáté propojil Ostravu s kulturami několika kontinentů.

Nebezpečná rostlina, která se hubí i deset let. Ostrava bojuje s bolševníkem

21. srpna 2026 17:14 | Ostrava-město | Anna Břenková

Způsobuje popáleniny a vytlačuje ostatní rostliny. Ostrava vyrazila do boje s bolševníkem velkolepým, jehož likvidace může trvat i deset let.

Mikrospánek? Tři zranění po čelním střetu dvou aut na Novojičínsku

22. srpna 2026 12:40 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

31letý řidič najednou přejel do protisměru. První protijedoucí mu stihl uhnout, další měl velké štěstí, že při vyhýbacím manévru rozbil jen zrcátka. Ten třetí to už ale nezvládl a následoval čelní střet. Hasiči museli ze dvou aut tři lidi vyprostit a záchranáři je přepravili do nemocnice, jeden letěl vrtulníkem. Na vině může být mikrospánek.

V Ostravě-Hrabůvce hořel byt, evakuovali devět lidí a dva psy

22. srpna 2026 12:07 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Dvě jednotky hasičů zasahovaly v sobotu ráno u požáru bytu v Ostravě-Hrabůvce. Z domu museli evakuovat devět lidí a dva psy, událost se obešla bez zranění. Škoda je 900 tisíc korun.

V Karviné se opařil roční chlapeček, do nemocnice ho přepravil vrtulník

21. srpna 2026 19:00 | Karviná | Jiří Cileček

Karvinští záchranáři spěchali v pátek v podvečer do části Nové Město. Opařil se tady teprve roční chlapeček. Po ošetření na místě ho bleskově přepravil vrtulník do ostravské fakultní nemocnice.

Karvinské moře oslaví deset let programově bohatým Mořefestem

21. srpna 2026 12:47 | Karviná | Richard Kutěj

Oblíbené Karvinské moře slaví deset let svého trvání. Velkou oslavou s bohatým programem bude akce Mořefest, která zde proběhne v sobotu 29. srpna.

V karvinském zookoutku se narodilo několik mláďat

20. srpna 2026 15:12 | Karviná | Richard Kutěj

Letos je v karvinském zookoutku zase o něco živěji. Stádo daňků evropských se rozrostlo o pět mláďat, která už postupně poznávají oboru a začleňují se mezi ostatní zvířata. Úspěšně se množí také oblíbená morčata a zakrslí králíci.

Karviná průběžně odstraňuje nepojízdná vozidla z ulic

20. srpna 2026 13:55 | Karviná | Richard Kutěj

Karviná pokračuje v odstraňování dlouhodobě odstavených a nepojízdných vozidel z městských komunikací. Jen v letošním roce se dosud podařilo uvolnit místa, která zabíralo celkem 36 takových automobilů.

Prázdninové opravy karvinských škol finišují

20. srpna 2026 12:28 | Karviná | Richard Kutěj

Do konce prázdnin zbývají poslední dny a na karvinských základních i mateřských školách finišuje velká část oprav a modernizací. Během uplynulých týdnů se podařilo zvládnout značný objem prací.

Město Karviná zpřístupnilo rodovou hrobku pravnučce Larisch-Mönnichů

20. srpna 2026 10:41 | Karviná | Richard Kutěj

Do Karviné zavítala se svou rodinou Olga Burketová, jedna z pravnuček rodu Larisch-Mönnichů (Lariš-Menichů). Město jí na její přání zpřístupnilo rodinnou hrobku, v níž odpočívají její předkové. Hrobka je zároveň jedním z historických objektů, o které Karviná dlouhodobě pečuje.

Otevření trailové sezony přineslo hned dvě nově upravené trasy v Černém lese
Vydáno 8. dubna 2025 15:31, Karviná, Gabriela Stašová
V Černém lese byla oficiálně zahájena trailová sezóny pro všechny nadšené bikery. Připraveny byly dva traily pro méně i více zkušené, jejichž trasa vede až do Polska. Více se dozvíte v následující reportáži.

Otevření nové trailové sezóny se neslo v duchu stále chladného počasí, ale vřelé a přátelské atmosféry. Připraveny byly nově zrekonstruované traily, obsahující spoustu adrenalinových prvků.

Roman Mojzyszek, předseda spolku Black Forest Bikers: “Připravili jsme si pro bikery ne jeden, ale dva traily. Jeden trail se jmenuje Tankodrom, který zrovna tady začíná. Obsahuje zatáčky, klopénky, odkloněné nebo klopené. Jsou tam různé lavice a boule. Ten trail má 690 metrů. Potom jsme připravili druhý trail, který už je pro zkušenější bikery, kde už jsou větší lavice, větší klopénky, jsou tam nějaké gepy, to jsou takové dvojáky s dírama, takže tam je potřeba mít už nějaké zkušenosti.”

Nové traily byly po dohodě s Lesy České republiky a Odborem životního prostředí otevřeny v loňském roce, a to i se souhlasem vlastníka konkrétního místa, kde jsou traily vybudované.

Andrzej Bizoń (nestr. za SOCDEM), náměstek primátora: “Zahajujeme sezonu roku 2025. Jsem rád, že skupina nebo spolek Bůack Forest Bikers vybudoval další trasy a jsme moc vděční, že nejen jako město to podporujeme, ale že jsme se dohodli s Lesy České republiky. No a hlavně, ať to je bez úrazu a a aby všichni pamatovali, že les je pro všechny, takže i pro pěší, i děti, ať se tady všechny ty komunity a občané můžou potkávat a využívat ten náš příměstský les.”

Zajímavostí je například to, že na úpravě trailů spolupracovali klienti Probační a mediační služby, kteří se tímto zařadili do programu obecně prospěšných prací.

Jana Rychtr Zitková, pracovnice Probační a mediační služby: “Naši klienti, kteří byli odsouzeni k trestu obecně prospěšných prací a nemůžou vykonávat trest u běžných poskytovatelů, protože jsou vyhodnoceni jako rizikoví, tak jim dali možnost tady právě bikeři a ti naši klienti chodí pomáhat, upravovat místní trasy trailové v Černém lese.”

Oba nově zrekonstruované traily sklidily i v chladnějším a vlhkém počasí úspěch, jezdilo a skákalo se dobře.

anketa: bikeři: “Je to ještě mokré, mohlo by to být lepší, ale já si myslím, že na ten začátek to je dobrý.” “Dobře to jde. V neděli to bylo čerstvé, nebo v pátek, teď se to zrychlilo, takže už to jde. Už to skoro jezdím bez příšlapů.” “Jak se dneska jezdí v tomto terénu?” “Jsem z Polska, ale super, opravdu dobrá práce. Osobně bych si přál, aby to bylo více svislé, ale i tak je to perfektní.”

Nově revitalizovaný trail vede podél polských hranic.

Roman Mojzyszek, předseda spolku Black Forest Bikers: “Každopádně já bych velmi chtěl poděkovat té místní komunitě, která za tím stojí. Která pracovala tady tisíce hodin na tom, abychom to mohli mít ve stavu, v jakém to máme.”

Sezóna poběží klasicky až do podzimu. Traily se budou nadále modernizovat a udržovat.

Zdroj: https://polar.cz/zpravy/karvinsko/karvina/11000048117/otevreni-trailove-sezony-prineslo-hned-dve-nove-upravene-trasy-v-cernem-lese