Aktuálně z Karviné 14.4.2015
1. Nové akáty na Masarykově náměstí
2. Pozvánka na Den Země
1. Nové akáty na Masarykově náměstí
2. Pozvánka na Den Země
Nepříjemná jízda po zvlněné dálnici mezi Ostravou a Bohumínem bude brzy minulostí. Začala generální oprava zhruba šest kilometrů dlouhého úseku mezi exity u Rudné ulice ve Svinově a Přívozem.
Ostrava-Poruba u příležitosti Dne učitelů opět ocenila své nejlepší pedagogy. Slavnostní poděkování učitelům mateřských a základních škol za jejich každodenní práci i nasazení nad rámec běžných povinností má více než dvacetiletou tradici.
V úterý večer vzplála pila v Čeladné na Frýdecko-Místecku. Plameny zničily tři přístřešky se dřevem, garáž i autojeřáb. Hasiči požár zvládli za necelou půlhodinu, příčina neštěstí se nyní vyšetřuje.
Městská policie Ostrava nasazuje do ulic nová služební auta. Ta přicházejí s moderním a výraznějším označením, které má zvýšit jejich viditelnost i bezpečnost v provozu. Starší vozy budou zatím fungovat souběžně s novými a postupně obměňovány.
Dvacet výjimečných pedagogů z celého Moravskoslezského kraje převzalo ocenění u příležitosti Dne učitelů. A to ve dvou kategoriích – Výrazná pedagogická osobnost roku a Ocenění za dlouholetou tvůrčí pedagogickou činnost. Slavnostní akt hostil Frýdecký zámek.
Opavští strážníci varují před nepozorností a spěchem za horší viditelnosti. V úterý ráno srazilo ve městě auto chodce, který utrpěl velmi vážná zranění. Nehodě se přitom podle strážníků dalo snadno předejít.
Program zaměřený na péči o životní prostředí, který byl připraven na novojičínském náměstí, připomněl dnešní Den Země. Zejména děti ocenily možnost povozit se v elektromobilu technických služeb.
Děti z mateřské školy Komerční mají za sebou první setkání se svými novými slovenskými kamarády. V rámci projektu Naše sousedství, naše přátelství školka navázala vztahy s mateřskou školou z Klokočova. V květnu je čeká ještě společná škola v přírodě.
Na sklonku léta by měla začít výstavba posledního úseku dálnice D48 u Nového Jičína. Ředitelství silnic a dálnic v tuto chvíli finišuje s přípravou staveniště.
Ostrava-Jih každoročně odstraní z ulic obvodu desítky odstavených vozidel a vraků. V loňském roce se jednalo o 150 vozidel a jen letos se řešilo už dalších 40 případů. Odstranění vozidel by přitom mají zajistit jejich majitelé.
Gospodarzem uroczystości wspomnieniowych przy tablicach z nazwiskami zaolziańskich ofiar Katynia jest stowarzyszenie Rodzina Katyńska w Republice Czeskiej. W tym roku Rodzina obchodzi swoje trzydziestopięciolecie.
Dům kultury města Orlové čeká rozsáhlá rekonstrukce. Ta se bude týkat jak hlavního, tak i divadelního sálu.
Středisko volného času Juventus hostilo mezinárodní soutěž plastikových a papírových modelů. Akce přilákala modeláře z různých koutů, kteří předvedli svou trpělivost i technickou zručnost.
Městská knihovna v Havířově uspořádala pro žáky 2. stupně základních škol již 24. ročník Ekolympiády. Tentokrát se úkoly plnily na téma - zvířata žijící ve městě.
Karviná zahájila pravidelnou jarní údržbu dětských hřišť. Opravy se dotknou laviček i herních prvků. Cílem je zajistit dětem bezpečné prostředí pro jejich venkovní hry.
Městská knihovna v Havířově uspořádala pro žáky 2. stupně základních škol již 24. ročník Ekolympiády. Tentokrát se úkoly plnily na téma - zvířata žijící ve městě.
