Školní vysílání ZŠ Dělnická 24.9.2015
Reportáž připravil školní štáb při ZŠ Dělnická.
Reportáž připravil školní štáb při ZŠ Dělnická.
Nový Jičín hledá kupce, kterému prodá pozemky na ulici Bohuslava Martinů. Postavit tam musí bytové domy. Z aktuálního nabídkového řízení ale město žádnou společnost nevybralo.
Poblíž státní hranice se Slovenskem v Mostech u Jablunkova se už pracuje na stavbě přemostění silnice I/11. Ekodukt bude sloužit zvěři k bezpečnému překonání frekventované silnice.
Bezpečnost na Žermanické i Těrlické přehradě je v letní sezoně prioritou. Policisté proto uspořádali na Žermanické přehradě preventivně-kontrolní akci Bezpečně u vody, při které se zaměřili na rekreanty, vůdce plavidel i dodržování pravidel plavebního provozu.
1. července začal ostrý provoz Centrální evidence psů chovaných v Česku. Registr usnadní nalezení zatoulaného psa, bude obsahovat spolehlivé informace o zvířatech i jejich chovatelích a poslouží také k ověření, zda je pes očkován proti vzteklině.
Při sestupu ze Smrku se zranila a nedokázala pokračovat. Na pomoc vyrazili turistce do Beskyd horští i letečtí záchranáři. Dostali se k ní díky palubnímu jeřábu. Stejně ji museli vzduchem přenést i na bezpečné místo.
Ještě před koncem školního roku vyrazili palkovičtí osmáci do chorvatské Poreče, kde pro ně škola uspořádala sportovně-vzdělávací kurz.
Rekonstrukce bývalého obchodního domu Breda v Opavě pokračuje další důležitou etapou. Restaurátoři začali s výměnou více než čtyř tisíc luxfer v ikonické skleněné kopuli, která je jedním z nejvýraznějších symbolů celé budovy.
Když se řeknou ostravské Vítkovice, většině lidí se vybaví vysoké pece, průmysl nebo letní, hudební festivaly. Jen málokdo si ale představí jeden z nejpozoruhodnějších urbanistických celků v Česku – město vystavěné z charakteristických červených cihel. Ty dodnes určují podobu ulic, náměstí i obytných domů a dávají Vítkovicím jedinečnou atmosféru.
Mladý řidič zatím z neznámých důvodů sjel z cesty v Březové a narazil do stromu. Bohužel byl na místě nalezen bez známek života. Policisté prosí svědky události o bližší informace.
Oblíbené letní koupaliště ve Frýdlantu nad Ostravicí prochází průběžnou modernizací. V současné době se připravuje výstavba nového zázemí, které by mělo být hotovo před další sezonou.
Muži z karvinských Městských klubů seniorů si užili svůj příměstský tábor. Na účastníky čekaly tři dny plné výletů, poznávání i společných zážitků.
Fotbalový areál v Prostřední Suché má nové travnaté hřiště za více než 20 milionů korun. Moderní hrací plocha s drenážním a závlahovým systémem podle anglických standardů bude sloužit především mládeži.
Nedostatek parkovacích míst zůstává jedním z největších problémů Havířova. Město proto pokračuje ve výstavbě nových parkovišť a každý rok chce vytvořit přibližně 250 nových stání. Jedno z nich nyní dokončuje v ulici Junácká, další lokality se připravují..
Středisko volného času Asterix v Havířově každoročně pořádá letní tábory na své základně ve Pstruží. Jeden z turnusů je ale výjimečný – děti si ho mohou užít společně se svými rodiči.
Děti z Rychvaldu se tradičně účastní pobytového tábora, který na Studeničném v Beskydech pořádá DDM. První turnus strávily společně s dětmi z polského Rychvaldu.
Areál rychvaldského Sokola patřil po roce opět gulášovému klání. Do soutěže se zapojilo 15 týmů a každý věřil, že právě jeho guláš bude lidem chutnat nejvíce.
