Reklama

Oprava hřbitova v Orlové se nedala stihnout do Dušiček

  • 5. listopadu 2018,
  • 13:01,
  • Orlová,
  • Bára Kelnerová

Lidé v Orlové si stěžují, že se nestihla rekonstrukce hřbitova do Dušiček. Radnice ale od počátku věděla, že práce potrvají do konce roku. Město návštěvníky vyzývá k opatrnosti a dodržování značení.

Reklama

Po mnoha letech se v letošním roce radnici v Orlové podařily vyčlenit peníze na nutnou první etapu rekonstrukce hřbitova. Práce už probíhají několik měsíců. Nyní nastalo období Dušiček, kdy památku zesnulých chodí uctít stovky lidí. Někteří si stěžují na ztížený průchod k hrobům.

"Strašně nám to vadí. Už to mohlo být udělané. Chodí tady staří lidé, kterým se špatně chodí,” řekla nespokojená návštěvnice hřbitova.

“Je to škoda. Už to mohlo být v pořádku, ale nic se nedá dělat. Příští rok to bude pěkné,” dodala jiná paní.

Jsou ale i lidé, kteří jsou shovívaví.

“My jsme rádi, že to vůbec udělali. Nevadí nám to,” doplnila žena.

Radnice během Dušiček pozastavila práce na výstavbě dešťové kanalizace a chodníků. Chápe, že mají lidé přístup snížený, nicméně prý nerespektují značení.

“Minimálně tam mají značení kudy mají chodit. To znamená, že se nemají pohybovat v těch nejhorších úsecích. Došlo k zasypání všech kanalizací, nejsou tam výkopy. Terény jsme se snažili vyrovnat tak, aby byly schůdné,” řekla vedoucí odboru rozvoje a investic Martina Szotkowská.

První etapa rekonstrukce hřbitova bude stát radnici přes devět milionů korun. Na další části se v současné době připravuje projektová dokumentace.
Domov Jistoty, příspěvková organizace
Karviná
od 17 860 Kč do 26 860 Kč

Detail

OKD, a.s.
Karviná
od 23 000 Kč do 32 000 Kč

Detail

OKD, a.s.
Karviná
od 23 500 Kč do 35 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu