Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Orlová dál bojuje za zachování nemocnice

  • Orlová,

Starosta Orlové se sešel s náměstkem hejtmana pro zdravotnictví, aby probrali situaci kolem orlovské nemocnice. Kraj stále ještě nerozhodl, zda se lůžková oddělení přestěhují do Karviné. Pokud se tak stane, lékaři varují, že si najdou práci v jiných nemocnicích.

V prosinci by měl kraj definitivně rozhodnout, co bude s orlovskou nemocnicí. Zda se budou lůžková oddělení stěhovat nebo zůstane péče zachována. Proto se nové vedení radnice sešlo s náměstkem hejtmana.

"Bylo nám řečeno, že dnes už nejsou takovým problém peníze, vybavení nemocnice, ani zdravotní pojišťovny, ale personální stav. Nám bylo řečeno, že když by se nám povedlo získat nové lékaře, tak je velká šance zvrátit to rozhodnutí,” řekl starosta Orlové Miroslav Chlubna (NEZÁVISLÍ+Změna pro lidi).

Radnice je rozčarována, že s tímto vyjádřením přišel kraj jen měsíc před tím, než se má rozhodnout. Lékaři a sestry mají jasno.

"Podle všech názorů ostatních nikdo nemá ochotu přejít dál někde do Havířova nebo do Karviné. Pokud bychom byli donuceni odejít tak Ostrava, Bohumín, ale Karviná rozhodně ne,” vysvětlila zdravotní sestra Martina Sedláková.

"Ze všech okolních nemocnic jen naše nemocnice jediná, která má interní oddělení personálně stabilizováno. Když nás kraj zruší, dojde k rozpadu sehraného týmu internistů, protože oni na nátlak kraje a našeho vedení do karvinské nemocnice nechtějí přejít,” doplnil lékař Marek Solák.

Kraj situaci až do 13. prosince, kdy má padnout rozhodnutí nechce komentovat.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy