Zdravotníci z Orlové do Karviné a Havířova nepřejdou

  • 11. prosince 2018,
  • 13:06,
  • Orlová,
  • Bára Kelnerová

Radnice v Orlové uspořádala ještě před čtvrtečním krajským zastupitelstvem tiskovou konferenci k optimalizaci nemocnice. Zástupci lékařů i zdravotních sester tvrdí, že pokud se v Orlové zruší akutní lůžka, do Karviné ani Havířova nenastoupí.

Reklama

Upozorňujeme, že v Havířově a Karviné-Ráji nebude zajištěna potřebná zdravotní péče, protože my lékaři a sestry z orlovské nemocnice do těchto měst nepřestoupíme. I tyto informace zazněly na tiskové konferenci, kterou svolala radnice. Ta, stejně jako zdravotníci a 11 tisíc občanů podepsaných pod peticí se snaží, aby krajští zastupitelé nehlasovali pro zrušení akutní péče v Orlové.

"Personální krize je v těch dvou okolních nemocnicích. My máme plně stabilní interní oddělení, ortopedické, chirurgické, ARO. Tím, že zdravotníci nepřejdou, tak tam nebude dostatečné personální vybavení,” řekla předsedkyně Unie sester Orlová Iveta Weisserová.

Místo akutních lůžek by vznikla lůžka pro dlouhodobě nemocné. I v tom nevidí personál smysl.

“LDN už jsme v minulosti měli a pak se musela zrušit, protože nebyla naplněna. Myslím si, že by během půl roku bylo opět řečeno, že se bude muset uzavřít,” doplnila předsedkyně odborových svazů Orlová Denisa Stolarczyková.

Radnice chce s krajem jednat i o možném převzetí.

“Nemocnici potřebujeme všichni, takže musíme najít prostředky na to, aby se provozovala, pokud bychom ji museli opravdu převzít,” řekl starosta Orlové Miroslav Chlubna (NEZ+Změna pro lidi).

Kraj označil návrh Orlové za líbivé gesto, které přinese problémy a naopak likvidaci nemocnice. Přesto se nebrání jednání.
Líheň 2019 / soutěž amatérských hudebníků

07.03. 19:00 - 01.06. 0:00
Havířov, Stolárna Havířov a Hard Cafe Karviná

VAMOZ - servis, a.s.
Karviná
od 23 000 Kč do 26 000 Kč

Detail

GOLD SPOON s.r.o.
Karviná
od 80 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu