Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Orlová řeší, kde bude zpracovávat komunální odpad

  • Orlová,

Orlová je dalším městem, které se rozhoduje, zda vstoupí do projektu výstavby zařízení pro zpracování komunálního odpadu. Projekt až za 400 milionů připravuje Havířov. Společnost Depos, ale tvrdí, že je schopna postavit třídící linku mnohem levněji.

Do roku 2023 chce Havířov postavit zařízení na zpracování komunálního odpadu pro celé Karvinsko. Jednání o vstupu obcí do projektu už začala. Problematikou se zabývali i orlovští zastupitelé.


“My tu možnost nabízíme všem obcím z oblasti Karvinska, ale není směrodatné kolik se jich připojí. My tu kapacitu linky máme navrženou tak, abychom byli do budoucna schopni obhospodařit celou oblast Karvinska a počítáme s tím, že do budoucna obce budou muset nějak s odpadem nakládat a víc než jeden projekt v regionu nevznikne,” uvedl manažer projektu TSH Václav Zyder.

To si ale nemyslí předseda představenstva společnosti Depos, který tvrdí, že jsou schopni postavit své zařízení bez dotace a za mnohem nižší náklady.  

“Jedná se o variaci třídičky odpadu. My dneska jsme schopni projekt rozjet do dvou let, protože máme vše na to připraveno, ale vyčkáváme na nový zákon, protože nový zákon musí jednoznačně vymezit parametry těchto zařízení,” řekl předseda představenstva společnosti Depos Martin Polášek.

Po dlouhé diskuzi zastupitelé materiál odložili.

“S tím, že zástupci Deposu dají svou vizi písemně na město.Tyto materiály oba dva projednáme, porovnáme a přikloníme se buď k jedné, či oné verzi,” objasnil místostarosta Orlové Miroslav Koláček (KSČM).

Zpět k tomuto bodu by se měli zastupitelé vrátit možná ještě v květnu na mimořádném zasedání. Se vstupem do havířovského projektu prozatím váhá i Karviná.
Svatováclavský hudební festival - Flétnové sonáty

18.09. 18:00
Orlová, Evangelický kostel, Orlová

Svatováclavský hudební festival - Hudba anglické renesance

19.09. 19:00
Albrechtice, Kostel Svatých apoštolů Petra a Pavla, Albrechtice

Bohemia Marten Plus s.r.o. - Horní Suchá
Horní Suchá
od 110 Kč/hod.

Detail

Bohemia Marten Plus s.r.o. - Horní Suchá
Horní Suchá
od 110 Kč/hod.

Detail

Bohemia Marten Plus s.r.o. - Horní Suchá
Horní Suchá
od 110 Kč/hod.

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků