Orlová řeší, kde bude zpracovávat komunální odpad

  • 11:08,
  • Orlová,

Orlová je dalším městem, které se rozhoduje, zda vstoupí do projektu výstavby zařízení pro zpracování komunálního odpadu. Projekt až za 400 milionů připravuje Havířov. Společnost Depos, ale tvrdí, že je schopna postavit třídící linku mnohem levněji.

Do roku 2023 chce Havířov postavit zařízení na zpracování komunálního odpadu pro celé Karvinsko. Jednání o vstupu obcí do projektu už začala. Problematikou se zabývali i orlovští zastupitelé.


“My tu možnost nabízíme všem obcím z oblasti Karvinska, ale není směrodatné kolik se jich připojí. My tu kapacitu linky máme navrženou tak, abychom byli do budoucna schopni obhospodařit celou oblast Karvinska a počítáme s tím, že do budoucna obce budou muset nějak s odpadem nakládat a víc než jeden projekt v regionu nevznikne,” uvedl manažer projektu TSH Václav Zyder.

To si ale nemyslí předseda představenstva společnosti Depos, který tvrdí, že jsou schopni postavit své zařízení bez dotace a za mnohem nižší náklady.  

“Jedná se o variaci třídičky odpadu. My dneska jsme schopni projekt rozjet do dvou let, protože máme vše na to připraveno, ale vyčkáváme na nový zákon, protože nový zákon musí jednoznačně vymezit parametry těchto zařízení,” řekl předseda představenstva společnosti Depos Martin Polášek.

Po dlouhé diskuzi zastupitelé materiál odložili.

“S tím, že zástupci Deposu dají svou vizi písemně na město.Tyto materiály oba dva projednáme, porovnáme a přikloníme se buď k jedné, či oné verzi,” objasnil místostarosta Orlové Miroslav Koláček (KSČM).

Zpět k tomuto bodu by se měli zastupitelé vrátit možná ještě v květnu na mimořádném zasedání. Se vstupem do havířovského projektu prozatím váhá i Karviná.
Hudební výlety: Advent s hlubokými žesti České filharmonie

07.12. 15:00 - 20.11. 20:09
Karviná, Kostel sv. Maří Magdalény , Dětmarovice

Hudební výlety: Advent s hlubokými žesti České filharmonie

07.12. 18:00 - 20.11. 20:09
Karviná, Kostel sv. Anny, Rychvald

Hudební výlety: Vánoční stezka s Permoníkem

15.12. 18:00 - 20.11. 20:09
Orlová, Kostel Svatých apoštolů Petra a Pavla, Albrechtice

HFG FINANCE s.r.o.
Karviná
od 20 000 Kč do 25 000 Kč

Detail

Obaly Adamec a.s.
Karviná
od 18 000 Kč do 20 000 Kč

Detail

Comfort Job Agency s.r.o.
Karviná
od 20 200 Kč do 25 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků