Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Sanitka odveze klienta do nemocnice. My ale nevíme, do které, upozorňují v orlovském domově seniorů

  • Orlová,

Domov seniorů Vesna v Orlové upozorňuje, že ne vždy jsou schopni sdělit rodinným příslušníkům, do které nemocnice byl klient převezen k hospitalizaci. Problém nastal po uzavření akutní péče v orlovské nemocnici.

Po zrušení akutní péče v nemocnici v Orlové měl Domov seniorů Vesna obavy, jak bude fungovat rychlá záchranná služba a převozy klientů do okolních nemocnic. Dojezdové časy sice zdravotníci zvládají. Přesto vznikl problém.

“Staly se nám i ty případy, že z kapacitních důvodů byli z Karviné převezení do havířovské nemocnice. Tady ale nastává trochu problém, že ne vždy je nám okamžitě nahlášeno, kde ten náš uživatel skončil. To vadí především rodinným příslušníkům,” řekla ředitelka Domova seniorů Vesna Šárka Botlíková.

Rychlá záchranná služba tvrdí, že sice nemají zákonnou povinnost domovy informovat, nicméně by byli pro určitou dohodu.

“Někdo musí vyslat signál, zřejmě domov seniorů, že s tím mají problém a požádat, ať to vyřešíme nějakou společnou domluvou. Stejně tak může být nemocnice požádána, když přijme klienta, a není to karvinská nemocnice, ale bude to Havířov, jestli by mohli dát informaci domovu,” uvedl mluvčí RZS MSK Lukáš Humpl.

Nemocnice v Havířově postupuje tak, že pokud pacient podepíše informovaný souhlas a uvede kontakt na rodinné příslušníky, nemocnice je kontaktuje.

“My tak, jak spolupracujeme s domovy seniorů v Havířově, tak jsem vydal pokyn, aby se lidé z vedení nemocnice spojili s domovy  v Orlové a určili si jakási pravidla v komunikaci v rámci zákonných norem. Předpokládám, že pokud takové situace nastaly, tak by neměly být standardní a rodiny by vždy měly vědět, kde jejich příbuzný leží,” objasnil ředitel NsP Havířov Norbert Schellong.

Schůzka s vedením domova by se měla uskutečnit příští týden.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy