Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Domov seniorů v Orlové neoprávněně účtoval klientům peníze, musela zakročit radnice

  • Orlová,

Domov seniorů Vesna v Orlové účtoval některým klientům neoprávněně platby za ubytování. Radnice se o problému dozvěděla až na základě upozornění jednoho rodinného příslušníka. Všem seniorům budou peníze vráceny.

V loňském roce probíhala v Domově seniorů Vesna v Orlové rekonstrukce včetně pokojů. Na několik měsíců byla část imobilních klientů přestěhována do nemocnic. Seniorům ale byla i nadále stahována částka za pobyt. To napadl jeden z rodinných příslušníků a soud mu dal zapravdu. Radnice do té doby neměla o problémech tušení.

"Nájmy neměly být vybírány, protože pokoje byly v rekonstrukci a uživatelé je nemohli užívat. Paní ředitelka své pochybení uznala, peníze tomu člověku vrátila, ale další peníze nevyplácela. Sama na funkci ředitelky rezignovala. Musíme říct, je nás celá situace mrzí," uvedla místostarostka Orlové Naděžda Kubalová (Volím Orlovou).

Domov se klientům i rodinným příslušníkům omluvil.

"V současné době prostřednictvím sociálních pracovníků jsou klienti oslovování, předávají jim omluvné dopisy a k vyrovnání dojde teoreticky do středy, kdy jim finanční prostředky budou připsány na osobní účty,” doplnila dočasně jmenovaná ředitelka domova Jarmila Berná.

Nejedná se o malé částky. U některých klientů jde až o 28 tisíc korun. I paní Jana Tydlačková, je ráda, že peníze dostane nazpět. 

"Jsem ráda, že přišly zpátky. To víte, tři měsíce pro důchodce, to je dost. U mě to dělalo 16 tisíc korun, to bude čokolády,” řekla klientka domova paní  Jana Tydlačková.

Peníze budou vráceny celkem 18 klientům, nebo jejich rodinným příslušníkům, v rámci dědického řízení. 
Česká distribuční a.s. - Č. Těšín
Český Těšín
od 3 800 do 7 600 Kč/měsíc

Detail

BASIC ČR, z.s. - Havířov
Havířov
od 20 000 do 40 000 Kč/měsíc

Detail

Active Colour s.r.o.- Karviná
Karviná
od 3 600 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků