Domov seniorů v Orlové neoprávněně účtoval klientům peníze, musela zakročit radnice

  • 11:52,
  • Orlová,

Domov seniorů Vesna v Orlové účtoval některým klientům neoprávněně platby za ubytování. Radnice se o problému dozvěděla až na základě upozornění jednoho rodinného příslušníka. Všem seniorům budou peníze vráceny.

V loňském roce probíhala v Domově seniorů Vesna v Orlové rekonstrukce včetně pokojů. Na několik měsíců byla část imobilních klientů přestěhována do nemocnic. Seniorům ale byla i nadále stahována částka za pobyt. To napadl jeden z rodinných příslušníků a soud mu dal zapravdu. Radnice do té doby neměla o problémech tušení.

"Nájmy neměly být vybírány, protože pokoje byly v rekonstrukci a uživatelé je nemohli užívat. Paní ředitelka své pochybení uznala, peníze tomu člověku vrátila, ale další peníze nevyplácela. Sama na funkci ředitelky rezignovala. Musíme říct, je nás celá situace mrzí," uvedla místostarostka Orlové Naděžda Kubalová (Volím Orlovou).

Domov se klientům i rodinným příslušníkům omluvil.

"V současné době prostřednictvím sociálních pracovníků jsou klienti oslovování, předávají jim omluvné dopisy a k vyrovnání dojde teoreticky do středy, kdy jim finanční prostředky budou připsány na osobní účty,” doplnila dočasně jmenovaná ředitelka domova Jarmila Berná.

Nejedná se o malé částky. U některých klientů jde až o 28 tisíc korun. I paní Jana Tydlačková, je ráda, že peníze dostane nazpět. 

"Jsem ráda, že přišly zpátky. To víte, tři měsíce pro důchodce, to je dost. U mě to dělalo 16 tisíc korun, to bude čokolády,” řekla klientka domova paní  Jana Tydlačková.

Peníze budou vráceny celkem 18 klientům, nebo jejich rodinným příslušníkům, v rámci dědického řízení. 
Hudební výlety: Advent s hlubokými žesti České filharmonie

07.12. 15:00 - 19.11. 12:18
Karviná, Kostel sv. Maří Magdalény , Dětmarovice

Hudební výlety: Advent s hlubokými žesti České filharmonie

07.12. 18:00 - 19.11. 12:18
Karviná, Kostel sv. Anny, Rychvald

Hudební výlety: Vánoční stezka s Permoníkem

15.12. 18:00 - 19.11. 12:18
Orlová, Kostel Svatých apoštolů Petra a Pavla, Albrechtice

HFG FINANCE s.r.o.
Karviná
od 20 000 Kč do 25 000 Kč

Detail

Obaly Adamec a.s.
Karviná
od 18 000 Kč do 20 000 Kč

Detail

Comfort Job Agency s.r.o.
Karviná
od 20 200 Kč do 25 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků