Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Gymnázium 110 let, Obchodní akademie 100. V Orlové měli důvod k velkým oslavám

  • Orlová,

Gymnázium a Obchodní akademie připravily den plný vzpomínek, a to v rámci oslav stého výročí. Program se odehrával ve škole, ale také v Domě kultury. Studenti si pro hosty připravili představení, ve kterém zachytili, jak šel čas.

Obchodní akademie v Orlové oslavila 100 let svého založení, Gymnázium pak 110 let. Na tak významné výročí se připravovala celá škola mnoho měsíců. Vyvrcholením bylo setkání absolventů, bývalých kantorů, ale i všech současných přátel škol. V budově mohli lidé shlédnout dochované materiály zachycující, jak šel čas.

“Ty pocity jsou úplně skvělé. Dnešní den od samotného rána, kdy jsem se probudil, otevřel oči, tak jsem si říkal, že to vyjde, že nám někdo tedy hodně přeje. Myslím si, že pro naprostou většinu absolventů a dalších návštěvníků těchto oslav to bude den, který si budou dlouho pamatovat a myslím si, že to zatím je velice skvělé a probíhá to všechno podle plánu,” řekl ředitel GOA Orlová Pavel Kubínek.

Ruku k dílu přidali i samotní studenti, kteří si k výročí připravili akademii.

“Spolu se spolužáky jsme si připravili takové minutové vystoupení, které zavzpomíná na ty Sokoly, na slet Sokolů a děkujeme moc našemu tělocvikáři, který nás to naučil. Naučil nás to skvěle, protože se to líbilo,” řekl student.

Když ses mohl přenést do té minulosti, jak by se ti líbilo chodit do školy v té době? 

„Určitě ve srovnání s dneškem, tak škola byla v něčem jiná. Byli možná o něco hodnější lidé, ale byl určitě přísnější přístup v té škole, si myslím. V něčem ta doba určitě měla něco do sebe,” doplnil mladík.

Jak ty budeš jednou vzpomínat na vaší školu? 

„Já si myslím, že v dobrém, jelikož je to takové období života, kdy člověk má ještě v uvozovkách klid, nemusíš řešit , co bude v práci a takhle je to taková volnost, dá zase říct. Takže dobře,” řekl další student.

“Budeme představovat dívky před sto lety, jak se oblékaly. Máme nacvičený takový taneček připravený. No a snad se to bude líbit. Je to taková krátká ukázka. A potom děvčata po nás budou ukazovat, jak vlastně vypadají holky nyní, takže to bude rozdíl,” uvedla studentka školy.

Na školu je patřičně hrdá i radnice.

“Jsme moc rádi, že takové instituce tady máme. Protože to je hodně důležité, že tady máme takové střední školy, a že vlastně obohacují život města, že se tady absolventi vracejí a pořád pamatují na to, odkud vzešli, to znamená z naší Orlové. Samozřejmě, rád bych popřál oběma institucím minimálně další stovku, aby to vydrželo, aby měly skvěle žáky, zvídavé studenty a pedagogický sbor,”řekl starosta Orlové Miroslav Chlubna (NEZ+Změna pro lidi).

Na setkání absolventů přijeli známý sexuolog Radim Uzel.

„Já jsem zjistil, že patřím mezi nejstarší absolventy dnes na tomto výročí. Já jsem maturoval v roce 1957. Tenkrát se to jmenovalo Jedenáctiletá střední škola. My jsme byli 11.B, a teď si představte, že z 11.B jsem tady sám a jsou tady dva nebo tři kluci z 11.A. Tak nevím, jestli umřeli, nebo nepřijeli, takže je to škoda, protože rád bych se s některými z nich tady potkal. Pochopitelně vzpomínám rád,” řekl bývalý absolvent Radim Uzel.

Tito studenti budou vzpomínat na školu která je v centru Orlové. Školy se ale během let několikrát stěhovaly a právě na tato místa se mohli návštěvníci také podívat.
ORKA systems, s.r.o. - pracoviště Ka
Karviná
od 30 000 do 35 000 Kč/měsíc

Detail

Bohemia Marten Plus s.r.o. - LIDL Havířov Šumbark
Havířov
od 12 600 Kč/měsíc

Detail

Česká distribuční a.s. - Č. Těšín
Český Těšín
od 3 800 do 7 600 Kč/měsíc

Detail

Dnešní premiéry

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků