Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V Domě kultury je až do konce března k vidění výstava Propojení organizace ADRA

  • Orlová,

Humanitární organizace ADRA uspořádala v Domě kultury výstavu fotografií, které zachycují propojení dobrovolníků a lidí, kterým se snaží pomoci. Výstava je putovní a v Orlové bude k vidění do konce března.

Tyto fotografie zachytil anglický fotograf Daniel Kašpar v několika moravských dobrovolnických centrech. ADRA se rozhodla uspořádat putovní výstavu proto, že mnoho lidí stále ještě o dobrovolnictví nemá dostatek informací. 

“My se snažíme jim ten svět dobrovolníků přiblížit. Lidí s postižením, seniorů, pacientů. V domovech seniorů nacházejí lásku, porozumění, radost, dobrovolníci přinášejí nové podněty. Vznikají tam pěkné vztahy a příběhy,” řekla vedoucí dobrovolníků ADRA Havířov Jana Žoričová.

Na fotografie se přišla podívat i paní Dagmar Kubátková, která se také nedávno stala dobrovolnicí.

”Já jsem se rozhodla, protože jsme se stala od nového roku seniorkou, že musím nějaký ten čas věnovat i jiným činnostem než domácím pracím. O společnosti ADRA jsem věděla, protože v sociálním zařízení Pohoda jsem měla švagrovou i tchyni. Tak jsem se rozhodla, že svůj volný čas budu věnovat starším lidem. Fotografie jsou skvělé a jsem velmi mile překvapená,” řekla dobrovolnice Dagmar Kubátková.

Radnice je ráda, že mohla ADŘE poskytnout prostory pro výstavu právě v Domě kultury.

“Dobrovolnictví je něco, co se nedá zaplatit penězi, ale je to o citu, o možnosti věnovat čas druhým. Já bych vyzvala všechny naše spoluobčany, kteří mají volný čas, aby se zúčastnili 2. dubna školení, které proběhne v domově Vesna,” dodala místostarostka Naděžda Kubalová (Volním Orlovou).

Výstava putuje po všech 15 dobrovolnických centrech v České republice. Z Orlové se na začátku dubna přestěhuje do Karviné.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků