Tančit se v Kmitu mohou naučit nejen děti, ale i dospělí. Gabriela Kristen, vedoucí tanečního oddělení KMIT: „Mezi nás může přijít každý kdo chce tančit a má chuť se naučit něco nového. Přibíráme děti ve věku od tří let až do těch patnácti. Samozřejmě tady máme i starší, to je pro nás mládež do těch osmnácti let a letos jsme nově otevřeli taneční pro maminky, kde je opravdu také zájem se naučit moderní tance jako jsou disco dance, mažoretky, hip hop, house a jiné věcí."
Do Kmitu chodí spíše dívky, chlapců je minimum. Gabriela Kristen, vedoucí tanečního oddělení KMIT: „Samozřejmě že přivítáme mezi sebou kluky, ale je problém je nabrat, protože mají pocit, že disco dance je jenom pro holky. Jelikož jsme už uvažovali, že bychom ty kluky chtěli, tak se snažíme od příštího roku otevřít taneční styl Hip Hop, Street, House, takže doufáme, že tam nějaké kluky nalákáme."
Do Kmitu se mohou přihlásit děti, které před tím nikdy netancovaly, postarají se o ně zkušené trenérky. Gabriela Kristen, vedoucí tanečního oddělení KMIT: „Přibíráme každé děti, samozřejmě máme skupiny rozděleny podle věku i dle taneční výkonnosti. Když přijde malé dítě, které neumí vůbec nic, tak se dá řadit do přípravné skupiny, kde se učí základní techniky, základní taneční prvky a základní taneční styly. Pokud to dítě už někde tančilo a má v sobě základy, tak se posouvá do buď do pokročilé skupiny, anebo přímo do soutěžní. Naše soutěžní skupiny reprezentují náš dům dětí a mládeže a naše město po soutěžích po celé České republice."
Rodiče, jejichž děti se chystají přihlásit do Kmitu, musí počít s tím, že bude zapotřebí vynaložit peníze na výrobu kostýmů. Gabriela Kristen, vedoucí tanečního oddělení KMIT: „Co se týká kostýmů, jsou finančně náročné a zas je to podle těch skupin. Když je to přípravná skupina, tak mají opravdu jednoduchý kostým, snažíme se ho ušít co nejlevněji. Šijí nám vlastně maminky z Kmitu, které jsme si nějak zaučili, takže jsou takové naše dvorní kostymérky. Myslím si, že finančně se to dá zvládnout, když to dítě to opravdu chce dělat, tak já si myslím, že by se ty děti měly podporovat tady v tom."
Mezi členy Kmitu panuje spokojenost, řada z nich doporučuje svým přátelům, aby se k nim připojili. Anketa, členky KMITu: 1. „Já jsem chodila do aerobiku, když jsem byla malá a kamarádky začaly přecházet, tak jsem si říkala, že by to mohlo být dobré. Gabka je super trenérka i Áďa. S Gabkou se sranda i s Áďou, takže bych řekla, že je to zábava i tanec." 2. „To je kus mého života. Já už tančím deset let, takže já už se toho těžko vzdám někdy. Tančím tady a je to prostě součást mě. Nemusím chodit třeba plavat nebo hrát tenis, volejbal. Prostě si chodím zatancovat a je to jako dobrý, pohyb prostě a v pohodě." 3. „Já jsem nejprve začala chodit jako mažoretka, a protože se mi to líbilo, tak jsem začala později do KMITu. Pro mě je to určitě přínos, když se určitě někde tančí, tak vím, že to umím lépe než ostatní."
V Kmitu se děti nenaučí pouze moderní tance, mladé slečny se mohou stát mažoretkami. Marie Sulovská, trenérka mažoretek: „Naučíme je točit s tyčkou, pochodovat, koordinaci těla, aby uměly vlastně pochodovat v týmu, aby nejela jedna za druhou, ale prostě za všechny."
Děti, které mají zájem navštěvovat v novém školním roce Kmit nebo jiné oddělení orlovského Domu dětí a mládeže mohou už teď odevzdávat přihlášky na vrátnici. Nabídka všech kroužků je k nalezení na internetové adrese www.ddm-orlova.cz.