Fungování klubu Futra se od nového roku částečně změnilo.
Jan Franek, pracovník klubu Futra: „Oproti původní Futře, kterou provozuje občanské sdružení Futra se změnilo to, že se tento klub více profesionalizoval, tedy, že od 1. 1. se stal klub Futra nízkoprahovým klubem pro děti a mládež, který je sociální službou, podle zákona 108 paragrafu 62. Dnešní Futra má určitá pravidla, podle kterých musí pracovat, aby splňovala standarty této sociální služby. Mění se vlastně to, že kromě toho, že nabízíme našim klientům si tady posedět a zahrát si hry a využít nějak prostory klubu také nabízíme odbornou poradenskou pomoc."
Rady jsou určeny pro mladé lidi ve věku od 15 do 26 let.
Jan Franek, pracovník klubu Futra: „To jsou veškeré rady, které se týkají života mladých lidí a jejich problémů s dospíváním anebo problému se zákonem. Měli bychom být vlastně takovým prostředníkem mezi mladými lidmi a institucemi, jako jsou například soudy nebo například policie. Ti mladí se na nás mohou obrátit, pokud budou mít jakýkoliv problém a my jim ho můžeme pomoci ne přímo vyřešit, ale aby se orientovali v té situaci, ve které se ocitnou."
Ve Futře bude jako v minulosti probíhat i kulturní program.
Kateřina Wrzecionková, pracovnice klubu Futra: „Úplně v nejbližší době vás můžeme pozvat na přednášku o Irské republice, potom také budou filmové kluby večer některé dny. To vše lze najít na stránkách www.futra.cz. Budou i koncerty a dále je tam zajímavý bubnovací Jan session v nejbližší době a příští měsíc není program ještě uzavřený. Chystáme také workshopy, a to fotografický a hudební."
V úvodu února proběhlo ve Futře oficiální otevření nízkoprahového centra, kterého se zúčastnili i zástupci města.
Martin Sliwka (ODS), místostarosta Orlové: „Tak já jsem rád, že se Futře podařilo získat grant, z kterého může financovat toto nízkoprahové zařízení a věřím, že to přispěje k tomu, že Futra bude dál činit svou činnost a přitáhne lidi, kteří jaksi jsou na té ulici."
Klub Futra má otevřeno od úterka do pátku od 14.00 do 19.00 hod.