Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Orlová viděla Mistrovství České republiky bojových sportů

  • Orlová,

Orlová viděla špičkové výkony v bojových sportech sambo, kombat sambo a grepling. Otevřené Mistrovství České republiky uspořádal v hale gymnázia zdejší klub bojových sportů a šlo o přehlídku, které se účastnilo více jak 150 bojovníků.

Orlovské závody nabídly opravdovou špičku a účastnily se jich kategorie od mladších žáků až po veterány. Svou účastí je ozdobilo více jak 150 českých i zahraničních borců.

Jan Paldus, organizátor: „Je to otevřené mistrovství s mezinárodní účastí. Zápasí tady také kazašští borci, ale jsou to lidé, kteří žijí na území České republiky. Jsou to studenti, kteří se přijeli z Prahy poprat i na naše mistrovství, což je běžným jevem."

Diváci mohli vidět několik bojových sportů. Hlavními byli sambo a kombat sambo.

Jan Paldus, organizátor: „Sambo, to je ve zkratce ruské judo. Rozdíl je v tom, že sportovci mají tzv. kurtku místo klasického kimona, kraťasy a boty. Combat sambo je kontaktní boj, kdy se používají i údery, kopy, strhy, škrcení a páčení."

Další z předvedených sportů byl grepling.

Jan Paldus, organizátor: „Je to moderní sport, kterému říkáme bojové šachy. Sportovci zápasí v uplém triku a v trenýrkách a perou se způsobem postoj-zem. Boj tedy pokračuje i na zemi, kde pak dochází k různým páčením či třeba škrcením."

Na domácím kolbišti se představili i místní borci. A ačkoli se říká, že doma není nikdo prorokem, tady to rozhodně neplatilo a zejména místní žáci se rvali opravdu výborně.

Jiří Svoreň, trenér: „Jsem překvapen. Bili se krásně, měl jsem tady 14 dětí jak z Orlové, tak i z Doubravy a bylo to výborné."

Práce s mládeží je přitom jeden ze základů činnosti celého klubu.

Jiří Svoreň, trenér: „Rok od roku nám roste úroveň závodníků a teď pracujeme hlavně s mládeží, ať je můžeme posílat na velké soutěže."

Klub HP Martyal Gym nabízí tréninky několika druhů bojových sportů a nové členy přijímá celoročně. V Orlové působí v Porubě na ulici Boženy Němcové. Veškeré informace získáte na internetové adrese hpmartialgym.cz.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy